Slikanje kolkov? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


total -> Slikanje kolkov? (28.1.2005 12:50:17)

Pozdravljene,zanima me če ste mogle svoje malčke peljat na slikanje kolkov? Namreč moja prijateljica je dobila ob prvem cepljenju napotnico za slikanje in preventivni pregled kolkov.Veste kaj o tem?

Lp:rozica:




Teni_ -> Slikanje kolkov? (28.1.2005 12:52:17)

Ja, pri treh mesecih gre :duda: na slikanje kolkov, da vidijo, če je vse OK. Če pa niso vredu pri rojstvu, pa mislim, da se gre prej.

LP,
Mojca:rozica:




aka -> Slikanje kolkov? (28.1.2005 12:52:42)

Ja. Pri treh mesecih. Gre vsak.




Anonimen -> Slikanje kolkov? (28.1.2005 12:53:53)

Na ultrazvok kolkov, a ne? V Kranju jim to naredijo že v porodnišnici.




Annny -> Slikanje kolkov? (28.1.2005 12:54:11)

Seveda. Našo so prvič slikali v porodnišnici, nato pa še enkrat okrog 3. meseca...ravno včeraj smo dobili izvide domov (nesli jih bomo pediatru na naslednji pregled).
Z Najinimi kolki je bilo že na začetku vse OK, zato smo široko povijanje prakticirali le 1 teden v porodnišnici, potem pa ne več.

LP




aka -> Slikanje kolkov? (28.1.2005 12:54:35)

Ja, ultrazvok. Sorry.:rozica:




total -> Slikanje kolkov? (28.1.2005 12:54:38)

Ker meni pedijatrinja ni nič povedala,ko smo bili na prvem cepljenju?




lidia -> Slikanje kolkov? (28.1.2005 12:55:47)

to je različno od porodnišnice do porodnišnice, v Kranju je prvi UZ kolkov že 3 dan po porodu, zato takoj zveš, če je potrebno široko povijanje, ponavadi itak ne, v LJ pa UZ za te namene nimajo in moraš kar nekaj časa široko povijat, dokler otročku ne pregledajo kolkov.

Tako da ni vsesplošnega pravila. Ne vidim pa nič tragičnega v tem, hvala bogu, da ga bodo pregledali.




Teni_ -> Slikanje kolkov? (28.1.2005 12:55:58)

Nam so dali datum in nas naročili že v porodnišnici. Takrat so ji tudi prvič naredili slikanje kolkov. Potem pa čez 3 mesece še enkrat za vsak slučaj.

LP,
Mojca:rozica:




total -> Slikanje kolkov? (28.1.2005 13:01:48)

Ja tudi mojemu:duda: so že v bolnici slikali kolke in je bilo vse vredu,sam čudno mi je zdaj da mi niso nič povedali glede tega.Moram se pozanimat.

Lp:rozica:




Magi* -> Slikanje kolkov? (28.1.2005 13:31:01)

v LJ je tako: v porodnišnici ne pregledajo kolkov z UZ in ti da pediater napotnico ob prvem pregledu in se naročiš na UZ kolkov bodisi v ZD, polikliniki ali kje drugje. jaz sem dobila prvi datum v KR porodnišnici 22.marca. ??

drugače pa me niso hoteli sprejet na nobenmu ZD v LJ, ker imam privat - koncesijo pediatrinjo v LJ. v KR porodnišnici pa so naju vzeli brez kompliciranja. pediatrinja mi je sicer priporočila polikliniko, pa jih nikakor nisem mogla niti na tel priklicat.

do takrat bom pač na široko povijala.

M





lidia -> Slikanje kolkov? (28.1.2005 13:41:06)

ja, v LJ bojda nimajo UZ za te namene, kar je kar žalostno za neko osrednjo porodnišnico. Sicer pa je ta porodnišnica, to je moje mnenje, glede marsičesa za nekaterimi drugimi, žal.




tinica -> Slikanje kolkov? (28.1.2005 16:46:58)

Že v bolnišnici vsakemu otroko naredijo ultrazvok kolkov. Potem pa ko greš prvič v posvetovalnico ti dajo napotnico za drugo kontrolo kolkov, katero opravijo po dopolnjenem tretjem mescu starosti in če je vse OK-ej lahko prenehaš z širokim povijanjem.9nebesa




jasna j. -> Slikanje kolkov? (28.1.2005 23:14:13)

V MB otroka slikajo ob rojstvu in ti na izvid napišejo datum naslednjega pregleda. Slikajo pa nekje od 2m do 3m.




Stran: [1]