|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: gorenjske nosečke
16.5.2008 11:55:22   
*zoe*
Bomo videli - malo pokukaj kakšne so kaj lune okrog user posted image  user posted image  Pri meni je glih na 15.9. polna, tako da če prej ne bo, bo takrat sigurno user posted image  user posted image

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: gorenjske nosečke
16.5.2008 11:58:29   
jolly123
U zdej si mi pa zbudila radovednost, grem takoj gledat, samo škoda nimam nobenega takega koledarja z lunam doma user posted image

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: gorenjske nosečke
16.5.2008 12:01:00   
jolly123
No sem že našla. Ja potemtakem bom še celo čez rok, ne pa da bomo kaj prej prišli user posted image 14.10. je polna luna. 

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: gorenjske nosečke
16.5.2008 12:25:56   
*zoe*
Sej boš videla user posted image  user posted image  bog ve kaj še bo, pa kdaj se bosta najina user posted image  odločila zadihat na svoje user posted image  na koncu bo pa vse čist drgač user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: gorenjske nosečke
16.5.2008 13:52:32   
l.daisy
jolly, tudi jaz sem Rh-... pa ne sekiraj se, to nič ne pomeni... razen to, da moraš v 28. tednu dobiti injekcijo RhOGam v ta zadnjo... in menda potem po porodu...
gre čisto simpl za to, da če je tvoj user posted image Rh+, se lahko vajina kri meša in tvoja kri jo sprejme kot tujek in začne tvorit protitelesa... če je pa user posted image Rh-, je pa tako ali tako vseeno, samo lažje jim je dat injekcijo, kot pa da bi zdaj ugotavljali, ali je user posted image Rh+ ali Rh-....
to, da si Rh-, za to nosečnost ne pomeni nič, ampak za morebitno naslednjo nosečnost.. in injekcijo dobiš, da ne bi tvoje telo ustvarjalo protitelesa in zavrnilo plod, če ponovno zanosiš in je plod Rh+...
štekaš?
brez panike... ne vem, kakšen je to odgovor G, da ni ne dobro, ne slabo... user posted image


_____________________________

28.05.2008: 1 + 1 = 4

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: gorenjske nosečke
16.5.2008 19:32:08   
jolly123
Ja čuden odgovor, sej zato sem pa tudi pobulila. Sem rekla a bo kaj narobe, ne boste dobila inekcijo in to je bilo to  konec debate. pridite spet čez tri tedne, adijo. Druagče me maksimalno pregleda, sam govori pa ne kaj preveč. 

(odgovor članu l.daisy)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: gorenjske nosečke
18.5.2008 9:09:20   
janjček
danes zjutraj mi je šel čep in celo noč me je dol tiščalo. sedaj samo še čakamo. upam, da bo kmalu

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: gorenjske nosečke
18.5.2008 12:33:07   
jolly123
Janjček držimo pesti zate user posted image

(odgovor članu janjček)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: gorenjske nosečke
19.5.2008 8:38:25   
beyba
Oila od I.daysi nič glasu že 3 dan kar ji ni podobno, tako da je vrejtno že mamica...Tut na juničicah joo pogrešamo..A katera kej ve?

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: gorenjske nosečke
19.5.2008 8:39:41   
beyba
ja jancek držimo pesti...Čeprav čep se lahko odlušči brez škode tudi do 6 tednov prej tako da.... lahko da boš še vseeno mal čakala...čeprav vemo kolk si že nestrpna...saj smo vse

(odgovor članu beyba)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: gorenjske nosečke
19.5.2008 10:14:35   
jolly123
IZVIRNO SPOROČILO: beyba

Oila od I.daysi nič glasu že 3 dan kar ji ni podobno, tako da je vrejtno že mamica...Tut na juničicah joo pogrešamo..A katera kej ve?


Nič ne vem, upam da je vse OK.

(odgovor članu beyba)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: gorenjske nosečke
20.5.2008 19:40:43   
MARTINA25
PUNCE imam eno vprašanje:
V četrtek imam G pregled pri dr. RIZMERJU....baje, da je zelo dober G, vendar precej "poseben" glede odnosa do pacientk. Zanima me sledeče:kakšen je pri G pregledu-mislim predvsem na to ali je nežen ali bolj grob....upam, da me ne bo preveč "mrcvaril"user posted image

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: gorenjske nosečke
22.5.2008 6:59:35   
jolly123
Na to vprašanje ti težko odgovorim, ker ga nikoli nisem imela. Upam, da se najde katera druga, ki ti bo znala povedat.

Sicer pa kje pa ste vse? Vse v redu z vami?

(odgovor članu MARTINA25)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: gorenjske nosečke
24.5.2008 11:11:36   
janjček
dne 19. 5. se je rodil 3550kg težek in 52 cm dolg Tilen

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: gorenjske nosečke
24.5.2008 12:22:53   
*Mateja
ČESTITAM user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu janjček)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: gorenjske nosečke
24.5.2008 17:50:01   
jolly123
Oooooo čestitke user posted image user posted image user posted image Smo se že spraševale, kje si. 

(odgovor članu *Mateja)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: gorenjske nosečke
24.5.2008 19:35:20   
beyba
jančekuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   čestitke mladi družinici...maš da opišeš izkušnjo, ker si prva od nas in kako slikico svojega tilna bi nam tut lahko privoščla, kaj pravite punce?

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: gorenjske nosečke
24.5.2008 19:38:52   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: beyba

Evo sem te spregledala...Ja rodila bom v kranju...sem iz okolice kranja rok imam pa 18.6.
Razmišljam o opciji da bi si rezervirala ginekologa izbranega (dr. Virant) Ker da naletim na gregorača, se obrnem dam štoflc not pa probam zdržat še 24 ur do naslednjega dežurstva!

Upam da se nama bo še katera pridružila

lp




oprosti tole moram enostavno komentirat....gregorač ima svoje fore, večinoma neokusne, a ko je potrebno dokazati profesionalno plat, tam ne zataji...če ne bi bilo njega, tudi mojega otročka ne bi bilo, ker je edino on v tistem tretku odreagiral in naredil vse, da je bilo vse ok....tudi,ko sva bila z malim na intenzivni, ga je prišel pogledat,kako se počuti mali borček....e vidiš, tukaj so dejanja, ki kontrirajo njegovemu vedenju ane ...

(odgovor članu beyba)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: gorenjske nosečke
25.5.2008 11:31:36   
janjček
moja izkušnja:

cel dopoldne me je že matralo in sem hodila po stopnicah. zjutraj se mi je odluščil čep. ob 14 uri me je mož peljal v porodnišnico na ctg, kjer so se kazali popadki na 10 minut, a sem bila odprta šele za en prst, so me poslali na oddelek. ob 20 uri sem spet imela ctg: popadki na 5 minut, odprta 2 prsta. ker je porod prepočasi napredoval in ker je bil prvič c.r., se je zdravnica odločila, da mi prederejo mehur. najprej so me sklistirali in pobrili, ob 21. so mi predrli mehur in dali umetne popadke ter tri svečke za odpiranje.potem sem se kar hitro začela odpirati, a se od bolečin nisem mogla sprostiti, se otrok ni mogel spustiti v porodni kanal. prosila sem za ultivo, takrat pa je šlo hitro. kar naenkrat sem morala pritiskati, babica se mi je osesila na trebuh in ob 00.01 je Tilen dobesedno poletel ven. Imam 4 šive, ker se je Tilnu tako mudilo in me je malo raztrgal.ker sem prvič rodila s c. r., sem šele sedaj doživela najlepši občutek, kako je, ko takoj dobiš otroka k sebi.tilen je bil ves čas pri meni. v porodnišnici se je lepo dojil, doma pa mi nekaj štrjka, ker noče zagrabiti za bradavico. tako da si mleko izčrpavam,pa tudi dodatek mu dajem.je vsaj sit in zadovoljen, prej pa se mi je jokal, ker ni ni hotel zagrabiti. sedaj čakava, da ne bo vetra zunaj, da počasi začneva malo na sončka hodit

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: gorenjske nosečke
26.5.2008 9:50:50   
l.daisy
janjček, čestitke user posted image user posted image user posted image



_____________________________

28.05.2008: 1 + 1 = 4

(odgovor članu janjček)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: gorenjske nosečke
26.5.2008 17:05:44   
beyba
oprosti tole moram enostavno komentirat....gregorač ima svoje fore, večinoma neokusne, a ko je potrebno dokazati profesionalno plat, tam ne zataji...če ne bi bilo njega, tudi mojega otročka ne bi bilo, ker je edino on v tistem tretku odreagiral in naredil vse, da je bilo vse ok....tudi,ko sva bila z malim na intenzivni, ga je prišel pogledat,kako se počuti mali borček....e vidiš, tukaj so dejanja, ki kontrirajo njegovemu vedenju ane ...


Evo da še jst komentiram mojo izkušnjo....

V enaindvajsetem tednu sem šla delat splav, ker so dal otroku 1% možnosti da se rodi zdrav. Naletela sem nanjega...O njegovem nesramnem obnašanju ne bom zgubljala besed, grob je bil vsakič- ko mehanik ne pa ko ginekolog, ko mi je skozi nožnico dal inekcijo z vmetnimi popatki direktno v maternični vrat... Vrjemi da tut če si rodila ne veš kako svinsko to boli...In potem mi reče 'kaj pa nazaj cukaš, sej to nič ne boli'...sem mislila da bom tko stegnila nogo v njegovo mednožje, da bo še on mal zvezdic vidu....na viziti tut ust ni odpru, če si ga kej vprašal, te je popolnoma zignoriral, itd (vrjemi je še full za naštevat), in nakoncu ko sem čakala na hodniku na odpustnioco za domov, je ravno prišel mimo in mi s posmehljivim obrazom rekel ' naslednjič pa kondom uporabli!'

Vrjamem da je lahko strokovnjak, ki s svojim znanjem rešuje življenja, tebi , tvojemu otroku, pa vrjetno še kateremu....  Samo tudi greni življenja, pa če si prebrala od prve strani...nisem edina ki ima z njjim takonegativno izkušnjo. Kot ginekolog mora biti v prvi vrsti človek ... Jst v nejm nisem vidla kančka človečnosti, tut če je tebi in tvojemu otroku rešil življenja, je zame še vedno zelo slab človek, kljub ogromno znanja ki ga premore.

Tut jst nisem mogla mimo tega tko da....

(odgovor članu janjček)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: gorenjske nosečke
26.5.2008 18:14:43   
jolly123
Ojoj beyba to je pa tako grozna zgodba. Vem kaj si misliš o njegovi aroganci sem jo tudi sama doživela, ko je bil moj sobni zdravnik. karkoli sem ga vprašala, niti odgovora. Še dobro, da so bile sestre prijazne in so mi razlagale izvide in da sem imela Urha na enem pregledu, da mi je vsaj povedal, kakšno šanso imam da donosim.
ampak to kaj je pa tebi izjavil je pa res višek....

(odgovor članu beyba)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: gorenjske nosečke
26.5.2008 18:57:56   
HEI
Evo jst sm tudi ena gorenjska nosečka s PDP-jem 4.6. Bom pa še jst malo pokomentirala kranjsko porodnišnico. Pravzaprav se od prvega poroda spomnim samo babice Alijane za katero lahko povem same pohvale in si vsekakor želim in upam, da v drugo ponovno naletim nanjo. Bil pa je takrat prisoten Gregorač ki ga niti nisem imela časa podrobno spoznati. Kolikor sem ga pa, mi pa ni deloval napačno. Moram pa reči da je moje raztrganine krasno oskrbel, celo nekaj besed je spregovoril z mano in mojim najdražjim, pa seveda tudi pofotkal nas je zelo prijazno... Očitno je imel enega svojih boljših dni???

Mogoče katera ve katere babice so v Kranju še fajn?


(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: gorenjske nosečke
29.5.2008 7:21:32   
jolly123
Naša l.daisy je rodila dvojčka. Čestitke user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu HEI)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: gorenjske nosečke
30.5.2008 14:12:27   
jolly123
A je imela katera Podlipnikovo na morfologiji? Moja ginekologinja je na bolniški in jo bo ona nadomeščala, mi je prav kriza ker lih zdaj ko imam tak pomembne pregled, pa še zatekat sem začela in bi se rada s svojo zmenila, ker ne vem tale Podlipnikova mi ne diši preveč, sem toliko slabih stvari slišala, da mam ful slab občutek. 

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





23-letnica ima 10 otrok, želi jih še 100
Mama, ki ima že 10 otrok, jih želi imeti še 100, da bi izpolnila svoje sanje, da bi imela "največjo družino na svetu"....
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?