KDAJ KAHLICA? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


_annela_ -> KDAJ KAHLICA? (14.4.2008 18:22:32)

mene zanima kako zaceti z navado [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]na kahlico,ter prblizno kolko mora biti star?




vesel -> RE: KDAJ KAHLICA? (14.4.2008 19:27:13)

Moja hči je bla stara 2 leti in 10m,ko smo začeli z odvejanjem od plenic.
Kupili smo ji sp.hlačke npr.kjer so naslikane zvezdice,miške,...in smo ji govorili,da ne sme lulat in kakat v sp.hlačke,da ne bojo zvezdice jokale in ne bojo svetile.

Na tako foro smo jo dali in je punca takoj zaštekala!




Netopirčy81 -> RE: KDAJ KAHLICA? (14.4.2008 19:28:04)

Pr naši mamici hodijo 1,5 letniki na kahlico. Drgač pa ne bi točn vedla. Sama še nisem tako daleč [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Naja30 -> RE: KDAJ KAHLICA? (14.4.2008 20:04:48)

Baje je otrok sposoben zadrževanja urina in blata od 18m dalje. Da je zrel za navajanje na kahlico oz. biti brez plenic. mi bomo probali poleti, ko bo stara 19,20m.
V vrtcu jih tudi tam nekje začnejo navajat.




klaja -> RE: KDAJ KAHLICA? (14.4.2008 20:14:10)

Mi smo jo prvič dali na kahlico pri 7. mesecih, saj nikakor ni hotla kakat v plenico in se je obneslo, tako da zmeraj kaka v kahlico. Lula pa kakor ji je, so obdobja, ko ji kar uspeva, potem pa spet polni plenico. Zdaj pri 21. mesecih pa bova začeli intenzivno vadit glede lulanja.




Peli -> RE: KDAJ KAHLICA? (14.4.2008 22:09:35)

Mi smo imel težave z zaprtjem in od kar mali samostojno sedi ga posedam na kahlico med vsakim previjanjem, no zaprtja ni več smo pa še vedno v plenicah, drugače pa zelo rad sedi na kahlici. Sm ga pa na začetku ponavadi na kahli zamotila s kakšno igračko, knjigico, zdej pa kakšno risanko pogleda.




kristinaj -> RE: KDAJ KAHLICA? (15.4.2008 7:52:19)

naša bo poleti stara 15m in ker bo večino na morju bo lahko brez plenice in jo bomo nevsiljeno navajali najprej na zalivanje rožic in travce, potem pa na kahlico...če bo uspešno bo, če ne pa naslednje leto....




Caarmen -> RE: KDAJ KAHLICA? (16.4.2008 21:16:23)

Včeraj je bila pri nas P in je rekla naj začnem čez slab mesec navajat na kahlico. Naša tamala je v ponedeljek bila stara 8 m.
Zdi se mi zelo zgodaj. Bom najprej kupila kahlico potem pa ....




BibaMaJa -> RE: KDAJ KAHLICA? (16.4.2008 21:36:37)

Naš se je pri 2 letih in 2 mesecih SAM odločil, da ne bo več imel plenic (podnevi). Dvakrat mu je ušlo v hlačke potem pa je povedal pravočasno. Ponoči pa je bil star 2 leti in 6 mesecev. 




Stran: [1]