Cepljenje pri enem letu (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


andie -> Cepljenje pri enem letu (24.4.2008 7:32:49)

So imeli vaši otroci kake reakcije na to cepljenje (mumps, rdečke,ošpice), so se kej slabo počutli?




racman2 -> RE: Cepljenje pri enem letu (24.4.2008 8:01:51)

Lep pozdrav!
Moj prvi ni imel nobene reakcije na nobeno cepljenje, pa me je bilo vedno ful strah.
Z malo bova imeli pa zdaj prvo cepljenje Di-Te-Per, pa me že zdej skrbi.
Vsi, ki se strinjajo s cepljenji, pravijo, da so varna in ful prečiščena.
Tisti, ki pa cepljenje spodbijajo, pa boljš, da ne bereš tega, ker so opisani taki str. učinki, da je kar hudo.
Pa vso srečo




mateyka -> RE: Cepljenje pri enem letu (24.4.2008 8:07:32)

na švedskem je to cepljenje obvezno..




andie -> RE: Cepljenje pri enem letu (24.4.2008 8:10:50)

ja, sej pri nas je tud obvezno, ampak mene strašno moti to:
Avtizem pri otrocih povezan s cepivom proti ošpicam, mumpsu in rdečkam (MMR)

Utah, 2. september 2002 - Raziskovalci Univerze v Utahu ( ZDA) so potrdili, da obstaja povezava med cepivom proti ošpicam, mumpsu in rdečkam (MMR) in avtoimunskimi reakcijami, ki vplivajo na nastanek avtizma (psihol. definicija avtizma = bolezenska zaprtost vase; avtistični otroci zelo težko navežejo verbalne stike z okoljem ).

Raziskovalna skupina pod vodstvom dr. Vijendre Singha ( Utah State University ) je analizirala vzorce krvi 125 avtističnih otrok in 92 zdravih otrok brez razvojnih okvar. Ugotovili so, da imajo avtistični otroci signifikantno povečano stopnjo MMR protiteles v krvi. Del komponente cepiva, ki vsebuje virus ošpic, je pri 75 avtističnih otrocih povzročil neobičajen imunski odziv, do reakcij pa ni prišlo pri normalnih otrocih. Več kot 90% avtističnih vzorcev, ki so povzročili imunski odziv pri cepivu proti ošpicam, mumpsu in rdečkam, je bilo pozitivnih tudi na protitelesa, ki vplivajo na nastanek avtizma. V možganih ta protitelesa napadejo osnovne sestavine mielina. Mielin je snov iz maščob in beljakovine, ki oblikuje varovalno plast živčnih vlaken. Mielin daje značilen videz beli možganovini, deluje pa kot električni izolator živčnih vlaken in tako povečuje učinkovitost prevajanja živčnih dražljajev. Raziskovalci menijo, da je v raziskavi opisan avtoimunski odgovor povezan z vzroki za nastanek avtizma. Propadanje mielina se imenuje demielinizacija in je povezano z nastankom živčnih boleznih, med njimi tudi multiple skleroze.


Več o tem:     
Measles of MMR may cause autoimmunity in autism
                   Vijendra K. Singh:
Autoimmunity and Neurological Disorders
                    Vijendra K. Singh: Autism, Autoimmunity and Immunotherapy
                   Raymond Gallup:
Autism Autoimmunity Project:Autism and Autoimmunity







Stran: [1]