dopust med dopusti? (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


Kuba -> dopust med dopusti? (15.2.2008 13:30:24)

Imam sicer eno malo smešno vprašanje pa me vendarle zanima: ali je mozno med porodniskim dopustom in dopustom za nego in varstvo otroka koristiti redni letni dopust 10 dni, saj ti baje propade, ce ga ne koristis do konca tekocega leta. Druge variante ni za koriscenje tega dopusta... seveda pod pogojem, da se delodajalec strinja (čeprav v zakonu piše da mora delodajalec zagotoviti izrabo dveh zaporednih tednov rednega letnega dopust v tekočem letu) ... je pa tudi to, da je dopust za nego in varstvo otroka 'sledeč' porodniškemu dopustu se pravi, da ga ne mores prekinit ... ah, ne vem, ima morda kdo več izkusenj s temi dopusti .... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] ......




piškotka -> RE: dopust med dopusti? (15.2.2008 14:08:42)

Vprašanje je res smešno. Kako boš koristila dopust, če si itak na porodniškem dopustu. Letni dopust  v določenem letu koristi preden greš na porodniško, preostali dopust pa lahko izkoristiš do 30.6. naslednje leto po vrnitvi iz porodniške.




Kuba -> RE: dopust med dopusti? (15.2.2008 17:25:39)

IZVIRNO SPOROČILO: piškotka
Letni dopust  v določenem letu koristi preden greš na porodniško, preostali dopust pa lahko izkoristiš do 30.6. naslednje leto po vrnitvi iz porodniške.

Saj ravno v tem je tezava. Sem na bolniski ze od zacetka decembra, nato sem takoj po bolniski nastopila porodniski dopust torej si ne morem več pisati RLD 2008. Odlocbo za RLD 2008 sem dobila danes (15.02.2008), kako naj torej koristim redni letni dopust se letos ce pa bom imela Dopust za nego in varstvo otroka do konca januarja 2009? V zakonu pise da moram koristiti 10 dni dopusta v tekocem letu... kar je seveda nemogoce... vprasala sem torej ce je edina mozna varianta, da se RLD pise med porodniškim dopustom in dopustom za nego in varstvo otroka? DA ali NE?
Hvala za odgovore,
LP





Volga -> RE: dopust med dopusti? (15.2.2008 17:43:55)

kako naj torej koristim redni letni dopust se letos ce pa bom imela Dopust za nego in varstvo otroka do konca januarja 2009?


Ne boš ga mogla, torej ti bo propadel. 14 dni, ostalo boš pa potem drugo leto do konca junija.




Kuba -> RE: dopust med dopusti? (15.2.2008 17:59:40)

se pravi, da ni variante.. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] 
Ok, hvala  Volga za odgovor...
LP




juniorka -> RE: dopust med dopusti? (15.2.2008 19:02:25)

Bi bila morala koristit PRED pričetkom porodniške, če bi se bil delodajalec strinjal! Dva tedna ti torej propade- 10 dni, če delaš 5 dni tedensko in 12 dni, če delaš 6 tni na teden! Vem, da je šit, sem imela isti problem, meni niso hotli dat niti tistega iz prejšnjega leta, tako da sem podarila kar enih 20 dni! Tako pač imamo v naši državi!




Dashenka -> RE: dopust med dopusti? (15.2.2008 19:29:45)

Torej, vprašanje sploh ni smešno in odgovor je "ja je možno in sicer".

Ko boš na CSD urejala papirje za dopust za nego otroka, lahko izbereš, da boš zadjih 75 dni nege koristila po dnevih ali v kosu do otrokovega 8 leta starosti.

Koriščenje teh teh 75 koledarskih dni oz 52 delovnih moraš najaviti en mesec pred nastopom dopusta.

Torej:
Dopust za nego zaključi predčasno, koristiš ves dopust odmerjen za 2007 in nato pokorostiš (ali pa tudi ne) še preostalih 75 dni dopusta za nego.


Edino kar ti svetujem je to, da so o tem pogovoriš predhodno z delodajalcem. Ker se mora s tem aranžmajem strinjati.




Stran: [1]