dojenje in viroza (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


p&b -> dojenje in viroza (2.3.2008 14:50:25)

Ima katera podobno izkušnjo,jaz še namreč polno dojim svojo skoraj 4.mes.staro pupo,od srede mi že nekaj ni dobro v trebuhu,slabost in driska,jemala sem linex en dan,stanje se je izboljšalo,danes pa spet teče iz mene-driska,ne vem ali naj grem k zdravniku,če mi glede na dojenje lahko predpiše kakšno zdravilo,
predvsem pa me zanima ali lahko z dojenjem malo okužim?

Hvala in LP




mala pikica -> RE: dojenje in viroza (2.3.2008 15:09:42)

Če si kaj takšnega pojedla, potem ima verjetno lahko tudi hčerkica probleme. Pazi samo, da ne bo dehidrirala.




blue sky -> RE: dojenje in viroza (2.3.2008 15:43:46)

Dobro si razkužuj roke, da ne okužiš svoje pupe (če imaš slučajno rotavirus). Kar se pa dojenja tiče, ni problema, če imaš virozo.




Naja30 -> RE: dojenje in viroza (2.3.2008 16:17:29)

Ne, baje je ne moreš okužiti. Če je polno dojena.




ThinkPink -> RE: dojenje in viroza (2.3.2008 19:08:19)

Mislim, da preko mleka otrok dobi protitelesca proti virozi ali čemurkoli s čim je zbolela mama. tako dojen otrok redko zboli z isto virozo kot mama. Naj me kdo popravi, če se motim. Sem imela sama gripo okrog 3m, pa sem normalno dojila, pa se ni nalezla.




jaša2 -> RE: dojenje in viroza (2.3.2008 21:43:07)

mislim, da si staknila virozo in otroku po vsej verjetnosti nima kaj bit, kr  s tvojim mlekom pravzzaprav dobi vse tvoje vitamine in protitelesa - zato so dojilje tud ponavadi bolj "dovzetne" za različne prehlade in viroze.
ko je bla moja stara ca.2 mesca, sem imela grozno gripo - tak me je zahaklalo, kot ponavadi nikoli. pa mi je zdravnica dala en antibiotik, ki ne škodi otroku, če dojiš. pa se tud nič ni nalezla od mene - res pa je, da si morš fejst roke umivat, da ne preneseš kakih bacilov.




sanosan -> RE: dojenje in viroza (2.3.2008 21:54:25)

Moj prvi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] je sedaj star 2,5 leti in ko je bil star nekje 2 ali 3 mesece (bil polno dojen), sem sama prebolevala verjetno rotavirus (bruhanje in driska) in malo kasneje gripo. Sin se ni ničesar nalezel, je pa postal verjetno zaradi tega zelo odporen proti rotavirosu. In sicer od starosti 1 leta je v vrtcu in v tem času ni niti enkrat zbolel za drisko ali bruhanjem, kljub temu, da so mi v vrtcu kar nekaj krat povedali, ko sem otroka dvignila, da so imeli drisko (drugi otroci) in tudi sedaj ko je bil rotavirus na pohodu, se ga ni nič prijelo. Ti samo pazi, da si umivaš roke in pazi da sama ne dehidriraš, drugače pa nima kaj bit.




urskas -> RE: dojenje in viroza (3.3.2008 9:42:48)

Ne, baje je ne moreš okužiti. Če je polno dojena.


Tole je čisto zgrešeno.




nian -> RE: dojenje in viroza (3.3.2008 10:10:44)

Otrok se seveda lahko naleze. Mi smo bili prejšni teden vsi bolni, samo en dan razlike je bilo med nami. Sem klicala v ZD kaj je z dojenjem in mi je zdravnica rekla, da naj seveda naprej dojim, da pa se bo mala verjetno okužila, če že ne prek mleka, pa z ostalimi stiki. In se je, čeprav smo nadvse pazili. Samo na srečo ni bilo hujšega.




pajac -> RE: dojenje in viroza (3.3.2008 13:10:28)

IZVIRNO SPOROČILO: p&b

Ima katera podobno izkušnjo,jaz še namreč polno dojim svojo skoraj 4.mes.staro pupo,od srede mi že nekaj ni dobro v trebuhu,slabost in driska,jemala sem linex en dan,stanje se je izboljšalo,danes pa spet teče iz mene-driska,ne vem ali naj grem k zdravniku,če mi glede na dojenje lahko predpiše kakšno zdravilo,
predvsem pa me zanima ali lahko z dojenjem malo okužim?


Hvala in LP


če se stanje ne bo še naprej slabšalo in bo do srede boljše, ti ni treba nikamor hodit, ker ti nimajo kaj za napisat (tudi če ne bi dojila[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image])...  Pazi le na hidracijo, jej normalno...

Z dojenjem (torej preko mleka) male pa ne moreš okužiti. Pazi le bolj kot ponavadi  na čistočo rok..




papica2 -> RE: dojenje in viroza (3.3.2008 22:24:50)

No pri nas smo tudi te dni vsi prebolevali virozo, pa je bil naš tromesečnik samo malo prehlajen (en dan mu je malo teklo iz noska) in malo bolj nemiren kot druge dneve.




Stran: [1]