koriščenje dopusta (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


gun12a -> koriščenje dopusta (12.2.2008 12:12:57)

Pozdravljene,

mogoče mi lahko pomagate in sicer imam eno vprašanje glede koriščenje letošnjega dopusta. Predvidoma bom nastopila na poročniški dopust 8.7.2008. Mislim, da mi pripada celotni letošnji dopust, kolikor mi je bil odmerjen v odločbi in bi ga rada koristila v celoti, ker se s porodniške vrnem v mesecu juliju 2009 in bi mi tastar dopust zapadel. A prav razmišljam?






Tanik -> RE: koriščenje dopusta (12.2.2008 12:21:48)

jaz mislim da ja, ti pripada in ga izkoristiš pred nastopom porodniške.
imaš prav, da ti v naslednjem letu zapade s 1.7.2009.




tsjci26 -> RE: koriščenje dopusta (12.2.2008 12:33:59)

oj. ja po pravem bi ti naj pripadal,je pa zelo odvisno od šefa npr.moja sodelavka lani ga ni smela uporabiti v celoti pred nastopom porodniške pač pa je delala vsak drugi dan potem je pa šla v porodniško-totalna bedarija!!je bla pa drugič noseča,prvič ko je bla, pa je lahko dopust v celoti pokoristla,tko da je res po moje odvisno od nadrejenih. Jst nastopim porodniško maja,pa bi ga tudi zelo želela popkoristit v celoti pred porodniško,ker drugače sploh nevem kako bom obiskovala materinsko šolo,pa nakupit je še treba stvari...upam da mi bodo odobril. Aja,pa baje moreš dopust imet 14 dni skupaj preden greš v porodniško, da ti potem pripada regres, ker baje da ti v nasprotnem primeru ne!!! To se pozanimaj v službi,men so v službi tko rekli




sazi -> RE: koriščenje dopusta (12.2.2008 13:23:12)

baje moreš dopust imet 14 dni skupaj preden greš v porodniško


tole nima nobene zveze - regres ti pripada, če ti pripada dopust, pa četudi ga niti 1 dan ne izkoristiš

gun12a - ja, dopust moraš pokoristiti cel, drugače ti propade

tsjci26 - koristi dopust, kadarkoli ti paše - svetovala bi ti edino to, da ga čimveč prišparaš za po končani porodniški - takrat boš vesela vsakega dodatnega dne, ki ga boš lahko še preživela z otrokom doma in tudi otrok bo lahko šel v varstvo-vrtec z enim letom in ne že z 11imi meseci - jaz sem pred porodniško koristila le tisti del dopusta, ki bi mi drugače propadel, ostalo pa po končani porodniški.




Stran: [1]