Bruha - kaj naj dam za jest? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


ZmajTolovaj -> Bruha - kaj naj dam za jest? (27.3.2008 16:09:37)

Naša dobrih osem mesecev stara [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] je včeraj zvečer vse zbruhala, kar je pojedla, še tisto od kosila. To je trajalo od ene 22h pa do 2h, takrat se je vse skup umirilo, s tem da je bila glavnina naenkrat, potem pa vsake toliko še bolj redko, lih da sem jo štirikrat preoblačila, njo in posteljo.
Danes je bilo vse videti OK, dobila je aptamil kot običajno, potem sem ji dala ene pol banane, spila je pa veliko čaja, ene 2 deci.
Ampak prej je zbruhala vso banano, jaz pa sem vedno mislila, da so banane "u izi" hrana, lahko prebavljiva - ? Se motim?
Zdaj pa mene zanima, kaj naj ji dam drugega kot mleko, sicer je že lepo na GH 3x dnevno, na nič občutljiva, alergična itn, skratka do zdaj brez vsakega problema. Nameravamo bit danes bolj na AM, ampak če ne bo dovolj, kaj ji lahko ponudim? Kaj lahkega, prebavljivega ...
Hvala.




ZmajTolovaj -> RE: Bruha - kaj naj dam za jest? (27.3.2008 16:10:47)

Še to - driske in vročine (za zdaj) nima, in tudi ko je zbruhala hrano, je bilo potem OK, dobre volje itd.




Lunc_a -> RE: Bruha - kaj naj dam za jest? (27.3.2008 16:14:01)

daj ji jest kar hoče




ZmajTolovaj -> RE: Bruha - kaj naj dam za jest? (27.3.2008 16:15:25)

Hja, naša bi vse jedla ... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Ne, res, nobene hrane še ni zavrnila, tako da po tem ne vem, ali ji bo pasalo ali ne ... Bomo videli.




Lunc_a -> RE: Bruha - kaj naj dam za jest? (27.3.2008 16:17:35)

Ima virozo,tko da..
pa tudi se diete odsvetuje,otroku se daje vse za jest,ker z dieto otroku nič ne pomagaš,ampak mu še vzameš tiste beljakovine in druge pomembne snovi,ki jih najbolj potrebuje,še posebno ko je bolan[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




anju -> RE: Bruha - kaj naj dam za jest? (27.3.2008 16:40:30)

kak rižolino bi bil primeren: je lahko prebavljiv in ima dodane vitamine.




CIPRESA -> RE: Bruha - kaj naj dam za jest? (27.3.2008 16:47:13)

Naš Žiga velikokrat bruha. In  meni  je pediatrinja rekla da otroka ne silimo kadar ima razdražen trebušček, da lahko zdrži 3 dni brez jesti, le tekočine potrebuje veliko. Če pa mu lahko spraviš kaj v usta pa tisto kar mu paše, ampak naš je sedaj star skoraj 3 leta - glede na to da je star 8 mesecev bi mu jaz dajala le mleko, dokler spet ne dobi apetita. 




2.2. -> RE: Bruha - kaj naj dam za jest? (27.3.2008 20:02:13)

sem bila pred kratkim na istem. je imela tudi moja 13.mesec stara hči virozo. prve tri dni bruhala pa ne skoz potem pa še driska. vročine pa ni imela.
samo če uživa že tekočino je v redu, drugač pa kakšne bobi palčke pa krispije pa pržganko....ma vse ji daj kaj hoče pa malo glej da ni mastno....




fionaP -> RE: Bruha - kaj naj dam za jest? (27.3.2008 20:34:32)

Bruhanje ustavi šipkov čaj ali pa nekaj žličk radenske.




stellam -> RE: Bruha - kaj naj dam za jest? (27.3.2008 21:08:13)

Kaj pa če daš en dan star kruh za papat...Naša je tudi veliko bruhala pri osmih mesecih pa sem ji dala kar tak kruh za jest ker ji nič drugega ni pasalo. Pa tudi malo juhice za tekočino.




Blejka26 -> RE: Bruha - kaj naj dam za jest? (27.3.2008 21:43:09)

bobipalčke dajaj..ko je moja bruhala ji je pomagala tud sama voda..tud men je pasala voda.Nikar otroka ne sili da je..sploh pa ne mlečnih stvari,ker to draži želodec.




andie -> RE: Bruha - kaj naj dam za jest? (28.3.2008 11:11:32)

A ste že kej bolš?
Moja je bla tut pred kratkim bubana in je bruhala, mleko ji ni pasal, je pa 3 dni jedla juhco( z rezanci, ribano kašo, grisom) in banane.
Po tem ji je blo ok.




januskica -> RE: Bruha - kaj naj dam za jest? (28.3.2008 11:58:53)

naša je prejšnji mesec (pri 9 m) tudi staknila virozo in nam bruhala. svetovali so nam, da čim več pije in ker se ni več dojila so nam rekli, da ji ne dajamo mleka vsaj en dan, saj po vsakem AM je bruhala ... je kar težko za želodec. tako kot so napisale ostale: šipkov čaj, zelenjavne juhice, banane (po moje je bruhala zaradi mleka pred banano). lp




S1902 -> RE: Bruha - kaj naj dam za jest? (28.3.2008 21:06:39)

moja tudi ni jedla nekje pri 7-8 mesecih, dva dni skoraj nič je pa spila več ko liter na dan dajala sem ji gost breskov  frutekov sok  z malo vode da je bolj sitostno. ponujala pa sem ji vse mogoče a ni hotela nič mogoče malo kruha.
drugače pa je in je in je,...
upam da ste že zdravi in da pridno papcate




ZmajTolovaj -> RE: Bruha - kaj naj dam za jest? (30.3.2008 1:25:32)

Punce, hvala vsem za nasvete, malo boljše je že, danes je jedla cvetačno juho, pije ogromno čaja, pa tudi bolj živahna je. Počasi bomo prišli v staro formo; je pa tudi mene včeraj tako zvilo, da sem 14 ur samo ležala, slabo mi je bilo pa za umret. Revčki mali, če je njim tudi tako grozno, res.
Počasi se bomo skup spravili. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: [1]