|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vsiljivci
25.4.2008 13:22:51   
Tinčarca
Pozdravljene!

Malo nenavadno vprašanje (ki bo morda tretirano z neodobravanjem, pa vseeno). Kako ravnate z ljudmi, ki silijo v dojenčka, ga vlečejo za ušesa ali ga kar pulijo z rok, malček se boji (in ker se jim ne nasmeje je čuden otrok), včasih pa tudi zapade v huronski jok. Prva srečanja sem nekako potrpela (očitno se nekateri ljudje z dojenčkom spoznajo na tak način) in mislila, da v drugo ne bo tako. Pa je. Rada bi zadevo rešila na prijazen način. Se da? Pade kakšni na pamet kakšna misel, rek, karkoli. Pa pravijo, da pridejo pogledat dojenčka, pa je vse prej kot pogledat.

Hvala za pomočuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vsiljivci
25.4.2008 13:29:44   
kaya2007
mi takih težav nismo imeli user posted image  če bi, bi jim pa kar naravnost povedala da mi to ni všeč in da se jih boji!

(odgovor članu Tinčarca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vsiljivci
25.4.2008 13:56:43   
Pia77
Naš na srečo ni preveč občutljiv, tako da sem ga v bistvu dala pestovat skoraj vsakemu zdravemu obiskovalcu, ki ga je hotel... Če se je začel jokat ali kazal kakšne druge znake neugodja, sem ga pa lepo vzela, rekla, da je že utrujen in zaspan ter se umaknila od obiskov.
Za ušesa ga pa res noben ni vlekel...

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vsiljivci
25.4.2008 15:19:21   
nian
jaz sem tudi aljo dajala, če mi pa kaj ni bilo všeč, sem pa povedala. meni je šlo na živce, če so jo po ličkih božali. pa sem lepo rekla, da ne po obrazu. od samega začetka pa vse, ki pridejo in jo želijo mečkati, usmerim v kopalnico. če se jim pa ne da rok umit, je pa ne dam. lepe se pa ne mislim delati, če je od tega odvisen moj otrok.

_____________________________

7. 12. 07 smo dobili Aljo
4.8. 10 smo dobili Meto

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vsiljivci
25.4.2008 15:21:01   
Naja30
Nekih hudih težav s tem nisem imela, so ljudje kar vedeli kje lahko dojenčka pobožajo. Tud roke so si umili, preden so se je dotikali.

(odgovor članu nian)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vsiljivci
25.4.2008 16:11:50   
Pikapoka1
Zdravo
ja mi se pa kr neki dogaja na to temo in morm reči, da me moti če to počne nekdo ki ga ne poznam. sem pa doživela, da je bila hčerka od sestre pri p v sprejemni ko smo malega prvič cepili. punca je bla stara nekje 12 let in je non stop silla v malega in mu z neko ropotuljico congljala pred obrazom. pol sem jo kr grdo pogledala in rekla da se boji...takrat se je še bal ropotuljic. In ko so ga cepili je mali valjda zajokal in ta mala kr u njega in stegovala roke, da sem jo odrinila ...še mene je blo groza ki so ga cepili pol pa še neko bitje tam se umešava...mislim da ni primerno da imajo sestre pri p svoje otroke v službi, izgledalo je pa tko, kot da tamala tam dela user posted image   meni se dogaja največkrat da želijo otroci božat dojenčka, starši pa kar stojijo in gledajo, ne da bi jim rekli, da se pač to ne dela in se samo gleda....ko pa kaj rečeš, si pa siten...user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vsiljivci
25.4.2008 18:01:39   
*lenc@*
ga vlečejo za ušesa ali ga kar pulijo z rok


to jih dela več? ali imaš ti občutek, da to delajo? nič slabga ne mislim, ampak da bi več ljudi to delalo, no recimo kak čudn se vedno najde, več pa...ali so pač res tako nekulturni. če je slednje res, bi se potregnila za svojega otroka in tega ne bi dovolila, zakaj že bi mogla??!!!

Vsaka zgodba pa ima vedno dve plati...V tem smislu mislim, da nekdo bi mogoče rekel, ah za ušeska sem ga počohal pa vzel sem ga iz rok. to je razlika kot puliti in vleči.to pa ni opravičljivo.


< Sporočilo je popravil *lenc@* -- 25.4.2008 18:03:58 >


_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu Tinčarca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vsiljivci
25.4.2008 18:09:35   
bina30
Jaz sem tudi strašno občutljiva glede teh stvari. Žigca dam ljudem v roke, mi ni problem. problem pa imam ko ga želijo lupčkat. Takrat pa sem mi kocine naježijo. Tudi tašča ga non stop želi lupčkat po obrazu pa malemu bratrancu nion stop govori: daj mu enga lupčka, malo ga pobožaj. A mali ima pa cel čas roke v hlačkah (ne vem, pač si luleka nekaj čoha) potem pa hop, gor po mojem 5m sinčku.user posted image user posted image user posted image  Za kozlat. Mi pa je težko rečt, naj nehajo, ker potem skoz slišim: no, ne smeš bit taka. Joj, ponorim!!!!!

(odgovor članu *lenc@*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vsiljivci
25.4.2008 19:47:11   
jajula
joj tud mene to ful nervira, pa je res težko izbrat prave besede..

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vsiljivci
25.4.2008 19:51:17   
Ajvy
Povem naravnost, ker mi več pomeni zadovoljstvo mojega otroka, kot pa užaljenost nekoga drugega.....itak, da me pol ljudi čudno gleda...ampak moj otrok je pa mirenuser posted image

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vsiljivci
25.4.2008 19:56:28   
ursalara
Mene to zelo nervira ker moja tašča to počne sem ji že velikokrat rekla da naj preneha pa se ji ne da dopovedati sem ji pa vsaj eno stvar dopovedala da se našo princesko lahko lupčka samo po glavici in ličkih na usta pa ne sem enkrat znorela pa je bil mir za to siljenje v njo bom pa tudi orng mogla znoret da bo dala mir!

_____________________________

4.1.08 se nama je pridruzila najina princeska Lara!

http://picasaweb.google.com/krasevec.ursa


(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vsiljivci
25.4.2008 20:17:30   
kajajaka
se strinjam, da je treba direktno povedat naj dajo mir, pa če zamerijo... pa naj!

(odgovor članu ursalara)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vsiljivci
25.4.2008 20:19:26   
Anonimen
Reci jim, da malcek rabi "svojih pet minut", da se navadi na nove obraze in naj potem ne planejo nanj.

(odgovor članu Tinčarca)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vsiljivci
25.4.2008 20:19:57   
Volga
Otroke je treba dati v skafandre pa v vitrino. Potem jih ne bo noben prijemal.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vsiljivci
25.4.2008 21:00:02   
vaney
volga, ti moraš pa vedno nekaj kontra usekat, a? ah, ja, tudi taki morajo bituser posted image

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vsiljivci
25.4.2008 21:06:46   
anny1
Pozdravček,naša je zelo občutljiva in že od prve prakticiram tako da jo imam jaz v naročju oni pa san gledajo, ker mi gre to na živce, rekla nisem nikoli nikomur nič sem pa jih grdo pogledala-kaj se v tikajo brez vprašanja- pa je delovalouser posted image . Poskusi drugače pa jih prosi naj ne silijo saj je user posted image  sramežljivo in mora prvo spoznati potem pa lahko kaj več dobijo od user posted image .

_____________________________

Sreča moja so moji sončki, ki sto po čudežu prišli v moje življenje....Čeprav je mami biti težko je to najlepša naloga, ki jo ena ženska lahko ima...

(odgovor članu Tinčarca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vsiljivci
25.4.2008 21:41:21   
Srečic@
meni gre tudi blazno na živce, da sinka prijemajo za roke, ker jih ima skozi v ustah, pa če z obrazom ali z lasmi silijo vanjuser posted image user posted image user posted image , niti intimnega prostora mu ne pustijo. Nikomur pa ne pustim, da ga lupčka.
V naročje pa ga tudi nerada dajem, smo pač različni.

(odgovor članu anny1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vsiljivci
25.4.2008 23:23:59   
Zofy
Hehe, zanimivo, kako smo si različni.Meni se pa zdi fajn, če kažejo zanimanje za mojega otročka. Siver pa res nisem imela nekih ekstremov. Bojim se edino otrok starih okoli 4 leta in več, ki bi kar božali in tikali, a nimajo še pravega filinga in so lahko kar štorasti in grobi.
Ljubčkajo pa ga edino nonoti, tašča ne vem, če jo je že poljubčkala, ampak me to ne moti. Dokler ji dajo ljubčka ljudje, ki jih imam tudi jaz rada, je no problem. Ampak sej pravim, da se mi to ne dogaja, vsaj zaenkrat še ne...

Če bi me pa motilo, pa bi rekla, da se otroček tega boji in mu ne paše. Ali pa, da je zelo občutljiv, se hitro ustraši, ali pa da dobi hitro kak izpuščaj in da še ne vem od česa... Nekaj bi se zmislila, ker ne bi rada, da bi bil na koncu kdo užaljen. Ker kot vidiš, ima vsak različen pogled na to. Isto je bilo v nosečnosti z božanjem trebuha - meni je bilo to všeč in mi je bilo kar malo hudi, ker niso vsi porajtali moj trebuh toliko, kot sem si želelauser posted image user posted image

(odgovor članu Srečic@)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vsiljivci
26.4.2008 7:57:54   
Marogica
Čez kakšno leto pa boste vesele teh "vsiljivcev", in da boste imele pet minut prazne roke in malo miru.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vsiljivci
26.4.2008 11:43:58   
nejcko
Tole so besede priznanega slovenskega psihiatra: Človek, ki se panično nečesa boji oz. ima fobijo pred nečem, bo podzavestno vedno in povsod videl predmet svoje fobije. Gre za podzavestni strah pred strahom, pred grozo, ki jo ob tem doživlja, zato se mu mnogo pogosteje dogaja, da naleti na objekt svoje fobije, medtem ko ga ostali ljudje sploh ne opazijo.

Kaj hočem povedati; da ste nekatere prav panične in zato vidite v vsem grožnjo oz. vsiljivost do svojega otroka. Vsak nedolžen pogled na svojega otroka, vsak nedolžen dotik doživljate kot vsiljivost. Jaz še nikoli nisem videla, da bi kdo vlekel kakšnega dojenčka za ušesa, nikoli nisem videla, da bi kar vsi povprek ljubčkali in se slinili po kakšnem dojenčku, nikoli in nikdar še nisem videla, da bi kdo kar težil in težil in rinil v otroka. Sama imam 2 otroka, pa nimam nobene take izkušnje. Ker se nisem nikoli panično tega bala. Ve ste pa paničarke, zato pa to doživljate, kakor doživljate.
Hormonsko neravnovesje in psihično stanje po porodu lahko tako paničarjenje močno poveča. Vsak, ki se sooča s kakršnokoli fobijo, ve, da so obdobja, ko doživljaš svoj strah intenzivneje kot sicer, in ta so prav obdobja stresa, psihične nestabilnosti itd.

Torej, punce, nihče nič hudega noče vašemu otroku. Skulirajte se in boste videli, da se bo kar naenkrat začelo dogajati prav nasprotno - le redko kdo bo še sploh pošmirglal vašega otrokauser posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vsiljivci
26.4.2008 12:40:51   
Solero
Točno tako, Nejcko. Jaz pa še dodajam, da ni enostavno premagovat ta hormonska ravnovesja in da ljudje na to velikokrat pozabijo.

Sama si večkrat, ko čutim, da mi nekaj ne paše (npr. da bi kdo rad otroka pobožal ali popestoval) pomislim, kako bi reagirala, če ne bi bil to moj otrok. Perspektiva je takoj jasnejša: seveda, normalno, ljudje imajo radi otroke in jih radi božajo in pestujejo.
Tako nas je naredila narava, ta naša občutljivost pa izvira tudi iz pranagona po zaščiti mladička, otročka.

In še primer stavka, ki marsikoga usmeri tako, da bodo vsi zadovoljni: Ne ga, prosim, ljubčkat bo licih. Če ga boste pobožali po nogicah, bo čisto zadovoljen. /Torej, ne to, raje nekaj drugega./

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vsiljivci
26.4.2008 12:48:13   
Ajvy
Naša se ne mara pestovat in cartat..nikjer in zato jo ne dajem v naročja, niti ne pustim da drugi, splh vsiljivci vdirajo v njen osebni prostor....tudi jaz ne maram ,da se ljudje vsiljujejo v moj osebni prostor...ko se spozna in nagleda osebe, sama pristopi oz. trenutno skobaca....

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vsiljivci
26.4.2008 20:10:46   
racman2
Tudi jaz sem alergična, če nekdo preblizu piha v mojega otroka. Sploh ne vem, čemu je to potrebno.
Ko pridejo k nam obiski, ga tudi nobenemu ne dam, saj ponavadi tko spi v ležalničku, ali pa rečem, da ni veliko po rokah, ker ji to najbolj ne paše.
Definitivno morajo pa priti vsi zdravi, vedno vprašam in po vstopu v stanovanje roke umit.
Meni se to zdi čisto logično, ker tak majčken otrok itak nima nič od tega, če ga vsi nekaj gnetejo. Je pa fajn, če kakega virusa ne pokasira.

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vsiljivci
26.4.2008 21:31:05   
picola1
Joj...res smo si različni...user posted image
Mene tudi ne moti, če hoče kdo prijet, pobožat ali celo polupčkat mojo hčerko...(ok, mogoče bi me motilo za lupčkanje, če bi to bila kr ena tuja oseba)
Včasih se začne pri komu jokat pa jo pač vzamem nazaj...Ponavadi jo hočejo kar sami dat nazaj, ko vidijo, da se jih je npr. malo ustrašila (al pa fejst). Edino tast (in včasih tašča) malo dlje vztrajata, kar pa se mi zdi po eni strani super, ker se trudita, da bi jo sama pomirila (to bo prišlo prav, če oz. ko jo bom pustila kdaj samo pri njiju, da jo bosta znala potolažit), po drugi strani je pa res, da jo je takrat mal težko poslušat in če jok traja več kot par minut, jo potem vzamem.
Kar se tiče tega, da so ljudje zdravi, ko jo pridejo pogledat, tut jaz mislim, da je ok, če je pa kdo malo prehlajen pa ne kompliciram preveč, sam naj ne kašlja direkt v njo al pa kej...

Se v glavnem strinjam z nejcko (dobr si to povedala o fobijah in o tem, da sami privlačimo potem takšne situacije-vem iz lastnih izkušenj) in Solero...

Aja...me pa ne moti, če meni nekdo reče, da ne smem pobožat njihovega dojenčka al pa kej...Pač vsak po svoje...

(odgovor članu Tinčarca)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vsiljivci
26.4.2008 22:03:58   
janja
Jaz načeloma nimam problemov s tem. Me pa moti, če nekdo preveč šari po obrazu mojega otroka, ker mu očitno ne paše in to tudi pokaže.  Lubčkamo se tudi ne na usta, prej na lička, nosek ali čelo. Mamo pa doma tudi 4 letnika in je vse lepo akceptiral. Zdaj si avtomatsko sam umije roke, ko pride od zunaj (prej smo ga morali stalno opominjati!). Glede obiskov pa tako, ne pustim, da ga šlatajo po obrazu in tudi čimmanj po rokah, ker jih ima stalno v ustih. Če vidim, da se otrok nekoga boji (ponavadi je to takrat, ko osebe že dolgo ni videl in se je ne spomne), ga opozorim, naj otroku pristopi bolj počasi. Sama pa gledam, da je otrok čimveč v družbi, tako starejših kot otrok. Zaenkrat mi to lepo uspeva (beri nismo skoraj nič bolani!). Zato je pa zelo živahen otrok in ga družba ne moti.

Tako da je nekaj na tem kot je napisala nejcko. Raje opravi s strahovi, ljudem povej kaj želiš, pa mislim, da ne bo hude krvi.


_____________________________

Otroci so naše največje bogastvo! Čuvajmo jih!

http://janja73.mojalbum.com
http://zo-ja.mojalbum.com

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Prt
black rose

Na mizi imamo:

prt iz blaga (33%)

PVC prt (12%)

steklo (19%)

nimamo prta (36%)


Število vseh glasov: 332

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!