Napredovanje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


taj2004 -> Napredovanje (28.1.2005 10:36:22)

Zanima me kako napredujejo vasi otrocicki, kdaj so zaceli sedet, se plazit, samostojno stati na nogicah... Saj vem da je razlicno sam to nas se vse caka:bravo:




dory -> Napredovanje (28.1.2005 10:44:23)

Nas ima sicer tezave v razvoju,pa vseeno je samostojno zacel sedet pri cca 7 mesecih,ravno tako plazit...takoj ko se je bil sposoben plazit je tudi zacel vstajat...tako sta postelca in stajca postala krasen poligon za ucenje hoje :)...je pa optimist in se vsakic,ko se drzi za kako mizo spusti,pa ceprav ve,da mu vec kot par korakov ne bo zneslo...je trmica po mami in se ne da :):)-




TaRe* -> Napredovanje (28.1.2005 10:47:54)

Re je stara 6 in pol mesecev.Pred cca 14 imi dnevi je prvič sama sedela,plazi se pa že tri tedne(rito v luft,pol pa z obema kolenoma počasi naprej.)zakomplicirano,vendar ji zelo ugaja,pa že daleč pride.Vse ostalo pa še bo..:muca:




taj2004 -> Napredovanje (28.1.2005 10:51:28)

Kako pa pomagas otroku da se zacne plazit??




dory -> Napredovanje (28.1.2005 10:52:07)

Otroku pri takih stvareh ne smes pomagat...vsak otrok dela po svojih zmoznostih in le to je pravilno...vsiljevanje in pomaganje pa prej skodi...




Olivija -> Napredovanje (28.1.2005 12:03:22)

Živjo,

mi smo našo "vzpodbujali" k plazenju. Stara je pa bila že okoli 9 mesecev. Dali smo ji njeno najljubšo igračo na tla in potem je poskušala priti k njej.

Pa je hitro ugotovila in potem se je uspešno plazila do skoraj 13 meseca.

Vem pa, da eni otroci to fazo preskočijo. Mogoče bi jo naša pikica tudi. Je bilo pa za naju mnogo lažje tako, ker je ona od enega osmega meseca naprej želela, da jo midva drživa za roke in hodiva z njo naokoli.

LP




lan -> Napredovanje (28.1.2005 12:51:42)

Lan je že zgodaj sedel, in sicer pri 5 mesecih.Plaziti se je začel pri 9 mesecih in pol,samostojno stati pri 10 mesecih,hoditi ob opori- 11 mesecih,shodil pa je pri 13 mesecih.
Zdaj,pri skoraj 15 mesecih,pa ne hodi,ampak teče.




Gina -> Napredovanje (28.1.2005 20:59:21)

Seveda lahko pomagaš otroku - in to s tem, da ga že zelo zgodaj daješ na tla. S tem mu daš sploh možnost, da se nauči premikati se, saj če je v stolčku, tega ne more. Jaz sem ga dajala na tla pri 3. mesecih, pri 4,5 je stal na vseh štirih, pri 5,5 je samostojmo sedel in se plazil, pri 6. se je dvignil. Prva dva sta vse to počela 1 oz. 2 meseca kasneje.




TaRe* -> Napredovanje (28.1.2005 21:24:39)

Gina,tale tvoj je pa res fenomen.Moja bi tud že stala rada,pa me je strah,da še nima dovolj trde kosti.Spomnim se,da so včasih govorili,da ima potem krive noge,če ga prehitro pustiš,da se na njih upira.:zmeden2:




Gina -> Napredovanje (29.1.2005 13:45:22)

Pri 6. mes. sem vprašala pediatrinjo, kako je s tem, pa je rekla, da vsak otrok napreduje po svoje in da lahko našemu reče samo :bravo.




Stran: [1]