Kaj je lahko vzrok? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


dm -> Kaj je lahko vzrok? (11.4.2008 11:47:00)

Naša punčka je stara skoraj 8 m. Do nedavnega se je zbujala 1-2x ponoči. ZAdnje dve noči pa na 1,5-2 h. Zaspi nazaj le, če jo dojim. Kaj bi lahko bil vzrok za nespečnost? Kaj storiti? Pozdravčki!




Suzy. -> RE: Kaj je lahko vzrok? (11.4.2008 11:52:20)

Mogoče je pa lačna. Kaj, če bi ji en dan pokusla dat flaško, pa boš videla, če je res to.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (11.4.2008 11:53:42)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Anonimen -> RE: Kaj je lahko vzrok? (11.4.2008 12:13:03)

Jaz sem tudi pomislila na zobke. Ko se je naš zbujal tako pogosto, je bil zobek na pohodu. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Mogoče pa žeja, je preveč suh zrak v spalnici. Kakšen vlažilec mogoče?




rose -> RE: Kaj je lahko vzrok? (11.4.2008 12:19:00)

A dovolj poje za večerjo? Mi smo imeli od 6 meseca do nedavnega enake probleme. vsako noč sve se na 2 uri dojile. zdaj smo pa končno prišli zvečer, da poje dobrih 120 ml rižolinota in dojimo se samo še 2x na noč.
pa kot so že predhodnice napisale, lahko je zobek na pohodu ali pa žeja zaradi suhega zraka.




kristinaj -> RE: Kaj je lahko vzrok? (11.4.2008 12:45:56)

koliko pa poje zadnji obrok? mogoče dobi premalo in se zbuja zaradi lahkote!!!

pri 8m bi morala biti že na gosti hrani in imeti samo 2 mlečna obroka......malo za orientacijo....naša je pri 8 m imela obroke nekako takole.....
zjutraj 210 ml aptamila
dop. malica sadje
kosilo
pop malica jogurt puding skuta
večerja gres, polenta, čokolino na alpskem mleku 3,5
pred spanjem 210 ml aptamila, če se mi je zdelo, da je premalo pojedla čez dan sem ji tudi kakšen piškot vrgla v mleko.......

zobki najbrž niso, ker se ne bi dojila če bi jo špikalo......

spalnico fajn prezrači, da bo kar mrzla, preden gre spat in čez radiator, ugasnjen seveda vrži še mokro brisačo.....za vlažnost zraku....

po večerji ji dej dodatno za pit, da je ne bi slučajno žejalo ponoči.....

drugega mi pa ne pade na misel.....




Naja30 -> RE: Kaj je lahko vzrok? (11.4.2008 12:53:38)

Ali je lačna, ali pa se mogoče rada carta. Pri moji je bilo to drugo.
Čisto možno pa je, da se zbuja zarad GH.




Ayo -> RE: Kaj je lahko vzrok? (11.4.2008 12:55:40)

Tudi pri nas imamo ta problem zadnje case, ceprav bomo stari sele 4m.
Sicer prespal celo noc se ni nikoli, ampak je obicajno vsaj prvo rundo potegnil tam nekje 5-6 ur, sedaj se pa ze skoraj 2 tedna zbuja na 2 uri [sm=smiley19.gif]
Se se polno dojiva, ponoci dobi samo 1 obrok.
Je mozno da so zobki pri 4m?




Suzy. -> RE: Kaj je lahko vzrok? (11.4.2008 15:46:11)

IZVIRNO SPOROČILO: Ayo

Tudi pri nas imamo ta problem zadnje case, ceprav bomo stari sele 4m.
Sicer prespal celo noc se ni nikoli, ampak je obicajno vsaj prvo rundo potegnil tam nekje 5-6 ur, sedaj se pa ze skoraj 2 tedna zbuja na 2 uri [sm=smiley19.gif]
Se se polno dojiva, ponoci dobi samo 1 obrok.
Je mozno da so zobki pri 4m?


Pri mojih obeh dveh je bilo enako. S tem, da sem hčerko še naprej le dojila. Do tretjega leta mi ponoči ni spala.
Pri ta malemu sem si pa rekla, da ne bom spet 3 leta ponoči vstajala in sem mu dala flašo in zdaj spet spi.

Dobi ponoči samo en obrok, ker mu več ne daš ali sam noče??




Padme -> RE: Kaj je lahko vzrok? (11.4.2008 21:19:34)



Pri nas se pogosto zbuja ponoči na 1,5 ure (drugače spi celo noč), kadar se mu obeta nov zobek, predno pride ven in par dni po tistem, ko je že zunaj .... Drugače pa ti je tudi Kristinaj napisala kar lepe "recepte" pa jih poskušaj....




K_a_t_i -> RE: Kaj je lahko vzrok? (12.4.2008 13:29:21)

Pri nas je bilo tako, ko so rastli zobki, ko je bil lačen, žejen, ali pa preden je zbolel (ali pa imel zamašen nosek). Okrog 8,9. meseca je bil razlog lakota (čez dan se je nehal dojiti pa sklepam, da ga tisto mleko, ki je ostalo, ni več nasitilo) - ko sem mu enkrat dala flaško, je spet spal.

Aha, sem se spomnila še en razlog zaradi katerega se je Žiga zbujal - ker ga je zeblo. Namreč v njegovi sobi smo imeli izklopljen radiator, otroško ležišče pa je praktično na tleh. Tako se tla niso nikoli zadosti segrela in ga je zeblo. Ko smo nabavili debelo spalno vrečo, je bilo ok!




Stran: [1]