Po cepljenju? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


žaba -> Po cepljenju? (26.3.2008 8:27:52)

Naša [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] je bila včeraj prvič cepljena. Dali smo jo tudi za rotavirus. Bila pridan nič veliko jokala. Me pa zanima kako dolgo ste dajale obkladke na vbod. Samo prvi dan ali je potrebno še tudi drugi dan. Naši se čisto malo vidi kje je bila cepljena, tudi ni skoraj nič rdeče, pa ne vem, če ji moram danes še tudi dajat obkladke.

Včeraj je imela sicer čisto malo povečano temperaturo, je pa tudi malo  manj jedla (ponoči je pojedla samo polovično porcijo kot ponavadi).  A so Vaši tudi kaj manj jedli in kako dolgo ponavadi trajajo te reakcije po cepljenju?




potepinka -> RE: Po cepljenju? (26.3.2008 8:30:30)

Jaz sem našemu  z fiziološko namočla vatico še naslednji dan.Boljše preventiva,tako mi je naročila P




potepinka -> RE: Po cepljenju? (26.3.2008 8:32:05)

Naš je jedel normalno,ker je velik jedec,sem mu pa dala tisti dan Calpol sirup po nasvetu P,ker je za vse bolečine




kristinaj -> RE: Po cepljenju? (26.3.2008 8:36:35)

jaz naši obkladkov nisem nikoli dajala.




jaša2 -> RE: Po cepljenju? (26.3.2008 9:04:03)

naša je imela po 2.cepljenju malo povišano temp., vsakič je pa bla bolj dremava, jedla je dosti manj kot ponavadi....
obkladke ji pa niti nisem dajala cel dan. ko sma prišli domov, sem ji vsake tolk časa hladila vbodno mesto oz.dajala obkladke, pol sem pa pustla. ni blo kake bulice ali večje rdečine...pač, če vidiš, da ima na tistem mestu zateklo ali bolj rdečo, dajaj obkladke dlje, drugač pa mislim, da ni treba pretiravat. po občutku...




bina30 -> RE: Po cepljenju? (26.3.2008 9:48:46)

Jaz mojemu sinku nisem dajala nobenih obkladkov. Na ceplenje ni reagiral, je pa po štirih urah eno uro tulil in se zvijal, predvidevam, da zaradi zdravila, ki ga je popil proti rotavirusu.




BrinaS -> RE: Po cepljenju? (26.3.2008 9:52:49)

Nasa je po prvem cepljenju en dan bolj ali manj prespala, obkladke z vatko namoceno v fiziolosko raztopino pa sem ji dala samo tisti dan, ko je bila cepljena.
Druge reakcije razen zaspanosti ni bilo




ULLA K -> RE: Po cepljenju? (26.3.2008 10:14:20)

IZVIRNO SPOROČILO: BrinaS

Nasa je po prvem cepljenju en dan bolj ali manj prespala, obkladke z vatko namoceno v fiziolosko raztopino pa sem ji dala samo tisti dan, ko je bila cepljena.
Druge reakcije razen zaspanosti ni bilo


enako




annie -> RE: Po cepljenju? (26.3.2008 10:50:50)

Ravno danes je bil tretjič cepljen. Upam, da ne bo kakšne reakcije, ker je pri drugih dveh cepljenih na srečo ni imel. Na mestu vboda pa mu samo en dan dam gazico z mrzlo vodo.




Vrtnica79 -> RE: Po cepljenju? (26.3.2008 10:52:27)

IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

jaz naši obkladkov nisem nikoli dajala.



Isto




Anonimen -> RE: Po cepljenju? (26.3.2008 16:33:12)

Naš je bil danes tudi tretjič cepljen.
Po vsakem cepljenju mu dam obkladke (prekuhana voda + alkohol v razmerju 50:50) ter preventivno pol svečke. Do zdaj je bilo po vsakem cepljenju ok in upam, da bo tudi po tem danes. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




mojval -> RE: Po cepljenju? (26.3.2008 17:08:32)

Naša je bila danes drugič cepljena. P je že v prvo in tudi sedaj rekla naj ji dajam gor obkladke 24 ur in sicer je priporočala, da ji pripravim 50% kamilic (čajček) 25% alkohola in 25% vode. Že v prvo sem ji to dajala in ni bilo nobene reakcije in upam da bo tako tudi tokrat. 




saša80 -> RE: Po cepljenju? (26.3.2008 22:43:31)

mi smo pa danes bili cepljeni pa nam je zdravnica rekla naj dam kamilice ali pa navadni jogurt gor za obkladke..sem dala navadni jogur in pomaga zelo..




hillmagic -> RE: Po cepljenju? (26.3.2008 23:40:28)

pri prvem cepljenju sem ji se kaksno uro po tem dala gor vato z mrzlo vodo. Je pa prvo cepljenje zelo slabo prenesla. Veliko je jokala in je bila taka kot da bi bila malo bolna. Cez dva tedna je res nekaj zbolela Sedaj po drugem cepljenju pa je vec spala in ni bilo nobene reakcije




petrcamg -> RE: Po cepljenju? (27.3.2008 19:30:17)

Tudi mi smo se včeraj cepili , pa nam je P dala recept za ene svečke če bi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] slučajno imel vročino. Reakcije ni imel nobene, tudi poznalo se ni skoraj nič tam kjer je bilo mesto vboda...
Smo pa tri ure po cepljenju meli še fizioterapijo, pa je bil ful priden. Sicer je takoj zaspal k smo zaključili, ampak je bila itak že njegova ura za spanje[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]  




Stran: [1]