lupnica v avtu (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Anonimen -> lupnica v avtu (7.2.2005 12:33:24)

ali je mozno imeti lupinico zadaj na sredini ?:zmeden2:
kako je s tem ce s v boku airbagi?ali je na sredini otrok varen ali ne?ste imele kaj podobnega?

:rozica:hvala vam:rozica:




Anonimen -> lupnica v avtu (7.2.2005 12:39:28)

Če imaš zadaj na sredini trotočkoven varnostni pas, potem je to najbolj varno mesto za otroka.




Anonimen -> lupnica v avtu (7.2.2005 13:40:01)

Ja, po eni strani meni nikoli ni bilo logično, kako da se lahko otroka spredaj prevaža. A da mu med vožnjo lahko dudo v usta tišiš ali pa še kaj bolj zamudnega?! Pa da ne gledaš na cesto, ampak tisti svoj mali štrukeljc, kako je fleten!? Meni se je to vedno zdelo nevarno. Ja, zadaj na sredini je lahko, kot pravi Alja.




iza -> lupnica v avtu (7.2.2005 13:45:19)

Pri nas jo vozimo spredaj zato, ker zadaj nimamo varnostnih pasov. V tem primeru je sigurno najbolj varno da ga imaš privezanega spredaj, če ne pa jo imam v katerem drugem avtu z pasovi vedno zadaj ob strani, brez air bagov in na sredini z njimi.

Pa srečno vožnjo!!!




Anonimen -> lupnica v avtu (7.2.2005 14:14:24)

aham torej lahko mamo lupinico zadaj dano na sredini, morem zdaj malo probat, kak gre noter, ker je avto zadaj zelo mali:(




Petra P. -> lupnica v avtu (7.2.2005 14:38:12)

Meni se je prav čudno zdelo, ko ponekod piše, da je najbolj varno mesto zadaj na sredini, drugod pa, da se ga tam ne sme vozit :zmeden::zmeden::zmeden:
Ampak verjetno je res od pasa odvisno - pač kak je.

Kar se pa tiče vožnje na sovoznikovem sedežu - enkrat sem videla mamico, ki se je med vožnjo cela nagibala nazaj in nekaj štorala proti otroku na zadnjem sedežu. Pri tem je bil avto povsod po cesti. Jaz pa z malim v vozičku - res sem se bala, da naju bo zbila. Zato jaz malega vozim spredaj, če sem sama v avtu. Tudi če se dere vidim če se pač kar tako ali pa ima kaj na glavi ali kaj podobnega.




Anonimen -> lupnica v avtu (7.2.2005 14:40:18)

Kaj pa ima ponavadi na glavi?!




Petra P. -> lupnica v avtu (7.2.2005 15:01:58)

:):):) To pa me je res nasmejalo. Vsaka čast!
Zleze mu plenička, ki jo ima podloženo ali pa v mrazu dekica, pa ga žgečka po nosku in pol je cela štala. Al pa mu kapa zleze čez oči - saj vendar vemo, da ni nič hujšega pod soncem :)




Anonimen -> lupnica v avtu (7.2.2005 15:04:15)

Aja, pri nas ni bilo pa nič od tega. Nikoli ni imel nič na glavi, samo drl se je pa kot za stavo.




Anonimen -> lupnica v avtu (7.2.2005 15:06:10)

Sigurno je najbolj varno mesto zadaj na sredini. Če je trotočkoven pas seveda. Predstavljaj si, da se kdo zaleti vate s katerekoli smeri. Na sredini je tako otrok najbolj zaščiten, ko sedi pri strani, pa lahko direktno udari vanj. Zato je tudi zadaj bolj varno kot spredaj, ker drugi avtomobili vozijo tebi nasproti in imaš zato največ možnost za udarec v sprednji del. Tudi če te kdo izsili, se boš zaletela s sprednjim delom avtomobila.

Sicer upam, da se nič od tega nikoli ne bo zgodilo.




Anonimen -> lupnica v avtu (7.2.2005 15:07:13)

Ja, sovoznikovemu sedežu se itak reče smrtni sedež, ali kako že.




Anonimen -> lupnica v avtu (7.2.2005 15:08:55)

ja mi ga bomo morali imet odzadaj na sredini, ker zal drugje ne gre.baje je ful dragi spas to izklaplanje airbagov:((, ker stikala pa nimamo:(
zdaj moremo se samo probat ce dobimo lupinico nazaj,joj joj:hudicek:




Stran: [1]