kašica in adaptirano mleko (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


Rozica25 -> kašica in adaptirano mleko (30.3.2008 21:13:09)

Pozdravljene,

našemu malčku bomo počas dajali riževo kašico. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] je samo dojen in me zanima, na katerem mleko se kašica naredi. Verjetno na nadaljevanem mleku, ki je po 4. m in ne na začetnem?

Kdaj ste vi dajale, zvečer? Če ja, kdaj je bil spet lačen? Naš prvi rundo spi 3 ure, pol pa papca. Verjetno mu bo kašica za dlje časa in bo tudi dlje spal.

lp






Lunc_a -> RE: kašica in adaptirano mleko (30.3.2008 22:45:58)

nikoli otrok une daš kar tako celo kašice.Ampak za začetek 3 dni po 3 žličke na dan.
In zaradi Gh ne pomeni da bo kaj dlje spal.Zvečer se dojimo in je jemo gh




janja -> RE: kašica in adaptirano mleko (31.3.2008 6:35:31)

Mi smo dali kašico po flaški. Na 200 ml 5 žličk tiste kašice, ki se meša z mlekom. Ker sem pristaš dojenja, dobi riževe kosmiče v načrpano moje mleko. Nisem pa nikoli (niti pri prvem) prakticirala par dni po par žličk. Dam kolikor poje, riž je pa itak najbolj nedolžen. Smo pa začeli zvečer dodajati, ker se je začel zbujati kar na 2 uri. Zdaj prespi skoraj vso noč (zbudi se edino še 1x) - spi od 19.30 do 7.30 (zbudi se med 3. in 4. uro ponoči - takrat se podoji). Star je pa 5,5 mesecev, dodajamo že 1 mesec.

Lahko pa daš tudi v AM. Najprej pripraviš mleko, potem pa dodaš notri kašico. Če bo pil po flaški samo nekaj žličk, če mu boš dala po žlički pa dodaš več žličk.




Rozica25 -> RE: kašica in adaptirano mleko (31.3.2008 10:17:46)

hmm sam kdaj čem jaz toliko mleka načrpat? V dveh dneh verjetno bo. Sam pol mu bo čez dan zmanjkalo, dokler se spet ne vzpostavi ponudba-povpraševanje.

lp




anju -> RE: kašica in adaptirano mleko (1.4.2008 7:37:06)

kar kmalu sem se naveličala črpat za tisti obrok riževe kašice. doza ni bila nikoli enaka. če mu misliš dat po flaški (in če se ne boš odločila za črpanje) potem pomojem kar nadaljevalno mleko. če boš pripravila kašico za po žlički pa kupiš kar tisto, ki jo pripraviš z vodo, mleko že vsebuje. pa zna po flaški jesti? in na drug okus se mora privadit... kakorkoli ne kupuj velikih količin česarkoli.
kar se spanja tiče: moj falotek ima 9.5m, je bolj ali manj že vse in se ponoči podoji tud 6x[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley29.gif[/image]




barika -> RE: kašica in adaptirano mleko (1.4.2008 9:14:22)

Jaz dam 4 mesečniku zvečer riževo kašico -2 merici od AM "žličke" v 160 ml mleka- pa je glih prav gosto, da gre čez cucelj (avent spremenljiv pretok). spi nam pa celo že od dobrega meseca in pol.





matea1 -> RE: kašica in adaptirano mleko (3.4.2008 8:42:42)

Super tema.

Ravno včeraj sem kupila riževo kašico od Alete. Vsebuje prilagojeno mleko, tako da jo zmešaš samo z vodo.

Vendar je naši pupi(4,5m) še nisem dala - je samo dojena. V bližnji prihodnosti bom poskusila. Kdaj se da taka kašica? Ji naj dam poskusno par žličk dopoldan?





bina30 -> RE: kašica in adaptirano mleko (3.4.2008 21:39:46)

Jaz mojemu 4- mesečniku dam vsak dan par žličk ali čaja ali te mlečne kašice, ki se meša samo z vodo. Dam pa mu predvsem zato, da se bo počasi naučil požirati, ker še sedaj vse skupaj z jezičkom ven potisne. Drugače je samo dojen. Ko sem imela krizo z mlekom (zamašen mlečni vod) sem mu poskusla dat AM po flaški pa ni hotel. Kako ga bom potem navadila na flaško?




only_me -> RE: kašica in adaptirano mleko (5.4.2008 18:56:29)

naš je začel jesti milupino kašico (riževo), ko je dopolnil 4m. Pa je bil samo dojen. Sem pa kupila tisto, ki se priupravlja z mlekom in sem mu jo delala z Novalac1 (tak sem delala do 7 meseca, ker sva se do takrat dojila). Odkar se pa ne dojiva, pa mu devam Novalac2 in tudi kašice delam s tem mlekom.




s{an}a -> RE: kašica in adaptirano mleko (9.4.2008 21:45:51)

Mene pa zanima katero riževo kašico ste dale? Tisto ki se z vodo dela ali?




Tanayya29 -> RE: kašica in adaptirano mleko (12.4.2008 12:26:40)

Jaz dajem riževo novalac kašico,z novalacom,sedaj seem kupla še neko z dodanim sadjem,jo ma full rad.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: [1]