AD3 (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


maya1 -> AD3 (11.2.2005 7:47:46)

DOBRO JUTRO
:sloncek::sloncek::sloncek::sloncek::sloncek::sloncek::sloncek::sloncek::sloncek::sloncek::sloncek:

ali dajete vašim malčkom :duda: kapljice AD3 al boste počakale, da jih krčki minejo.
sicer naš Timi :duda: nima kčrčev, ampak se bojim, da bo kapljice slabo prenašal.
kakšne so vaše izkušnje s temi kapljicami.
lp
maya1

:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:




dory -> AD3 (11.2.2005 7:50:11)

Mi smo imeli krce,zaradi ad3 se slabse...pa sem v aut kupila oleovit in je blo vse ok :)




maya1 -> AD3 (11.2.2005 7:53:11)

kakšna pa je razlika med temi kapljicami
hvala
lp
maya1

:kuza::kuza::kuza::kuza::kuza::kuza::kuza::kuza::kuza::kuza::kuza::kuza::kuza::kuza::kuza::kuza::kuza:




dory -> AD3 (11.2.2005 7:57:32)

Avstrijske so blazje...efekt pa isti :)




Lunca1 -> AD3 (11.2.2005 7:58:51)

Jaz sem tudi kupila Oleovit.




LIALIA -> AD3 (11.2.2005 8:37:21)

Jaz od prvega meseca dajem AD3, pa ni nič krčev.




brbra -> AD3 (11.2.2005 8:41:58)

Mi pa smo jih začeli dajat v česu ko je bilo slabo vreme - nekje pri 2,5 mesecih. Če hodite na sprehode je vsa ta kemija malo brezveze, saj se vitamin tvori zgolj pod sončnimi žarki. Se pravi 20 minut sončka na dan pa je:bravo:




mala pika -> AD3 (11.2.2005 9:20:02)

Ja vitamin D se tvori pod sončnimi žarki, A vitamin pa ne.
Naš je imel krče, vendar sem mu postopoma dajala kapljce - 1 teden po eno, 1 teden po 2 ,... Se je lepo navadil in krči tako po večini primerov zginejo po cca. 3 mesecih.
Sedaj je 6m in sploh ni problema glede kapljic.

Včasih ko štrajka s hrano in noče jest, sem prav srečna, da vsaj zjutraj dobi kapljice tako da ima vsaj minimalni vnos nekaterih vitaminov.

Pa lep pozdrav!
Pika :metulj:




Magi* -> AD3 (11.2.2005 9:40:56)

jaz sem jih za zdaj ukinila, ker je malo takoo zaprlo. zdaj bom počakala do pregleda in se posvetovala s pediatrinjo. niso pa te kapljice nobenega življenskega pomena, saj jih naši starši tudi niso dobivali, pa so ravno tako gor zrasli brez rahitisa. jaz se bom poskusila s pediatrinjo pogovorit, če obstaja kakšna alternativa (oleovit ali kaj drugega).

M




leah -> AD3 (11.2.2005 10:10:07)

Jaz sem jih moji danes prvič dala 5.T%ko,da zdaj čakam kaj bo kaj ali ne.Kolio časa pa trajajo krči,če trajajo,po doziranju.Torej kako hitro se pojavijoMoji sem jih dala dve uri nazaj,pa do sedaj samo malo brunda in se buni kot vedno.In ja ali so hujši od navadnih krčev,pa še to,ali ji naj jih še napej dajem,če jih bo imela.





p@tricij@ -> AD3 (11.2.2005 10:16:10)

mi smo pa našima dvema dajali D-fluoretten iz nemčije. so pa tabletke in ni nič krčev.
imam pa še dve škatli viška (za 6 mesecev), če se katera odloči za te.




žiža -> AD3 (11.2.2005 11:21:08)

Jaz ji dajem D3 od treh tednov naprje, kadar ne pozabim, pa ni imela nobenih težav. če so jo že kdaj dajali krčki, so jo dajali ne glede na to a je dobila kapljice ali ne.




nežre -> AD3 (11.2.2005 11:27:11)

Nam je pediatrinja svetovala, naj počakamo do dopolnjenega tretjega meseca, ker našega dvomesečnika zelo matrajo koleki. Pred tremi tednu smo mu jih sicer že poskusno začeli dajat po 3 na dan, a ko smo prišli na 5, je bilo vse skupaj že neznosno - zanj in za nas. Rekla nam je, da naj mu mogoče poskušamo dajat ta mesec samo po eno na dan, ravno tolko, da dobi tisto minimalno količino vitaminov, pol po tretjemu mesecu, ko naj bi krči nekako izplahneli, naj bi pa začeli dozico poviševat. Sicer smo pa dosti na sprehodih, čeprav toliko zaviti, da koža sončka ulovi bolj malo. Ap sej bo zime tudi enkrat konec...




NIN@ -> AD3 (11.2.2005 11:47:57)

Žiža kaka pa je razlika AD3 al pa kr D3, ti jih je otroška zdravnica dala. Jz imam AD3 doma pa ji nam ne odgovarjajo stari pa sno 7 tedno, bom raj še mal počakala.

Smo pa mi edina država v Evropi v kateri še predpisujejo te kapljice!!!!


lp
nin@:kuza:




kaja11 -> AD3 (11.2.2005 11:51:01)

Mi smo kapljice uvajali zelo, zelo počasi... za eno kaplico na teden sem dvigala do 6 kapljic. Krče je imel samo prve tri dni:bravo:




Stran: [1]