delo za polovični delovni čas (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


gapimasa -> delo za polovični delovni čas (15.2.2008 23:36:33)

Pozdravljene!
Aprila mi poteče porodniška in po premisleku sem se odločila, da do septembra grem delat za polovični delovni čas. Možnost, da mi drugo polovico prispevkov krije CSD. Za to sem se pozanimala.
Sedaj pa me zanima, kako je npr koriščenje dopusta v času, ko delam polovični delovni čas. 2 dni za en dan dopusta ali ne, saj sem v bistvu zavarovana polno.
A je katera izkoristila to možnost in kakšne so vaše izkušnje.

Koliko prej se moraš o tem oglasiti na CSD in kakšne obrazce imaš za izpolnit!!

Hvala za odgovore!




ma19teja -> RE: delo za polovični delovni čas (16.2.2008 8:49:15)

Dopust se šteje po dnevih ne po urah - žal.

Jaz sem najprej napisala "prošnjo" delodajalcu, nato smo podpisali novo pogodbo za željen čas s krajšim delovnikom, potem pa sem s podpisano pogodbo šla na CSD.

Urejala sem en mesec prej.

Lp,
Mateja




Anonimen -> RE: delo za polovični delovni čas (16.2.2008 9:56:36)

Koliko prej se moraš o tem oglasiti na CSD in kakšne obrazce imaš za izpolnit!!


jaz sem urejala že par dni po tem ko sva podpisala z delodajalcem pogodbo s skrajšanem delovnem času.




LINA31 -> RE: delo za polovični delovni čas (16.2.2008 10:09:54)

IZVIRNO SPOROČILO: gapimasa

Sedaj pa me zanima, kako je npr koriščenje dopusta v času, ko delam polovični delovni čas. 2 dni za en dan dopusta ali ne, saj sem v bistvu zavarovana polno.



Dopust se šteje v obliki dnevne odsotnosti in ne po urah, zato ti za vsak dan koriščenja LD vzamejo 1 dan, ne glede ne to koliko ur si delala.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




katjes -> RE: delo za polovični delovni čas (16.2.2008 20:59:49)

Poznam primer iz javne uprave: punce so po končani porodniški koristile še dopust - in takrat so še vedno imele 40 urni delovnik. Ko pa so prišle delat, so pa delale za krajši del. čas.




Stran: [1]