Noče drugega kot mleko (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


copatek -> Noče drugega kot mleko (10.3.2008 14:48:49)

Imam fantka starega dobre 3 mesece. Na dan je približno polovico obrokov dojen, polovico pa je na adaptiranem mleku, Ker imam včasih občutek, da je žejen, bi mu med obroki rada ponudila kakšen čaj (dala sem mu nesladkan bebi čaj) ali vodo, vendar noče nič od tega. Zanima me, kako ste tiste s podobnimi izkušnjami prepričale dojenčka, da je pil še kaj drugega kot mleko? Morda kateri drugi čaj?




picola1 -> RE: Noče drugega kot mleko (10.3.2008 15:28:01)

Če noče pit, potem najbrž ni žejen...
Zakaj pa imaš tak občutek?




pikalonca -> RE: Noče drugega kot mleko (10.3.2008 16:46:34)

Če noče nič drugega piti, potem že ni žejen. Moja dva nista do 8 meseca pila skoraj nič drugega kot moje in adaptirano mleko, pa je bilo vse ok, zato se nič sekirat. Očitno se dovolj odžeja s tvojim mlekom. Bolj pozorna boš morala biti le v poletni vročini. No do takrat bo pa sigurno že pil vse ostalo.




Anonimen -> RE: Noče drugega kot mleko (10.3.2008 17:39:11)

Sej je tvoje mleko tudi za odžejat.




Naja30 -> RE: Noče drugega kot mleko (10.3.2008 17:53:03)

Tvoje mleko je na začetku zelo redko in s tem se odžeja. Očitno mu je to dovolj. Mislim, da če bi bil žejen, bi pil.




copatek -> RE: Noče drugega kot mleko (10.3.2008 17:58:26)

Hvala vsem. Vem, da se z mojim mlekom tudi odžeja in da če je samo dojen ne potrebuje nobene dodatne tekočine. Če pa se otroku daje tudi adaptirano mleko je dobro, da čez dan popije tudi nekaj vode ali čaja. Odkar mu dodajam ima namreč včasih bolj gosto blato in takrat malce težje kaka, zato mislim, da bi mu to pomagalo. Da je žejen pa samo ugibam. Zadnje dni namreč po uri in pol ali manj, ko poje svoj obrok po flaški začne jokat in se ne umiri tudi v mojem naročju. Vem tudi, da je že utrujen in bi rad zaspal, vendar ponavadi je sam zaspal v lupinici ali v svoji posteljici, če ne drugače pa vsaj pri meni. Zdaj zaspi le, če mu ponudim dojko oz. mu dam še malo po flaški (mora pa biti mleko). [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Čudno se mi pa zdi, da bi bil že lačen.




picola1 -> RE: Noče drugega kot mleko (10.3.2008 21:09:50)

Pri tam nekje treh mesecih (se motim?) je baje poskok v rasti, tako da je zelo možno, da je še malo lačen...Hitro raste pač...Pa se čez par dni vse skupaj spet umiri...Nič nenavadnega, pravijo...[sm=smiley1.gif]




sonček5 -> RE: Noče drugega kot mleko (11.3.2008 7:10:52)

Če noče čaja mu ga pač ne dajaj, lahko pa poskusiš Hipovega kmarčka. Naš ga ima zelo rad.





Stran: [1]