Pregled pri 6 mesecih (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Maxica -> Pregled pri 6 mesecih (31.1.2005 11:02:34)

Zanima me, kaj pediatrinja vse preveri pri tem pregledu? Kaj mora malček že znati?




sa -> Pregled pri 6 mesecih (31.1.2005 11:07:59)

Evo mi ga bomo danes imeli,pa sporocim ko pridem nazaj;)
lp:rozica:




jagoda -> Pregled pri 6 mesecih (31.1.2005 11:22:30)

Pogledat mora za cofkom - rdečim v našem primeru, ko mu ga vrže na tla. Pol se mora obrnit za zvokom - zvončkom. Pol ga ti držiš v rokah, tak da je s hrbtom obrnjen stran od tebe in ga od zadaj - najprej z leve, nato pa še z desne - pokličeš po imenu, in te mora pogledat.

Videt mora majhen predmet - rozino na pred sabo. Naš Adam jo je še prijel, ampak je rekla zdravnica, da to še ne bi rabu znat, ker se pincetni prijem razvije kasneje (mami pa kot pav ponosna na svojega sina!):bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

Preveri tudi kako se obrača iz hrbta na trebuh in obratno in kako samostojno sedi. Pa vpraša, če kaj čeblja oz kako se oglaša.

Mislim, da je to to. Vsaj jaz nisem druga opazila. Je pa res, da mamo tek super zdravnico, da to vse skupaj naredi mimogrede, ko se pogovarja s tabo ali otročkom:bravo::bravo::bravo::bravo:

lp




m0jc4 -> Pregled pri 6 mesecih (31.1.2005 12:24:40)

Zanimivo!
Midve hodiva v posvetovalnico v Vošnjakovo v MB in razen poslušanja srčka pred ceplenjem in tehtanja seveda, nic druga ne preverjajo.
Mogoče pediatrinja to bytheway vse opazi...
Škoda.
:miska:




PIAF -> Pregled pri 6 mesecih (31.1.2005 13:47:01)

Jaz hodim tudi v MB in še niso razen tega nič preverjali. Vse se mi zdi gre tako na hitro kot po tekočem traku. Ni fajn.




jagoda -> Pregled pri 6 mesecih (31.1.2005 14:21:35)

Pri naši zdravnici traja vsaka posvetovalnica najmanj 15 min, lahko tudi več, če te kaj zanima. Mamo pa res fajno zdravnico!:bravo::bravo::bravo::bravo:




puri -> Pregled pri 6 mesecih (31.1.2005 15:32:31)

Pri nas pri 6-ih mesecih ni nobenega posebnega preverjanja, to naredijo pri 9-ih mesecih!

lp:)




sa -> Pregled pri 6 mesecih (31.1.2005 19:45:11)

Evo me smo nazaj,vse isto kot je ze napisala jagoda:bravo::bravo::bravo:
lp:rozica:




Stran: [1]