nočno (ne)previjanje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


halep -> nočno (ne)previjanje (9.2.2008 21:56:18)

Zanima me koliko časa pustite svoje novorojenčke v eni plenici ponoči?
Če na primer zaspi ob 21.uri in ponoči ne previjate, potem pa jih previjate šele zjutraj?
Ne zdi se mi pametno da je moja hči v eni plenici 10 ur, pa vendar  je nočem zbudit, da bi jo previla oziroma jo ne previjam ponoči.




Blejka26 -> RE: nočno (ne)previjanje (9.2.2008 21:58:13)

pri prvi hčerki sem naredila napako da sem jo sredi noči previjala,ker se mi je zbudila,pol pa ni hotela zaspati nazaj..sedaj drugo previjem okrog 21ih in potem zj.ko se zbudi..razen seveda če se pokaka,takrat jo previjem pod nujno,ker nočem da spi vsa pokakana




Naja30 -> RE: nočno (ne)previjanje (9.2.2008 21:59:10)

Moja je v isti plenici celo noč po 12 ur. Tako je od cca 1 meseca. Ko sem jo nehala previjat ponoči, je nehala kakat ponoči, tako da svetujem ti, da jo čim prej navadiš tako.




Una -> RE: nočno (ne)previjanje (9.2.2008 22:02:09)

Nikoli nisem previjala ponoči, razen kadar se je pokakal oz. če je imel mokra oblačilca (da mu je plenica prepustila).




lelčy -> RE: nočno (ne)previjanje (9.2.2008 22:05:36)

mi je tudi nikoli nismo previjali čez noč, razen če je kaj ušlo ali pa če se nam je sama zbudila.




mateyka -> RE: nočno (ne)previjanje (9.2.2008 22:07:05)

IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Moja je v isti plenici celo noč po 12 ur. Tako je od cca 1 meseca.


enako




Vrtnica79 -> RE: nočno (ne)previjanje (9.2.2008 23:14:36)

Jaz jo previjem cca. ob 21.30 in do jutra nič. Zbudi pa se tako okoli 7- 8 ure in se takrat spet previjema.

No, če se slučajno pokaka jo seveda previjem




lelaval -> RE: nočno (ne)previjanje (10.2.2008 1:00:48)

Nikoli nisem previjala ponoči, razen kadar se je pokakal oz. če je imel mokra oblačilca (da mu je plenica prepustila).


Jaz isto.
Če boš otroka ponoči previjala, se bo prebudil - in se lahko zgodi, da se bo prebujal  tudi kasneje, ko bo večji. Tako, da je vseeno bolje, da je v plenici magari 12 ur.




Lunca1 -> RE: nočno (ne)previjanje (10.2.2008 7:50:18)

Pri nas ga previjemo samo če se res zelo pokaka, drugače ne.




Talika19 -> RE: nočno (ne)previjanje (10.2.2008 8:42:03)

No jaz sem ga ravno danes ponoči morala previt, ker je bil čisto moker (preizkušam novo št.plenic) in sem ga mogla preoblečt. Več kot eno uro mi ni nazaj zaspal. Zato ga nikoli nisem previjala, razen, če je bil moker ali ful pokakan.




2 Sraki -> RE: nočno (ne)previjanje (10.2.2008 9:13:11)

Pri nas je že od vsega začetka 12 ur v eni plenici. Razen seveda,  kadar se je na začetku pokakal. Itak ne gre drugače. Sedaj mi zaspi ob 20h zvečer in mi navadno spi do 8ure zjutraj. Včasih se zadeva celo malo zavleče.




Suzy. -> RE: nočno (ne)previjanje (10.2.2008 9:43:27)

Na začetku, ko je jedel na dve uri in se približno tolikokrat tudi polulal, sem ga ob vsakem hranjenju tudi previla. Če ga nisem je plenica premočila in potem sem ga zares zbudila, ko sem ga celega preoblačila. Nikoli nisem imela težav s tem, da ne bi nazaj zaspal. Sem ga pa vedno previla pred hranjenjem, skoraj čisto v temi, pa ponoči se nikoli nisem z njim pogovarjala.
Če se je pokakal pa itak sploh ni bilo dvoma ali bi ga previla ali ne.

Odkar spi celo noč (včasih se 1 x zbudi) ga ne previjam več, ker tudi ne lula kaj dosti in plenička ne premoči.




only_me -> RE: nočno (ne)previjanje (10.2.2008 17:49:41)

zvečer ga previjem in potem šele ob kakih pol sedmih, ko se zbudi. Te pa ga dam na zizo, pa počivava še do devetih, pol desetih D:




andie -> RE: nočno (ne)previjanje (10.2.2008 18:05:25)

Js jo tut previjem, ko gre spat, tj. okol22h, pa do jutra nič, ker tak spi celo noč in ne kaka.
Včasih se ponoč zbudi, če je prejšnji dan velik spala, takrat jo pa previjem, ker vidim, da je zlo zbujena in nima namena hitro nazaj zaspat.
Smo jo pa tut hitr navadli, da je nismo ponoč previjal, že od začetka, tko da vrjetn tut zarad tega ni blo nikol problemov, da bi se ponoč zbujala. Sam pojedla je, pa zaspala takoj nazaj, nikol ni bedela dlje kot5-10 min.




rose -> RE: nočno (ne)previjanje (10.2.2008 19:01:25)

Od začetka samo če je pokakana ali pa če je plenica spustila.




Pupa1 -> RE: nočno (ne)previjanje (10.2.2008 20:41:24)

Jaz sem jo previjala prva dva meseca, potem pa ne več, po nasvetu patronažne. Meni se je tudi smilila na začetku, da je v ful mokri plenici tako dolgo, ampak zdaj pa vidim, da ni panike, da ritka zaradi tega ni nič bolj vneta. Spat gre ob osmih, zbudi se ob sedmih zjutraj.




Stran: [1]