kdaj ukinit flaško (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


biga -> kdaj ukinit flaško (3.3.2008 20:29:26)

Moj 9-mesečni sin je navajen, da zjutraj in zvečer dobi flaško mleka. Zdaj pa ne vem, do kdaj naj mu jo še dajem, vem, da svetujejo odstavitev do prvega leta zaradi zob. Tako da počasi razmišljam, da bi mu najprej zjutraj dala mleko kako drugače. Lahko v kašici kot popoldansko malico. Samo potem ne bi popil najmanj 200 ml kolikor spije po flaški. In zvečer tudi ne. Skupno bi tako spil premalo mleka za svojo starost. Problem je, ker ne more mleka nadomestit s kakim drugim mlečnim izdelkom, ker je alergičen na KM. Zvečer pa ponavadi zaspi ob flaški in mu potem ne morem umiti zobk. Zato bi bilo tudi zvečer fino, če bi jedel po žlički. Samo kaj ko bo potem trikrat na dan lahko jedel kašico in podobno, preveč enolično. Kako pa druge to rešujete? 




Naja30 -> RE: kdaj ukinit flaško (3.3.2008 20:34:08)

Nauči ga iz skodelice pit. Ali po slamici za začetek. Jaz mu ne bi dajala mleko samo v kašicah, naj tudi samega pije.




piamaria -> RE: kdaj ukinit flaško (3.3.2008 20:34:39)

Mi smo pili kakav do dveh let in vse je bilo ok.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Maleal -> RE: kdaj ukinit flaško (3.3.2008 20:42:35)

Naš je tudi pil kakav in to do dveh let in pol.




biga -> RE: kdaj ukinit flaško (3.3.2008 20:44:40)

Pa je pil kakav iz skodelice ali flaške? Mi ga itak ne smemo zaradi alergije, Pregomin je pa itak bolj zanič okus. Po lončku mu dajem pit, samo popije le za vzorec, magičnega lončka noče, bom probala še slamico. Samo ne vem, kako bi lahko zdaj po skodelici spil 2dl mleka.




ajdaN -> RE: kdaj ukinit flaško (3.3.2008 21:07:33)

Star je dobri dve leti pa še vedno zjutraj in zvečer spije flašo mleka in mu je niti slučajno še ne bom ukinjala. Zaradi 5 minut dnevno kolikor valja flašo po ustih mu ne bo hudega.




Jančika_ -> RE: kdaj ukinit flaško (3.3.2008 21:09:55)

Tavečji je pil mleko po flaši do dveh let in pol, tamali je star 20 mesecev in jo tudi še ima (tudi samo za mleko). Vedno pa umijemo zobe ali pa vsaj podrgnemo s pleničko (če pije ponoči oz. proti jutru). 




mehurčica -> RE: kdaj ukinit flaško (3.3.2008 21:52:23)

Uf, naš je imel flaško do 3 let. En teden pred zobozdravniškim pregledom jo je dal stran in je rekla zobozdravnica:"O, to so pa lepi zobki. Ste verjetno dolgo dojili, ne? Pa flaške in dudice verjetno že dolgo nima?"[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Je pa res, da skoraj nič sladkega ni pil po flaški - tu in tam sok iz tetrapaka(ponavadi brez dodanih sladkorjev) razredčen z vodo.




lex -> RE: kdaj ukinit flaško (4.3.2008 0:21:46)

Midva sva jo zdaj pri treh poslala dojenčkom v bolnico. Bila sva pri ortodontki, ker je bilo zobozdravnico strah zaradi odprtega ugriza, pa je rekla, da ker sva se dude že malo prej znebila (2,5 leti) ima lepe nastavke in pač naj se flaše znebiva. Nekao tam okoli 3 let se meni zdi čisto OK.
Pa še primer: jaz sem imela flašo in dudo pa sem imela lepe zobe, brat tega ni imel in je imel zobni aparat.
Jaz si sploh ne znam predstavljat, da bi 9 mesečnemu otroku vzela flašo. Kaj bo pa jedel? Moja jo še ima, bi ponoči znorela če ji jo vzamem (včasih spije celo flašo preden grem spat).




martina1234 -> RE: kdaj ukinit flaško (4.3.2008 8:49:10)

A ko pišete o skodelicah, mislite na tiste flaške, ki imajo nastavek z luknjicami (ena ali več luknjic na nastavku)?




Naja30 -> RE: kdaj ukinit flaško (4.3.2008 13:24:43)

Lahko tiste z nastavkom, ampak moja nič od tega ni sprejela. Sva šle kar na slamico in skodelico, pač navadno z ročajem.




Stran: [1]