Dnevno spanje pri 10 mesecih (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Anol -> Dnevno spanje pri 10 mesecih (7.3.2008 20:13:15)

Naš 10 mesečnih je trenutno obupen kar se tiče dnevnega spanje. Ko je bil manjši je brez težav zaspal tudi podnevi, sedaj pa je to misija nemogoče. Sposoben je, da v celem dnevu spi tudi samo 15 minut, kar se mi zdi absolutno premalo za to starost, da ne govorim o tem, da je total zaspan in siten, ampak če ga odložiš  v posteljico pa znori. Sedaj niti dude noče več, edin še flaška če je ravno pri voljil, pa še to zaspi za 10 minut, pa ga grem pobožat malo, pa še za 10 min in to lahko kar naprej ponavljam, da mogoče pridemo do pol ure. Sem tudi že poskusila, da sem ga pustila jokati, vendar je zelo vztrajen, bolj kot jaz. Imam že enega otročka in moram reči, da je bil prvi čisto nekaj drugega glede spanja. Res si nista dva enaka.
Moram pa reči, da ponoči pa spi, zvečer nekje med 19. in 20. uro. pa tja do 5h ali 6h zjutraj, da popije mleko, pa zaspi še za pol urice ali urico.

No, toliko, da malo potarnam, čeprav vem, da še ni najhujši primer, da mi je še zmeri luštno, ker vsaj ponoči spi, ampak pač, me moti to, ker je spal včasih po 2x na dan vsaj urico ali več, sedaj pa najraje ne bi nič več.

Anol




MADMAX -> RE: Dnevno spanje pri 10 mesecih (7.3.2008 20:59:50)

Naš sonček spi pri 10 mes čez dan zunaj dopoldan in popoldan od od pol ure do dve ure.
Če mi pa spi doma je pa dvajsetih minutah že pokonc, razen v naročju dlje to ga pa sedaj odvajam.
Je pa lepo da ti spi celo noč pri nas se še vedno zbujamo od dvakrat do petkrat na noč. 




principessablu -> RE: Dnevno spanje pri 10 mesecih (7.3.2008 21:08:53)

moja pri 10 mescih spi od 8 zvečer do 7-8 zjutrsj,pol je pokonc kake 2 ure pa zaspi za1-1,5 pol pa je do 16 pokonci,pa zaspi za urco pol ob 19 kopanje in počasi nina nana,samo ne vedno,to prakticiramo cca 2-3 mesece.prej je bilo obupno,do 4 meseca na 2-3 ure,nato pa cele dneve ne spat in je hodila ob 1 zjutri,to je pa bil hudič,se pa skoz spreminja opažam,sploh k zobki rastejo,drugače pa ti predlagam,da si čim več zunaj,zrak jim dobro dene in jih utrudi,ajde velik sreče




Naja30 -> RE: Dnevno spanje pri 10 mesecih (7.3.2008 21:19:50)

Nekateri imajo okoli 10.meseca zgleda tako obdobje. Naša je bila ista. Ravno je začela se dvigovat na noge in vse je bilo tako zanimivo, da tudi spat ni mogla čez dan. Za pol urce max. Sem bila že čisto obupana in sem se skoraj že sprijaznila, da pač ne spi in konec. Ampak kaj, ko je komaj gledala, si mencala oči in bila sitna, tako da spanje je sigurno rabila. Potem pa sem okoli 1.leta uvedla spanje na uro. Okoli 12h jo dam spat. Na začetku je trajalo kakšen teden, da se je navadila. Zdaj je pa super in lepo spi.




N _ B -> RE: Dnevno spanje pri 10 mesecih (7.3.2008 21:28:13)

Naš je star dobrih 9 mesecev in moram kar nekam potrkat, kar se spanja tiče.

Spat gre med 19.00 in 19.30, ponoči se 1x zbudi in to običajno med 3.00 in 4.00 uro, popije mleko ter spi naprej do 6.00 - 7.00. Potem je buden in okoli 8.30 ga zmanjka za 30-45 min. Okoli poldneva gre spat v svojo sobo, ki mu jo zatemnim in spi 2,5-3 ure. Potem je do večera buden.

Tak opoldanski počitek ima od 4. meseca dalje.




Stran: [1]