polivanje skozi nos (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


BONI* -> polivanje skozi nos (29.1.2005 18:22:41)

Punce, povejte mi, ali je normalno, da dobrih 6 tednov star dojenček poliva tudi skozi nos? Meni se zdi, da sem enkrat bnekje prebrala, da je to zaradi še slabo razvitega požiralnega refleksa (hrana zaide v nos)? :zmeden:
LP, Boni:rak:




Anonimen -> polivanje skozi nos (29.1.2005 18:28:14)

Po mojem je čisto normalno, če dojenček leži. Tudi meni pri bruhanju hrana včasih zaide v nos pa je z mano vse ok.
Tudi nam se dogaja. Pa enostavno počistimo s fiziološko in aspiratorjem.




Anonimen -> polivanje skozi nos (29.1.2005 18:58:33)

Tudi nam se to občasno dogaja. Smo stari slabe tri mesece in je nedonošenka. Imamo pa tudi problem smrkanja. Ne vem kaj bi brez fiziološke.

Bojana




nežre -> polivanje skozi nos (29.1.2005 21:29:26)

Našemu sedemtedniku se to dogaja dokaj pogosto. Sploh imamo velike probleme s polivanjem, pri čemer mleko dostikrat zaide tudi v nos. In baje je v tej starosti to zgolj posledica prehitrega požiranja in s tem tudi večja količina požrtega zraka. Poskušaj s podiranjem kupčkov že med samim obrokom in ne le po njem. Tudi po obroku mi čimdlje vztrajamo s podiranjem le-teh, saj mu na koncu uspe podret še kakšnega tudi čez pol ure ali dlje. Sicer pa to ni nič nevarnega, le mogoče malo zoprna zadeva. In vedno pazi, da ga polagaš spat na bok. Srečno!




Stran: [1]