otroški dodatek (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


livia -> otroški dodatek (20.2.2008 16:00:42)

Mi smo ravno dobro drugič rodili in danes sem dala prvo vlogo za otroški dodatek. Zdaj me pa zanima kdaj morem dat potem spet to vlogo? A novembra? Od nekje se spomnem, da se neki podaljšuje novembra? Mogoče sem pa zamešala z znižanim plačilom vrtca?
Skratka, da ne bo teh birokratskih stvari zamudila. Kdaj kaj?




*pepelka* -> RE: otroški dodatek (20.2.2008 16:06:39)

Ko boš dobila odločbo, ti bo pisalo do kdaj ti velja. So pa odločbe za obdobje enega leta. V novembru se oddaja vloga za znižano plačilo vrta.




valentina2006 -> RE: otroški dodatek (20.2.2008 16:07:39)




Za koliko časa se prizna pravica do otroškega dodatka?



Pravica do otroškega dodatka se prizna za dobo enega leta. Vsako leto je torej potrebno vložiti novo vlogo za priznanje pravice do otroškega dodatka, in sicer v mesecu, v katerem se izteče pravica do otroškega dodatka.


Na kaj morate biti posebej pozorni, ko uveljavljate pravico do otroškega dodatka?



1. PRAVOČASNO VLOŽENA VLOGA

Od 1.1.2002 dalje centri za socialno delo izdajajo odločbe, s katerimi se pravico do otroškega dodatka prizna za eno leto. To pomeni, da bo pravica priznana s prvim dnem naslednjega meseca po vložitvi vloge in ne več samo od 1. maja enega leta do 30. aprila naslednjega leta, kot je veljalo do 31.12.2001.



Primer: mati 16.5.2007 prvič vloži vlogo za priznanje pravice do otroškega dodatka za svojo 12-letno hčer.

Pravica se ji prizna (seveda ob izpolnjevanju zakonsko določenih pogojev) od 1.6.2007 do 31.5.2008. Novo vlogo mora vložiti v mesecu, v katere se izteče pravica do otroškega dodatka, torej najkasneje do 31.5.2008. Če bo mati vlogo vložila 1.6.2008, ji bo pravica prekinjena in ji bo (v kolikor izpolnjuje pogoje) ponovno priznana s prvim dnem naslednjega meseca, za dobo enega leta, torej od 1.7.2008 do 30.6.2009. V mesecu juniju 2008 pa ne bo upravičena do otroškega dodatka.




Lunc_a -> RE: otroški dodatek (20.2.2008 18:50:47)

se ne sekiraj,ker ti pošljejo da moraš novo vlogo oddat




Stran: [1]