|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   od zaležanosti zamik obraza
23.2.2008 9:54:05   
pergerca
Lep pozdrav!
Mojauser posted image  ima na levi strani glavico zaležano.Zdravnica je rekla da je to lahko nevarno za kasnejši zamik obrazauser posted image Sedaj se trudim,da leži na boku(prej na hrbtu) pa mi ne uspeva najbolj, zato se trudim čez dan,da me gleda iz te strani.Veliko sem že prebrala na forumu o zaležanih glavicah,samo nisem pa nikjer zasledila da bi kakšen zdravnik opozoril na zamik obraza,ki ga je baje kasneje težje odpravitiuser posted image .Stara je 5 mesecev(korigirano 3) in glavica ni tako zelo zaležana,če me ne bi opozorila sploh ne bi opazila.Prosim za nasveteuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: od zaležanosti zamik obraza
23.2.2008 9:57:37   
natasaom
jaz o tem sicer nem skoraj nič..od moje prijateljice hči je imela glavo zadaj ploščato od ležanja.in to zelo.sedaj je stara 6 let in ima glavo lepo okroglo..
upam,da ni tako hudo,kot ti je rekla zdravnica

(odgovor članu pergerca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: od zaležanosti zamik obraza
23.2.2008 10:05:09   
*erika*
moja tamala je prva dva mesca spala samo na eni strani in je imela polezano stran glave da nisi mogu vrjet,potem sm jo nonstop dajala spat po dnevi in ponoci na drugo stran in se ji je po stirinajstih dneh popravilo in sedaj ima obe strani enake.tako da ti jo samo na bok dajej spat en dan na eno stran en dan na drugo in bo vse ok

_____________________________

stefanio pejić 5.3.2006 nadja pejić 3.11.2007

http://stefanio-nadja.moj-album.com/

(odgovor članu pergerca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: od zaležanosti zamik obraza
23.2.2008 10:06:11   
Ronči
Naša user posted image  ima 7 mesecev in še vedno spi na boku...en dan na enem, drugi dan na drugem. Glaviico ima zelo lepo oblikovano, ko smo bile v razvojni, je zdravnica omenila, da ima zaležano glavo v desno. Tega ne vidi ne pediatrinja, ne mi...tako da jaz se ne oziram več na nikogar drugega kot pediatrinjo, ki ji popolnoma zaupam.
Vendar poskrbi, da bo spala izmenoma na bokih, sej ni težko, malo jo zatakni ppri hrbti in trebuhu z odejo pa bo.

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: od zaležanosti zamik obraza
23.2.2008 11:04:36   
Lantea
No ja....naša je do 8m striktno ležala samo na hrbtu! Tudi če sem jo obrnila na bok in zalagala, ni nič pomagalo, ker je bila že dovolj močna, da se je prevalila na hrbet. Pa je tudi imela malo zaležano glavo na eni strani (zadaj), ker je vedno gledala v eno smer. Zdaj pa se je sama začela obračati na bok in trebuh (zdaj redko zaspi ali spi na hrbtu).

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: od zaležanosti zamik obraza
23.2.2008 18:23:40   
kaya2007
hmmm, dvomim, da se zamik obraza vidi na prvi pogled, estetski kirurg pa sigurno to opazi, ja user posted image  itak smo pa vsai malo zamaknjeni, eni bolj, drugi manj...in dvomim, da to pride od ležanja na hrbtu, bolj če se user posted image  že v trebuhu kam tišči z obrazom, ali pri porodu.

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: od zaležanosti zamik obraza
23.2.2008 18:24:36   
PIŠKICA
Moj 9 mesečnik (korigirano 7) pa ima tudi zaležano glavico po obeh straneh od ležanja na boku. Ima bolj jajčasto obliko. Sedaj ga sicer še vedno dajem spati na bok, vendar mu glavico poskušam podložiti pod obrazekom, da tako ne pritiska na podlago in upam, da se mu bo še malo preoblikovala. Tudi mene so s tem nekateri prestrašili, drugi so omenili le rahlo lepotno napakico.

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: od zaležanosti zamik obraza
23.2.2008 18:24:47   
Anonimen
Prvic slisim za to...

Podlozi ji hrbet z blazino, ko spi, da bo lezala na "pravem" boku.

(odgovor članu pergerca)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: od zaležanosti zamik obraza
23.2.2008 19:32:33   
pergerca
kaya2007 imaš prav,vsi smo mal zamaknjenuser posted image user posted image user posted image !Jo pa zdej dam na bok,jo oborožim od spredaj in zadaj,pa se zmuzne ven,kako ji to rata,me preveč vprašateuser posted image !Se bom trudila še naprej.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: od zaležanosti zamik obraza
23.2.2008 19:37:47   
pergerca
Lantea,tvoja zgodba je še najbolj podobna moji,pa vidim da sta v reduuser posted image .Hvala,si me pomirila,pa tud ostalim hvala za nasveteuser posted image user posted image

(odgovor članu pergerca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: od zaležanosti zamik obraza
23.2.2008 22:16:13   
žanai
Ojla!

Jaz sem našo dojenčico, ko je bila še majhna dajala ležat na bok, zadaj pa sem ji dala zvito brisačo, da se ni takoj zvalila na hrbet. Pa seveda vsakič je spala na dugem boku (glede na to, kje je bila brisačka od prejšnjič, sem vedela kateri bok je zdaj na vrsti). Pri nekaj mesecih se je začela obračati, največ je spala na hrbtu, zdaj pa se obrača kakor ji pače. In ima prav lepo bučico. user posted image

Pa za kasneje tudi pazite, če bo vaš otrok, ko bo starejši, spal z najljubšo igračko (ali dlanjo) pod glavo, vedno na isti strani. Tudi to lahko vpliva na kasnejši razvoj obraznih kosti in pojav asimetrije obraza, motenj pri grizenju...


(odgovor članu pergerca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Zabava v kostumih
lumpika35

Vprasajte svoje male nadebudnice 3-7 let kaj bi bila po njihovem najbolj nora rojstnodnevna zabava v kostumih?

princeska (64%)

trebusna plesalka (4%)

dobra/zlobna vila (0%)

indijanka (4%)

piratka/gusarka (13%)

drugo (13%)


Število vseh glasov: 45

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!