Noče flaše (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


picola1 -> Noče flaše (9.3.2008 20:36:11)

Hm........imamo problem...In sicer sem že 2 meseca na Tametilu (sem probala prej vse živo pa ni blo mleka in ni blo...), ki je do sedaj kr dobr prijel (pediatrinja je rekla, da ni nič narobe, če se tako dolgo jemlje)...Zdej pa že par dni ugotavljam, da mi tut Tametil ne prime več najbolj (ok, danes je mogoče malo bolje)...in bom po vsej verjetnosti mogla začet dodajat (sem si danes spet začela kuhat sezamov napitek pa bom vidla, če bo tokrat kej bolje)...Sem probala včeraj zvečer ji dat flašo, ker se mi je zdelo, da imam ful malo mleka (tamala sicer po dojenju ni jokala). In je zavračala flašo.Nikakor je prepričat. Danes sem jo pustila lačno 4 ure (ponavadi se dojimo na 2-3 ure), ker nisem imela dovolj mleka, vmes pa sem se 2 uri matrala s flašo...Spet nič...No, potem je blo mal več mleka... tolk je bla lačna, da je kr hlastala...
Zdej pa ne vem, kaj naj naredim, če ne bo hotla flaše (zdej usta skup tišči že, če jo sam od daleč zagleda). Očitno bom morala začet kr hitr uvajat GH (pa glih sem odprla uno temo...[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]), vmes pa v kašice dodajat adaptirano mleko. Kolegica mi je svetovala, da ji dam od Milupe (vsaj zdi se mi) zvečer eno kašico z adaptiranim mlekom in koruzo pa je mogoče ne bo treba ponoč nič dojit (zdej se en teden ponoči dojimo enkrat, prej 2x...-no, včeraj pa danes spet 2x)

Zanima me, kaj ste naredile, če niso vaši [sm=duda.gif] hotli flaše? Koliko časa ste vztrajali? Ali ste menjavali cuclje in flaške in so jo potem sprejeli?

Kakšen nasvet?

Hvala.[sm=smiley1.gif]

Aja, mala je stara 5 mesecev in pol.




Anonimen -> RE: Noče flaše (9.3.2008 20:38:09)

Zanima me, kaj ste naredile, če niso vaši [sm=duda.gif] hotli flaše?


Dojila sem jo se naprej, pogosto, z veliko pocitka (vsaj enkrat sem prisla na svoj racun kar se lenarjenja tiče...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]) in s kvalitetno prehrano.




picola1 -> RE: Noče flaše (9.3.2008 21:17:36)

In kakšen je bil potem rezultat oz. kako se je končalo vse skupaj? Si dobila mleko ali kako?




Sandra* -> RE: Noče flaše (9.3.2008 21:24:05)

Čimvečkrat jo pristav in mleka bo kmalu več, pa počivej, jej in pij. Pa ne tišat flaše č noče!




Anonimen -> RE: Noče flaše (9.3.2008 21:24:08)

A pet mesecev in pol jo dojis, kot si dopisala?




picola1 -> RE: Noče flaše (9.3.2008 21:52:19)

Ja, pet mesecev in pol...(s pomočjo Tametila)

Meni čimvečkratno pristavljanje ne pomaga (niti kaj drugega, sem poskusila vse, kar sem našla tukaj na RR)...Sem probala (takrat, ko mi je prvič zmanjkalo mleka) en teden, sva se dojili že na pol ure pa nič...(dokler nisem začela jemat Tametila)...




Anonimen -> RE: Noče flaše (9.3.2008 21:56:20)

Ja, pet mesecev in pol...(s pomočjo Tametila)


Ah, pol se pa ne sekiraj.

Nadaljujta z dojenjem, kolikor lahko in zacnita z uvajanjem gh ter dodajanjem tekocine (npr. caj) po zlicki. Ce bo lacna in zejna, bo pila mleko tudi po flaski, nic bat. Pri meni je bilo enako, flaske niti povohat ni hotla...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Ko je bila lakota in zeja, pa ni bilo treba nobenih pogajanj.




picola1 -> RE: Noče flaše (9.3.2008 22:23:20)


IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ja, pet mesecev in pol...(s pomočjo Tametila)


Ah, pol se pa ne sekiraj.

Nadaljujta z dojenjem, kolikor lahko in zacnita z uvajanjem gh ter dodajanjem tekocine (npr. caj) po zlicki. Ce bo lacna in zejna, bo pila mleko tudi po flaski, nic bat. Pri meni je bilo enako, flaske niti povohat ni hotla...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Ko je bila lakota in zeja, pa ni bilo treba nobenih pogajanj.


No, sej nekako tako sem nameravala...Jutri začnem z uvajanjem GH in dodajanjem tekočine iz kozarčka (kr lepo pije iz njega), adaptirano mleko bom pa dodajala v kašice...Vmes se bova še malo dojili pa bo...(morda pa bo tokrat pomagal sezamov napitek...)

Me zanima, kaj se bo zgodilo, če bo fejst fejst lačna...[sm=smiley36.gif] Danes je nekaj časa jokala in težila (vmes sem ji težila jst s flašo), potem se je pa kar umirila in sprijaznila s tem, da ne bo joške...No, potem se je nabralo toliko mleka, da sem jo šla podojit in je kar hlastala...Očitno še ni blo dost hudo...Al je pa tolk trmasta...[sm=smiley36.gif]




Stran: [1]