dvojni hormnonski test (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


onur -> dvojni hormnonski test (16.4.2008 18:41:12)

Živjo. Sem razmišljala, da bi ob nuhlni svetlini delala zraven še dvojni hormonski test samoplačniško. Kri ti vzajemo na polikliniki v Ljubljani. Zanima pa me, če ima katera izkušnje s tem in ali se moraš prej naročiti. Ali delajo še kje ta test, razen na polikliniki (na primorskem)?




Tinky -> RE: dvojni hormnonski test (16.4.2008 18:47:50)

Na polikliniki se ne rabiš naročit, greš tja, plačaš in ti vzamejo kri.
V Postojni ga tudi delajo, če boš imela pregled NS pri njih, boš pa spotoma dala še kri.




onur -> RE: dvojni hormnonski test (16.4.2008 19:03:22)

zanima me še cena testa????????




Tinky -> RE: dvojni hormnonski test (16.4.2008 19:27:53)

Decembra sem plačala 29 eur




racka28 -> RE: dvojni hormnonski test (16.4.2008 19:31:59)

Jaz sem ta mesec na Polikliniki plačala 28 eur.




kristinaj -> RE: dvojni hormnonski test (17.4.2008 8:08:20)

jaz sem 1.4. imela v postojni nuhalno in ker mi ostajajo šoldi sem šla še, še isti dan, na dvojni hormonski..... ni se potrebno naročat, samo v sprejemni poveš, da boš opravljal še ta test... na nuhalno se pa moreš naročiti...
nuhalna 40 EUR, dvojni hormonski 34 ali 36 EUR.....




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (17.4.2008 22:07:14)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Polynesia -> RE: dvojni hormnonski test (18.4.2008 8:30:52)

Naslednji teden imam NS. Kje pa je tole na plikliniki? In ali res samo prideš nenapovedano in daš kri? Če mi lahko katera bolje razloži, da bom vedela kam točno?
Hvala.




Polynesia -> RE: dvojni hormnonski test (18.4.2008 8:56:07)

Pa še to, ali se počaka tam na izvide in jih sam ti dobiš, ali je kako drugače?




stunfek -> RE: dvojni hormnonski test (18.4.2008 10:16:35)

no, jaz ssem bila včeraj tako da ti lahko povem čisto sveže info :)

greš noter in nato v prvo nadstropje hodnih A (gor po prvih stopnicah, ki jih zagledaš :)) potem takoj na vrhu stopnic pred sabo (malenkost levo) zagledaš "sprejemno posarno" in se tam najaviš. S seboj rabiš izvid iz nuhalne. Za vse, ki so ob rojstvu otroka stare 35 ali več ni potrebno plačati - ker sem med njimi ti ne morem povedat kolk stane.
Dobiš številko in greč potem na tisti hodnik se vsedeš pred vrata "odvzem krvi" in počakaš na tvojo cifro. Vzamejo ti kri. Rezultate pošljejo tja, kjer si delala nuhalno in oni popravijo rezultate upoštevajoč DHT in te nato menda po pošti obvestijo. Vprašala sem kako hitro bodo prišli do mene in so mi rekli da v roku 7 do 10 dni jih bom prejela jaz.

to je to. srečno!




Taula -> RE: dvojni hormnonski test (18.4.2008 10:19:17)

Na Polikliniki delajo samo do 15.30h. Jaz sem lani šla, mi ni žal. (NS sem imela dober, DHT pa je vse pokvaril) Rezultate sem dobila v 5 dneh.




stunfek -> RE: dvojni hormnonski test (18.4.2008 10:30:48)

taula in kaj si potem naredila? a si šla na AC? kako pa so se vrtele tvoj številke pred in po DHTju, če smem vprašat?




Taula -> RE: dvojni hormnonski test (18.4.2008 10:37:08)

Šla sem na AC ja.

NS je bil 1:1932
Po DHT 1:47. Občutna razlika.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] 

Če bom še kdaj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image], bom šla obvezno spet na DHT.




racka28 -> RE: dvojni hormnonski test (18.4.2008 10:57:20)

stunfek - a so rekli na polikliniki, da jih tudi tebi pošljejo? meni jih namreč niso, sem pol ginekologa klicala, ki je bil bolj redkobeseden, pol pa še na polikliniko, kjer so mi rekli, da pošljejo samo h ginekologu. me zanima, ker sem vseeno bolj mirna, če na lastne oči vidim rezultat.

hvala in lp.




Polynesia -> RE: dvojni hormnonski test (18.4.2008 11:02:30)

Jaz bi pa še vprašala, če grem lahko vseeno na polikliniko, tudi če ne povem svojemu G, da ne bo potem kaj narobe ko dobi pošto.
Sej vem da je to moj denar in da grem lahko na kakršnekoli preiskave želim, pa me vseeno zanimajo vaše izkušnje.




stunfek -> RE: dvojni hormnonski test (18.4.2008 11:09:48)

ne, meni pošljejo samo končni rezultat - torej korigirano tveganje. Teh izvidov ne pošljejo meni.

polynesia...to je čisto običajna zadeva in ni treba nič omenit ginekologu...lahko pa mu, da bo pač vedel - a ti je tvoj G delal nuhalno?!? to gre namreč tja kjer si delala nuhalno...




racka28 -> RE: dvojni hormnonski test (18.4.2008 11:10:43)

polynesia- ne moreš, ker ti mora ginekolog napisat napotnico. samo jo brez problema (je itak din din).




racka28 -> RE: dvojni hormnonski test (18.4.2008 11:12:31)

no, vsaj vse, ki so šle, so rabile napotico.




Polynesia -> RE: dvojni hormnonski test (18.4.2008 11:14:52)

V četrtek imam NS pri svojemu, v soboto pa pri dr.Strahovi, grem še k njej zato, ker sem slišala velike pripombe čez svojega G kar se tiče NS. Tko da sva se z možem dogovorila, da greva še raje tudi k dr.Strahovi. Bova reskirala dvojni znesek, ampak vse za zdravega otročička.

Za napotnico pa nisem vedla, nekje sem brala da nič ne rabiš imeti s seboj.




Taula -> RE: dvojni hormnonski test (18.4.2008 11:18:36)

Kaka napotnica?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Če nisi dovolj stara je NS samoplačniška, prav tako DHT.
Na DHT greš lahko brez da poveš G. Izvidi DHTja se pošljejo direkt do izvajalca NSja, oni nato naredijo novi izvid kjer je upoštevan NS in DHT skupaj in napišejo ali predlagajo nadaljne preiskave. Npr. AC. V kolikor ti predlagajo AC, greš po napotnico za AC k svojemu G. Samo pokažeš mu izvide in ti jo napiše.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Pomembno pa je da se NS naredi pri izvajalcu ki ima licenco, drugače je DHT brez pomena.




Polynesia -> RE: dvojni hormnonski test (18.4.2008 11:23:27)

Ali to na Polikliniki delajo tudi ob sobotah, če imam recimo NS v soboto?




racka28 -> RE: dvojni hormnonski test (18.4.2008 11:40:23)

ne vem, ali se tako zelo razlikuje od g. do g. - jaz sem za polikliniko potrebovala napotnico (tistega, ki je delal NS), tudi kolegice, ki so šle na NS k drugim g. in v drugih krajih, so jo potrebovale. res pa je, da izvidi pridejo do tistega, ki je delal NS. sicer pa - sej ni nujno, da ti NS dela tvoj g. - kako potem vedo, komu poslat. no, vsaj tako je bilo pri nas. se pa vseeno pozanimaj. za soboto pa ne vem, kako je (verjetno, da ni problema), ma vseeno vpr.




asra -> RE: dvojni hormnonski test (18.4.2008 12:57:06)

Jaz sem delala NS v Domžalah (dr. Geršak - dela pa v ordinaciji dr. Strah.). Takoj po nuhalni poveš sva se odločila, da grem dat še kri. Je sestra potem sprintala še en izvid od NS, na katerga je nekaj napisala in rekla, da to velja kot napotnica. Potem sem šla spodaj v ordinacijo za odvzem krvi in plačala 27€ in še nekaj centov. Čez cirka 10 dni sem dobila iz Domžal izvid. Oba izvida pa sem potem pokazala moji ginekologinji.




Stran: [1]