Kengurujček - punce, pomoč (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


nesy -> Kengurujček - punce, pomoč (5.2.2005 18:20:07)

Ali katera ve, od katerega tedna naprej smeš nositi otročka v kengurujčku? In še - koliko časa naj gleda proti telesu in od kdaj naprej naj bo obrnjen od telesa stran? Bližajo se topli dnevi in rada bi šla na sprehod, pa ne vedno z vozičkom. hvala




malika -> Kengurujček - punce, pomoč (5.2.2005 18:45:43)

Našega smo dali v kengurujček nekje pri 3 mesecih.Obrnjenega stran od sebe pa ga lahko imaš šele takrat, ko samostojno drži glavico.




Pika? -> Kengurujček - punce, pomoč (5.2.2005 20:22:37)

Mislim da je odvisno od kengurujčka, mi imamo npr. od Mothercare ki je tak da do 3. meseca nosiš otročka obrnjenega proti sebi in ima podprto glavico, od 3.-6. meseca da gleda naprej, po 6.mesecu pa kengurujčka uporabljaš kot nahrbtnik. Ampak meni se bolj obnese štorklja v kateri lahko tudi lažje zaspi, pa še bolj jo priporočajo zradi hrbtenice. Za daljše sprehode pa raje uporabljamo voziček, saj naj ne bi bil otroček v kengurujčku dlje kot 30 minut.




Bejba -> Kengurujček - punce, pomoč (5.2.2005 20:28:45)

Kengurujček se lahko uporablja od tretjega meseca naprej in sicer do četrtega meseca naj bi bil malček obrnjen proti tebi, potem pa lahko tudi že stran od tebe, da gleda naprej.

LP; B




Anonimen -> Kengurujček - punce, pomoč (5.2.2005 20:42:33)

Da se lahko uporablja od tretjega meseca naprej ne bo držalo. Na našem piše od 2,5kg dalje. Jaz ga uporabljam od enega meseca dalje - nekje od 4kg dalje.
Seveda pa je odvisno od vrste kengurujčka.




Sabla -> Kengurujček - punce, pomoč (5.2.2005 20:48:34)

V Arielu mi je prodajalka rekla,da se kengerujček uporablja od TREH kilogramov naprej.Osebno se mi zdi to kruto.V bistvu takoj lahko :zmeden:




Bejba -> Kengurujček - punce, pomoč (5.2.2005 20:49:37)

Na kengurujčkih marsikaj piše, ni pa vedno pravilno. Svetuje se, da se ga prej ne uporablja zaradi hrbteničke, ki se v takem položaju lahko seseda. Pa ni važno koliko in kakšno oporo ima kengurujček. Nasploh pač taka pokončna drža ni primerna za tako majčkenega dojenčka.

LP; Bejba




Anonimen -> Kengurujček - punce, pomoč (5.2.2005 21:17:49)

Nekje tako, drugje drugače. Meni sta dva pediatra in babica rekla, da lahko novorojenčka brez problemov prenašam v kengurujčku. Babica ga je celo svetovala!
To, da se seseda, sem prebrala tudi jaz na forumu, potem pa sem si ga s strani ogledala v ogledalu in lahko ti zagotovim, da se mu hrbtenica ne seseda niti najmanj.




Stran: [1]