umivanje vrata in suho lasišče (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Nataska -> umivanje vrata in suho lasišče (29.1.2005 16:53:26)

Kako vi umivate vrat dojenčkom? Moja je stara malo več kot 1 mes. pa mi sploh ne pusti. Čist skupaj ga stisne, pa tudi če ji dvignem glavico bolj nazaj ne pomaga. Pol je pa taka umazanka! :zmeden:

Glede lasišča:ima ful suho lasišče, se ji lušči, zgleda pa pol kot en prhljaj. Zraven ima pa še take rdeče flekce po lasišču. Pa niso temenca, ker vse skupaj zgleda čist drugač. Kako naj se znebim suhega lasišča in odpravim flekce?

lp in hvala za pomoč

Nataška




Annny -> umivanje vrata in suho lasišče (29.1.2005 17:01:33)

Ojla,

vrat najbolje umiješ takrat, ko imaš dojenčka v banjici (na hrbtu)- takrat ima glavico bolj nazaj.

Suha koža na lasišču se bo kmalu olušćila- obnovila in takrat bo bolje. Do takrat sem jo jaz mazala z raznimi kremami (Linola Fett, Nivea- kar za ritko- zelo učinkovito, Avent magic cream...).

LP:rozica:




BONI* -> umivanje vrata in suho lasišče (29.1.2005 18:00:45)

Anni, a to kar po laseh namažeš, ker mi imamo tudi problem s suhim lasiščem?




Annny -> umivanje vrata in suho lasišče (29.1.2005 18:04:03)

Ja, BONI*, naša Naja je imela bolj malo laskov, zato sem jo mazala kar po glavi. Če bi bila zelo 'lasato bitje', pa najbrž sploh ne bi bilo tako očitno, da ima suho lasišče, hmmm:)




BONI* -> umivanje vrata in suho lasišče (29.1.2005 18:08:27)

Wrong! ;Moj Luka ima veliko las in suho lasišče, ki se kar dobro opazi.




Annny -> umivanje vrata in suho lasišče (29.1.2005 18:21:39)

A res? Potem bi ga pa lahko namazala npr. kako uro pred kopanjem (lahko tudi z olivnim oljem ipd.), mu dala gor kapico, nato pa umila laske...pa lahko mu kupiš tudi ščetko za lase iz naravne žime (mi jo imamo od Chiccota), s katero boš 'prhljaj' pokrtačila stran.




Vittel -> umivanje vrata in suho lasišče (29.1.2005 20:16:01)

Vratek res najlažje umiješ v banjici, jaz mojemu kar polivam s krpico in se takrat še bolj nagne nazaj. Glede suhega lasišča pa imam tudi jaz hud problem in sicer ima zraven se čisto drobna temenčka:(, ki jih težko odstranim z glavničkom. Danes pa sem ga namazala kar z Bepanthenom in potem sem mu z lahkoto popraskala dol in suho kožo in temenčka:bravo:. Pa še pomaga pri obnovi kože, kar navaden oljček ne. Do sedaj z oljčkom nisva bila nič uspešna.
Lep pozdrav!




Stran: [1]