|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   tigrasti komarji
10.4.2008 10:06:43   
mika
smo iz okolice mb in jih letos prvič vidim pri nas.

danes sem jih v kuhinji kar nekaj fentala. ne letijo tako hitro kot naši komarji ali pa je še premrzlo. stopim ven na teraso in kaj vidimuser posted image ...cela fasada v teh komarjih...ceeeeeelaaaaaa. prav grozno je videt. jutranje sonce sije najprej na tej strani in so se vrejtno prišli gretuser posted image . lani pa so se na tej strani grele muhe.

upam, da kateri od teh komarjev nima malarijeuser posted image ...ja vem, najbolj črn scenarij

a pri vas so tudi?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: tigrasti komarji
10.4.2008 10:12:20   
tanikaa
Kakši pa so tigrasti komarji? Majko, saj sploh nisem vedela, da mamo različne vrste komarjev v Sloveniji. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: tigrasti komarji
10.4.2008 10:27:36   
African queen
Ti komarčki so prišli baje iz Azije in so nadležni kot user posted image ,še bolj kot teli tle dol v Afriki.Ne,ne prenašajo malarije,ampak neko drugo bolezen,ampak niso vsi okuženi...
Če imaš kakšno stoječo vodo okrog hiše,se bodo še bolj razmnoževali....
Ko smo bili lani na počitnicah v Sloveniji,sem mogla zaradi njih skoz nosit dolge hlače,ker so full pikali...upam,da jih bo letos kaj manj user posted image

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: tigrasti komarji
10.4.2008 10:28:50   
muška
O šit kak pa zgleda ta komar? Iz katerega konca MB pa si, da vidim, če sva iz istega kraja (lahko na zs), da bom bolj pozorna user posted image

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: tigrasti komarji
10.4.2008 10:33:25   
pikicaa
Pri nas so bili že lani. Našo mami so popikali v vrtu. Na vsakem piku ji je tekla kri. Nič ni pomagalo če je imela dolge hlače in rokave.

_____________________________

4.6.2006 je prišla na svet najina največja sreča z imenom Maja
18.1.2008 smo dobili še sončico Klaro.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: tigrasti komarji
10.4.2008 10:33:48   
mika
http://www.vecer.com/blog/v1/default.asp?kaj=2&blog=AKTUALNO&id=24631

tanikaaa, k vam pridejo drugo letouser posted image . 2006 so se pojavili na obali, se pravi da če so dve leti potrebovali do mb, bo kakšno leto trajalo da pridejo k vam.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: tigrasti komarji
10.4.2008 10:34:50   
kristinaj
nimajo malarje...... so pa zelo nadležni, ker so aktivni čez cel dan in ko piknejo ful srbi....na hrbtu so taki belo pikasti......

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: tigrasti komarji
10.4.2008 10:35:05   
mika
Pri nas so bili že lani. Našo mami so popikali v vrtu. Na vsakem piku ji je tekla kri. Nič ni pomagalo če je imela dolge hlače in rokave.


user posted image joj.......pri nas jih je pa tolikouser posted image

(odgovor članu pikicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: tigrasti komarji
10.4.2008 10:35:31   
African queen
So taki majhni,imajo črne in bele proge...nadležni,joj.Ko te piči, nastane kolobarček in full srbi...user posted image

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: tigrasti komarji
10.4.2008 10:37:59   
mika
smo pribl. 200m vstran od drave, pri hiši pa proste vode nimamo

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: tigrasti komarji
10.4.2008 10:38:07   
Maxica
Uf, a so že? Sranje. Lani proti koncu poletja smo bili eno popoldne v Novi Gorici, nekaj govorimo, kar naenkrat pogledam, kva me tolk srbi noga, sem že imela celo bulo. Začutiš ga šele, ko odleti stran, prej ga sploh ne slišiš, naredijo se pa take bule, da je joj. Mene so v tistem popoldnevu čist popikali, kakšnih 10 bul sem pridobila.user posted image
So res kr nevarni. Ena znanka mi je pravila, da so prav ene posebne vrste, naj bi jih kao v laboratoriju vzgojili, pojma nimam, zakaj.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: tigrasti komarji
10.4.2008 10:42:38   
African queen
Ja,v NG jih je bilo lani res ogromno user posted image

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: tigrasti komarji
10.4.2008 10:49:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

nimajo malarje...... so pa zelo nadležni, ker so aktivni čez cel dan in ko piknejo ful srbi....na hrbtu so taki belo pikasti......


Malarije res nimajo.je pa lansko poletje,skora celo mesto nekje blizu Treviza
zbolelo za gripi podobno obolenje.visoka temperatura do 40,glavoboli in boilečine v sklepih.tako so morali naredit deratizacijo,samo malo pomaga,če je v bližini kakšen potok ali rečica,ker se radi zadržujejo v bližini vodnih zajetij.So hudičevi in pikajo podnevi,njihov pik je zelo boleč in rad izzove alergijske reakcije.Torej so se res uresničile bojazni,da se bo zajedel tudi v notranjost Slovenije.

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: tigrasti komarji
10.4.2008 11:17:19   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: mika

http://www.vecer.com/blog/v1/default.asp?kaj=2&blog=AKTUALNO&id=24631

tanikaaa, k vam pridejo drugo letouser posted image . 2006 so se pojavili na obali, se pravi da če so dve leti potrebovali do mb, bo kakšno leto trajalo da pridejo k vam.
,


user posted image user posted image user posted image user posted image  Sovražim komarje. user posted image user posted image user posted image  Sicer mamo na vseh oknih mrežno, ampak vedno se najde en hudič, ki pride v stanovanje. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: tigrasti komarji
10.4.2008 11:18:50   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: neva6

IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

nimajo malarje...... so pa zelo nadležni, ker so aktivni čez cel dan in ko piknejo ful srbi....na hrbtu so taki belo pikasti......


Malarije res nimajo.je pa lansko poletje,skora celo mesto nekje blizu Treviza
zbolelo za gripi podobno obolenje.visoka temperatura do 40,glavoboli in boilečine v sklepih.tako so morali naredit deratizacijo,samo malo pomaga,če je v bližini kakšen potok ali rečica,ker se radi zadržujejo v bližini vodnih zajetij.So hudičevi in pikajo podnevi,njihov pik je zelo boleč in rad izzove alergijske reakcije.Torej so se res uresničile bojazni,da se bo zajedel tudi v notranjost Slovenije.



Peasda. Moj mulc pa je alergičen na pike. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: tigrasti komarji
10.4.2008 11:27:46   
Anonimen
Naš Timi tudi,je lani kar večkrat zatekel v mesto pika.Pa hči tudi kar boleče bule so se ji naredile.Tako smo morali dajat claritine in eno mažo sta dobila,da smo mazali otekline,da so zginile.Samo to je najmanjši problem.Upam,da nas ne doleti okužba z vročino in vsem ostalim kar spada zraven.

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: tigrasti komarji
10.4.2008 14:48:40   
mika
še vedno niso šli nikamoruser posted image .

klicala sem na zzzv odeelek za dezinfekcijo in deratizacijo in jih nisem dobila. vmes sem bila pri pediatru in ima pupa bronhitisuser posted image .
iz zavoda so me klicali nazaj, samo je že taka ura, da bom šele jutri izvedela kako naprej. fasada izgleda grozno. imajo pa na tej strani zatišje tako, jih bo treba najverjetneje odstranit 'na silo'.

pediatrinja mi je rekla, da če nimamo mrež na oknih(kar jih nimamo) naj ne zračim dolgo in naj se s pupo na tej strani ne zadržujemo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: tigrasti komarji
10.4.2008 16:51:32   
muška
Jaz tudi nimam čisto ta prave mreže na oknih, dam pa vsako leto čisto navaden TIL gor (spalnica in otroška soba).Imamo okna odprta dan in noč, pa mi nadloga ne pride v hišo user posted image  , edino balkonska vrata od dnevne so problem, ker tam pa res ne morem imet zaprto

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: tigrasti komarji
10.4.2008 17:03:20   
baguSka
upam, da kateri od teh komarjev nima malarije ...


no, malarije glih ne pomoje.... so pa res full p*asci tej komarji... user posted image user posted image user posted image  nimas sans da se jih znebis, tud ce se z avtanom mazes... pa ce te pici, se ne mores ugriza znebit vsaj se en teden, pa se fuuuuuuuuuull srbi... in ponavad tile glih une ljudi napadejo, k jih navadni komarji ne marajo...user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: tigrasti komarji
10.4.2008 17:04:53   
baguSka
upam,da jih bo letos kaj manj


vsako leto jih je vec!! zaceli so se ob morju... zdej so pa ocitno ze na stajersko presaltali user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: tigrasti komarji
10.4.2008 17:06:49   
baguSka
O šit kak pa zgleda ta komar?


user posted image

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: tigrasti komarji
10.4.2008 17:08:14   
baguSka
2006 so se pojavili na obali,


je pa moglo ze kr prej bit.... moja mami je zivela na obali.... in je zihr ze vec kot dve leti da jamra zarad njih...

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: tigrasti komarji
10.4.2008 17:09:42   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: mika

smo pribl. 200m vstran od drave, pri hiši pa proste vode nimamo


moja mami je bla 200m stran od morja... pa tud ni bas stojeca voda...

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: tigrasti komarji
10.4.2008 17:17:25   
baguSka
Evo:user posted image

Tigrasti komarji napadajo v roju, bolj redko posamezno in njihovi piki so zelo boleči.
 
So nekoliko manjši, kot naši navadni komarji, temne barve, z belimi progami po telesu, ponoči ne pikajo, temveč le podnevi, a so zelo nadležni in pikajo tudi skozi obleko, ker imajo večje in daljše želo, oziroma rilček s katerim pičijo.
 
Vsaj trenutno niso prenašalci nobenih nalezljivih bolezni, zato človeku niso nevarni, vendar so piki tigrastih komarjev veliko bolj boleči, kot piki naših “navadnih” komarjev Culex pipiens. Mesto pika poleg nadležne bolečine tudi močno oteče.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: tigrasti komarji
10.4.2008 17:22:17   
baguSka
Se tole za pomoc:

Za prvo pomoč po piku tigrastega komarja se svetujejo hladni obkladki, lokalni antihistaminik, pri hujših reakcijah pa tudi kortikosteroidni preparati, ki jih mora predpisati zdravnik.
 
Ne vem pa kaksni so tej preparati.. user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?