Višina preživnine (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


M.G. -> Višina preživnine (12.2.2008 21:28:19)

Mene zanima koliko vam plačujejo bivši partnerji preživnine za otroka.

Jaz dobim za 2 leti starega otroka 84€. Pa se mi zdi malo. Bi rada povečala na 200€, pa gospod bivši o tem noče nič slišat. A se vam znesek 200€ zdi preveč, za 2 leti starega otroka? Pa ker bi zdaj zahtevala višjo preživnino in bo to možno le s tožbo, a potrebuje vsak svojega odvetnika?

Aja, ima pa ona plače okrog 1000€ (neto), manj ne. Živi doma, ne plačuje najemnine, verjetno da kaj za hrano, ima avto, drugih otrok nima.




Anonimen -> RE: Višina preživnine (12.2.2008 21:33:29)

Mislim da je 200 čist uredu znesek... bi bil primeren.Ker to kar dobiš sedaj ni vse skup nič...
Saj vajin otrok ne stane na mesec samo 168 eurov, al pač?
Če bivši partner noče slišati potem pa kar do odvetnika...




TIA22 -> RE: Višina preživnine (12.2.2008 21:35:36)

Jaz dobim tudi 84€ preživnine, ampak za 5 let starega otroka!!!
Zvišanje ne boš dosegla drugače kot da greš preko sodišča. Da se medsebojno dogovorit, ampak to zaradi konfliktov med bivšima partnerjema največkrat ni mogoče!!!
Če daš ti tožbo za zvišanje preživnine, boš rabila odvetnika, ker sama verjetno ne boš znala sestaviti tožbe, on pa ga ne rabi in se lahko sam zastopa!
Lahko zaprosiš za brezplačno pravno pomoč -Odvisno od tvojega mesečnega dohodka seveda. Višina preživnine pa znaša-odvisno od mesečne porabe stroškov na otroka in ta znesek dajo na POL in vsak od vaju bi naj nosil polovico stroškov. Hrani si vse račune, ko karkoli kupuješ, ker boš morala vse predložiti sodišču, če se boš odločila za to varijanto.

Pa veliko sreče[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Anonimen -> RE: Višina preživnine (12.2.2008 23:00:15)

Za 10-letnika imam določeno preživnino 125€ (ki naj bi jo plačeval bivši mož - brezposeln, brez premoženja, s še enim otrokom, v najemu). Za nekoga, ki je zaposlen, nima stanovanjskih stroškov in drugih otrok, je 200€ sprejemljiv znesek (sploh na plačo 1.000€ netto).




Anonimen -> RE: Višina preživnine (12.2.2008 23:01:00)

Pri tej placi mi je 200€ logicen znesek.




nagica -> RE: Višina preživnine (13.2.2008 8:18:05)

200 eur je minimalen znesek. Kar do odvetnika, mislim da na sodišču ne bo problem, verjetno bo pa hotel znižati da 200 ravno ne da, bi pa dal 150. vztrajaj, ker moški mislijo, da ženske samo grozimo in nič ne naredimo. meni je še vse  moje stroške moral povrniti, pa sem se borila za še višji znesek. tako da, brez skrbi. Kar se pa računov tiče, nič ne potrebuješ, pač je pa treba že pri odvetniku opredeliti, kakšne stroške imaš za otroka. pa srečno in brez strahu.




onweb -> RE: Višina preživnine (13.2.2008 8:23:04)

Koliko pa mesečno sploh porabite za otroka, če zahtevate 200 eur preživnine?





anitaz -> RE: Višina preživnine (13.2.2008 8:43:03)

IZVIRNO SPOROČILO: onweb

Koliko pa mesečno sploh porabite za otroka, če zahtevate 200 eur preživnine?




Jaz imam samo vrtca 130 €...potem pa računaj.




onweb -> RE: Višina preživnine (13.2.2008 8:49:18)

Računam, računam... ampak ne dobim take cifre. Z vrtcem vred.

Če k 200 € doda še nekaj mama, pa še malo otroškega.




anitaz -> RE: Višina preživnine (13.2.2008 8:53:32)

IZVIRNO SPOROČILO: onweb

Računam, računam... ampak ne dobim take cifre. Z vrtcem vred.

Če k 200 € doda še nekaj mama, pa še malo otroškega.



Če otroku ne rabiš NIČ kupovati, potem je to tako. Če pa mu rabiš VSE kupiti-ampak res VSE, potem je pa izračun drugačen.




onweb -> RE: Višina preživnine (13.2.2008 8:58:47)

Razumem, da ima vsak drugačen stroške, glede na situacijo pač.




jagoda77 -> RE: Višina preživnine (13.2.2008 12:47:29)

IZVIRNO SPOROČILO: M.G.

Mene zanima koliko vam plačujejo bivši partnerji preživnine za otroka.

Jaz dobim za 2 leti starega otroka 84€. Pa se mi zdi malo. Bi rada povečala na 200€, pa gospod bivši o tem noče nič slišat. A se vam znesek 200€ zdi preveč, za 2 leti starega otroka? Pa ker bi zdaj zahtevala višjo preživnino in bo to možno le s tožbo, a potrebuje vsak svojega odvetnika?

Aja, ima pa ona plače okrog 1000€ (neto), manj ne. Živi doma, ne plačuje najemnine, verjetno da kaj za hrano, ima avto, drugih otrok nima.



Kakšni so pa tvoji dohodki pa stroški za otroka? Si v službi? Doma? Vrtec?....




tina a -> RE: Višina preživnine (13.2.2008 14:12:24)

IZVIRNO SPOROČILO: onweb

Koliko pa mesečno sploh porabite za otroka, če zahtevate 200 eur preživnine?




Tukaj si preberi ... ker smo nedolgo nazaj imeli obširno debato o preživninah in kaj se tja sploh šteje ...

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2326877




BABY LOVE -> RE: Višina preživnine (13.2.2008 19:28:00)

Pozdravljene,

očeta mojega [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] tožim za preživnino. Ker imamo kmalu sodišče, me zanima kako to poteka. Zadeva je sledeča, oče [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] je zaposlen za polovični delovni čas in po njegovih izjavah ima dohodka 250 € mesečno. Tolaži se s tem, da ne bo potreboval plačati kaj dosti, ker ima minimalni dohodek, prav tako se ne želi zaposliti za polni delovni čas (dela tako več in ta njegov šef mu ostalo plača "na roko"), saj ne želi plačevati preživnine in se tako izgovarja, da mu tako nimajo kaj vzeti, teh borih 250 € pa  potrebuje"za osnovno preživetje". Vozi pa nevem kake avtomobile, ki jih ima na leasing, leasing pa je pisan vedno na njegovo mamo. Mislim pa, da če lahko založi mesečno 600 € za obrok za avtomobil še je potem sposoben dati normalno preživnino. Zanima me, če povem to na sodišču, če sploh upošteva to sodnica ali zgolj to kar ima "črno na belem".




Anonimen -> RE: Višina preživnine (13.2.2008 19:31:24)

Če je zdrav in sposoben delati, potem sodnika ne bo ravno kaj dosti brigalo, koliko plače ima. Moj bivši mož je uradno brezposeln in tudi premoženja nima nobenega, vendar je zdrav in bi lahko delal (ampak si ne upa zaradi vseh dolgov, izterjav in ostalega, kar ima na grbi), zato mu je sodnica lepo določila 125€ preživnine in to obrazložila s tem, da se za 10-letnika po NJIHOVIH podatkih povprečno za osnovne potrebe porabi 250€ mesečno in da je kot oče dolžan prispevati polovico. Kje in kako jo bo dobil, pa je njegov problem.




Kepica83 -> RE: Višina preživnine (13.2.2008 20:16:57)

to da se izdatki matere za otroka ne rabijo dokazovat dvomim. Midva z mojim sma ravno prejšnji teden bila pri odvetniku s katerim smo napisali pritožbo ker hoče bivša višjo preživnino in je odvetnik zahteval da se predložijo vsi dokazi in računi ki jih ima z malim, ker navaja neresnične in ne logične podatke. Prav tako bo morala predložit vse dohodke ki jih dobi-regres, božičnica, otroški dodatek in še marsikaj.




nincy -> RE: Višina preživnine (13.2.2008 21:24:44)

Evo še ena, ki bo v naslednih dneh urejala preživnino.

Pa me določene stvari zanimajo. Do sedaj imava sporazumno določeno 84€, in sva se po manjšem boju dogovorila za 150€, in tako bi šlo za sporazumno preživnino. Zanima me, če moram jaz ponovno napisat po določenem obrazcu, kot sva to prvič napisala in potem oddaš na vložišču, al kako [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




tina a -> RE: Višina preživnine (13.2.2008 21:57:10)

IZVIRNO SPOROČILO: miniko

to da se izdatki matere za otroka ne rabijo dokazovat dvomim. Midva z mojim sma ravno prejšnji teden bila pri odvetniku s katerim smo napisali pritožbo ker hoče bivša višjo preživnino in je odvetnik zahteval da se predložijo vsi dokazi in računi ki jih ima z malim, ker navaja neresnične in ne logične podatke. Prav tako bo morala predložit vse dohodke ki jih dobi-regres, božičnica, otroški dodatek in še marsikaj.


Kdo pa shranjuje vse račune? ... Jih mogoče ti? ... Jaz osebno shranjujem položnice, včasih kak račun. Ko pa grem v trgovino pa kupim malenkosti (hrano - kruh, mleko, kakšno salamo) pa računa dostikrat ne shranim. Kako potem naj dejansko dokažem, da porabim za hrano otroka toliko kot navajam????

Itak da mora tudi mama prikazat svoje dohodke ... to je popolnoma logično. Ampak teza o vseh računih mi je pa mal mim.




Kepica83 -> RE: Višina preživnine (13.2.2008 22:57:45)

zato,ker ona navaja 90 eur za obleke na mesec, 50 eur za igrače, 70 eur za osebno higieno itd. kar pa je pretirano. če je to vse res naj dokaže ker midva neboma financirala njenih cigaret in njenega žuriranja vsak vikend.




Anonimen -> RE: Višina preživnine (13.2.2008 23:42:21)

IZVIRNO SPOROČILO: miniko
70 eur za osebno higieno

Za osnovno osebno higieno? Na mesec? Za otroka? S čim ga pa umiva - s suhim zlatom? Tukaj so najbrž je najbrž všteta še njena negovalna kozmetika (toniki, losjoni, kreme...). Jaz ogromno zapravim za nepotrebno kozmetiko, ampak še vedno en toliko. In to še zase ne, pa imam čuda vsega v kopalnici, kaj šele za otroka.




maruškaŠ -> RE: Višina preživnine (14.2.2008 6:52:08)

IZVIRNO SPOROČILO: miniko

zato,ker ona navaja 90 eur za obleke na mesec, 50 eur za igrače, 70 eur za osebno higieno itd. kar pa je pretirano. če je to vse res naj dokaže ker midva neboma financirala njenih cigaret in njenega žuriranja vsak vikend.


Koliko preživnine pa trenutno plačuje in koliko zahteva sedaj mama?

Poleg zgoraj omenjenih stroškov so potem še stroški bivanja, ogrevanja, vode, elektrike, itd....

In nihče ne shranjuje veh računov - tut ti ne, tut jaz ne, nihče - in prav bolano je, da to zahteva (tvoj). Sicer pa, če se prav spomnim si že enkrat ti spraševala o eni podobni temi, kjer si navedla, da tvoj plačuje sramotno nizko preživnino, ti pa si mislila, da plačuje resnično še za bivšo zraven.

Ko slišim takšno izjavo kot je tvoja, takoj vem, da ni vse tako kot izgleda na prvi pogled .... oziroma, da ima vsaka zgodba 2 plati.




maruškaŠ -> RE: Višina preživnine (14.2.2008 7:01:33)

Evo tale tema:

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2326877

Tip namesto 86€ plačuje 100€ (oboje je fuuuuul malo) - ti miniko pa misliš, da on plačuje njen luksuz - brez zamere, ampak ti nimaš 100 čistih!




malamalinca -> RE: Višina preživnine (14.2.2008 10:34:35)

Madona me razp......take pametne kao...ne bova njen luksuz plačevala....

Imam 11-letnega, zanj dobim 150 € preživnine.

Otrok mora jesti, spati, piti, se voziti v šolo, obiskovati kako izvenšolsko dejavnost, hoditi na razne kulturne,športne,naravoslovne dneve,...v šolo v naravi, dobiti knjige, zvezke, pripomočke, mora biti oblečen in obut, umit,  opran in zlikan, ne more spati na mrzlem in se ne more umivati z mrzlo vodo, ob tem mora imeti najbrž še kdaj pa kdaj prižgano luč, gleda TV, telefonira, raziskuje na Internetu, se rad kdaj posladka, dobro in veliko popapa in ne boš verjela, se tudi igra....

pa najbrž bi lahko še in še naštevala.


ZDAJ PA TI MENI POVEJ, ČE JE TO MOJ LUKSUZ ???

Seštej, baba smotana, koliko to na mesec skupaj pride, potem pa bodi pametna!!!




malamalinca -> RE: Višina preživnine (14.2.2008 10:37:00)

pa da ne govorim še o porabljenem času, ki ga mati porabi za svoje dete, za učenje, igranje, tolažbo, uspavanje in za VZGOJO!!




tina a -> RE: Višina preživnine (14.2.2008 10:49:12)

IZVIRNO SPOROČILO: malamalinca

Madona me razp......take pametne kao...ne bova njen luksuz plačevala....

Imam 11-letnega, zanj dobim 150 € preživnine.

Otrok mora jesti, spati, piti, se voziti v šolo, obiskovati kako izvenšolsko dejavnost, hoditi na razne kulturne,športne,naravoslovne dneve,...v šolo v naravi, dobiti knjige, zvezke, pripomočke, mora biti oblečen in obut, umit,  opran in zlikan, ne more spati na mrzlem in se ne more umivati z mrzlo vodo, ob tem mora imeti najbrž še kdaj pa kdaj prižgano luč, gleda TV, telefonira, raziskuje na Internetu, se rad kdaj posladka, dobro in veliko popapa in ne boš verjela, se tudi igra....

pa najbrž bi lahko še in še naštevala.


ZDAJ PA TI MENI POVEJ, ČE JE TO MOJ LUKSUZ ???

Seštej, baba smotana, koliko to na mesec skupaj pride, potem pa bodi pametna!!!


Malamalinca ... ne splača se razburjat. Res ne. Ker smo se o tej temi že miokrat pogovarjal.

Zdaj pa še nekaj čist izven konteksta .... ampak mene tale Miniko spominja ... na Nestrpno ...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>