Maxi cosi iso fix, tobi ali priori xp (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Pinkyca -> Maxi cosi iso fix, tobi ali priori xp (21.4.2008 9:08:25)

Prosim za nasvet uporabnic spodnjih treh avtosedežev:
 
Maxi cosi PrioriFix Isofix
Prosim če se mi oglasi katera ki uporablja MC Isofix!Zanima me namreč ali je možno ta avtosedež uporabljati tudi kot navadno pripenjanje v avtu brez isofixa? Imava namreč dva avta - enega z isofixom in enega brez. Zdaj pa nama tudi prodajalka ne zna povedat ali je možno tiste vilice zadaj odstraniti oz. ali se da montirati tudi v avto brez isofixa?

Maxi cosi Tobi
Ste zadovoljne s sedežem?
Zakaj je toliko dražji od npr. Priorija xp?
 
Maxi cosi Priori XP
Ali zategovalec spodaj res deluje?
Čiščenje?
Nameščanje otroka-?
Nameščanje sedeža v drug avto - enostavno?

Pa še eno za vse:
Ali uporabljate poletno prevleko za manjše švicanje otrok v sedežu?

Hvala[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]





katra55 -> RE: Maxi cosi iso fix, tobi ali priori xp (21.4.2008 9:34:35)

Mi imamo Tobija in smo zelo zadovoljni z njim.
Ko odpneš se pasovi odmaknejo, ima zaščito za glavo, ki je skupaj s pasovi nastavljiva iz sprednje strani, Ima 5 položajev za spanje oz sedenje. Po tem se razlikuje od PrioriXp in je zato tudi dražji.
Poletno prevleko pa nameravamo kupiti.




sazi -> RE: Maxi cosi iso fix, tobi ali priori xp (21.4.2008 11:43:45)

mi imamo v enem avtu Tobija v drugem pa Priorija XP - oba sta super.

XP - zategovalnik spodaj res dobro zategne in je sedež čisto fiksiran.
Tobi - po mojem je dražji zaradi bolj udobnega nameščanja, saj pasovi kar sami stojijo gor in jih ni treba vsakič posebej nameščat - jaz to naredim že >(pri XP-ju), ko dam otroka ven, da so paski pripravljnei za naslednjič

najprej smo imeli samo XP-ja. Se mi je zdel tobi predrag, potem je bila pa ena super akcija in smo ga dobili res poceni (pa že XP-ja smo kupili zelo poceni v eni kaciji starih barv)

oba je dokaj enostavno prestaviti v drug avto

o isofixu žal ne vem nič

aja, prevleke ne uporabljam dodatne, kolegica pa - je odvisno odtega, koliko se otrok poti - naš mali se sploh ne veliko




kaya2007 -> RE: Maxi cosi iso fix, tobi ali priori xp (21.4.2008 12:16:40)

sazi, ali ima tobi razen teh pasov še kakšno prednost? me zanima čisto iz tvojih praktičnih izkušenj!




sazi -> RE: Maxi cosi iso fix, tobi ali priori xp (22.4.2008 11:00:51)

IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

sazi, ali ima tobi razen teh pasov še kakšno prednost? me zanima čisto iz tvojih praktičnih izkušenj!


če primerjam samo ta 2 sedeža, ki ju imamo, je to edina prednost - oba se lahko zelo lepo poležeta, da otrok udobno spi, oba sta varna (čeprav po zadnjih testih menda priori xp bolj kot tobi), v obeh je otrok precej visoko, da vidi ven (nečak nikoli nič ne vidi iz avta in vedno steguje vrat - ima nek drug, nižji sedež)
pa če je otrok bolj velik oz. še če je bolj debelušen, je po mojem Priori bolj primeren, ker se mi zdi širši - sploh za pozimi v kakšni bundici nekateri starši jamrajo, da je tobi hitro preozek - jaz ne bi vedela, imamo takega suhca doma, da še do šole ne bo imel 15 kil[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] , tako da sploh ne vem, kako dolgo bomo uporabljali ta dva sedeža.

torej iz praktičnih izkušenj (mojih, subjketivnih) je res fora samo v samostoječih pasovih - ampak pri nekajkrat na dan pakiranju v avto, tudi to nekaj šteje - še posebej če dežuje in bi res rad čimhitreje opravil




kaya2007 -> RE: Maxi cosi iso fix, tobi ali priori xp (22.4.2008 12:52:06)

jaz ne bi vedela, imamo takega suhca doma, da še do šole ne bo imel 15 kil ,


he he, saj pri nas je isto [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] hvala da si me opozorila na višino sedeža, na to sploh nisem pomislila!




Stran: [1]