Avokado (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


taj2004 -> Avokado (12.2.2005 14:32:41)

Danes sem kupila avokado, pa nimam pojma kako se ga pripravi??? Rabim pomoc:(( Se ga skuha mogoce?

Hvala za pomoc:rozica:




babylove -> Avokado (12.2.2005 14:41:00)

Oj!

Ne vem, če se ga skuha tudi, vsekakor pa se ga lahko je surovega, kot vsako drugo sadje. Brez olupka seveda :)- Lahko pa narediš iz njega mehiško omako oz. namaz guacamole, ampak moraš dodat mešanico začimb. To omako pa potem ješ s tortiljami. Drugega pa jaz ne znam naredit iz avokada.

Pa dober tek!




willma -> Avokado (12.2.2005 15:49:22)

Kuhati ga ni potrebno! Kar surov je užiten;)

Nekateri ga uporabljajo namesto masla, drugi ga dodajajo v omako, pa avokadov pire (samo zmiksaš in po želji dodaš začimbe), enostavno dodatek k mesu (tako kot surova zeljenjava ali sadje),....
Malo dolišlije pa bo;)

lp
:angel:Kolenci:hudicek:




frutka_ -> Avokado (12.2.2005 15:53:44)

Zelo okusen je avokado v solati s čičeriko, ali pa samo avokado in kakšno sadje, jogurt...v bistvu je zelo enaostaven in okusen za uporabo. Samo olupiš ga in poješ. Lahko ga ponudiš malemu tudi, da ga samostojno je. Jaz ga Filipu đe dam pa on to počasi packa in razstavlja na prafaktorje.

Dober je tudi s piščancem




analizapola -> Avokado (12.2.2005 16:03:25)

Zelo dober je avokadovo meso z limoninim sokom.




taj2004 -> Avokado (12.2.2005 16:37:31)

Ce pa je tako trd da se ga z vilico sploh ne da spestat:((




al1* -> Avokado (12.2.2005 17:07:37)

Če je avokado trd, še ni zrel in tudi ni glih dober. Trd avokado dam jaz za par dni v košarico z jabolki, da se zmehča. Zrel je, ko je na vrhu, tam kjer je odtrgan mehak. Takoj ko ga olupiš, ga moraš pokapljat z limonovim sokom, sicer počrni.

Jaz sem veliki ljubitelj avokada
:love:. Najraje ga imam narezanega na koščke, zraven pa hrustljavi polnozrnati kruh in mocarelo.
Omenile so ti tudi že guacamole: avokado speštaš z vilico, dodaš so, kislo smetano, žličko majoneze (ni nujno), na majhne koške narezano svežo papriko, paradižnik in kumarico.
Včasih naredim tudi solato: na koščke narezan avokado, zelena in rdeča paprika, koruza, začinjeno z olivnim oljem.




wawa -> Avokado (12.2.2005 17:21:31)

Tole se sliši super.
Jaz sem ga dosedaj namazala na maslo na kruhu pa pokapala s limoninim sokom pa posolila - je super, ampak zdaj bom pa probala tele vaše recepte......




Stran: [1]