sesanje palčka (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


pikica55 -> sesanje palčka (12.4.2008 21:43:52)

Moja[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]sesa palček od tretjega meseca starosti, pa me zanima če ima katera izkušnje kako jo naj odvadim. Dude ne mara, jo takoj pljune ven.




Zofy -> RE: sesanje palčka (12.4.2008 23:36:55)

Hm, zafrknjeno je to. Moja upam, da se ne navadi, ker lahko povem iz lastnih izkušenj, da se je odvaditi ful težko. Me je sram priznati, ampak jaz palec še vedno sesam in mislim, da ga bom kar do konca svojega življenja, ko je tako fajn[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley9.gif[/image].
Tako da ji ga poskušaj vztrajno iz ust dajati pa še kako dudo poskusi, ker dude se da odvadit, palca pa ful težko. Moja mama očitno tega ni vedla, ker mi je rekla naj prst cucam, ko mi je dudo odvzela (se še danes živo spomnem tega prizora). Tako je to...




S1902 -> RE: sesanje palčka (13.4.2008 9:53:40)

bodi vztrajna in ji ponujaja dudico, probaj kupit kako drugo
naša je vzela dudo takoj ,
ker pa je imela krče smo ji namakal dudko v kuminov sirup dobi se v lekarni.
če moja ne bi prijela dudke bi ji namočla v sirup in bi tako probala sam da ne bi vlekla palčka.
lp




wing -> RE: sesanje palčka (13.4.2008 13:59:52)

Se popolnoma strinjam z Zofy. Ne pusti ji sesat palca, ker med odkrivanjem in udobjem(ki ga najbrž čuti sedaj ob sesanju) in močjo razvade je zelo tanka meja. Poznam primer, ko je fant zaradi vztrajnega sesanja imel sesalni palec občutno krajši od nesesalnega, pa to počne še danes, v odraslosti,naskrivaj seveda.

Aja, pa še zgornja čeljust se lahko malo deformira(saj to se zna pri dudi tudi zgodit), tako malo štrlijo prednji zobki navzven.




ursy78 -> RE: sesanje palčka (13.4.2008 17:06:40)

se strinjam s S1902




Sandra* -> RE: sesanje palčka (13.4.2008 22:05:22)

Joj joj joj, pri nas je to velik problem. Mark je imel ene 14 dni po rojstvu ful rad dudo, pol pa čez noč ne več, pa sm ful vztrajala, pa nič, no hvala bogu tut palca ni, ampak pri devetih mesecih sva se nehala dojit in glej ga zlomka... začel je vleči palec, in sedaj je star 20 mesecev in se že ful sekiram kako naj ga odvadim.

Pri mlajšem ki je sedaj star 2 meseca pa kar gre z dudo, jo ma ful rad in upam, da pri tem ostane.

Vztrajaj pri dudui, če se le da, jaz sem ga polomila.




Naja30 -> RE: sesanje palčka (13.4.2008 22:21:20)

Jaz se pa z nobeno ne strinjam. Pri teh mesecih začnejo spoznavat svoje prstke in rokice in tega jim ne bi smeli poskušati nedovolit.
Moja je imela to fazo kakšen mesec, potem pa jo je minilo.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (13.4.2008 23:22:50)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stran: [1]