Kengurujček (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


drobižek -> Kengurujček (6.2.2008 11:05:05)

Kdaj dati otroka v kengurujčka?




Katrin -> RE: Kengurujček (6.2.2008 11:21:46)

Saj gor piše: pri našemu piše od 3,5 kg naprej ...

Po mojem tam nekje pri 1 mesecu (za krajše obdobje).

lp




Lunc_a -> RE: Kengurujček (6.2.2008 11:22:45)

Je bil že od rojstva,ker imamo tako primeren kenguru[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




princeskaa -> RE: Kengurujček (6.2.2008 11:24:29)

Mi smo našo pikico dali v kengurujčka, ko je držala sama glavco pokonci - pri 3 mesecih. Druače pa preberi navodila, ki jih dobiš zdraven (če jih imaš).

Lp,

P




alesha -> RE: Kengurujček (6.2.2008 12:18:59)

V kengoruja naj bi otrok šel takrat, ko zna sam držati glavo (to je nekje pri 3 - 3,5 mesecih).  Jaz ti predlagam raje kakšne druge nosilke, ki so bolj prijazne otročku, kot recimo sling, štorklja in ga tudi lahko kar nekaj časa uporabljaš. Kengoruji pa so se mi zdi samo do 9 kg.

V razvojni ambulanti bi ti pa rekli, da s kengorujem počakaš do 4 meseca.




Lunc_a -> RE: Kengurujček (6.2.2008 12:57:12)

odvisno kakšen kenguru imaš.v novejših imaš lahko otroka leže notri,pa tudi so kenguruji do 13 kg in ne samo do 9




skuštrana -> RE: Kengurujček (7.2.2008 9:38:14)

V kengerujčka gre lahko otrok, ko samostojno obvlada vratne in hrbtne mišice - kdaj je to veš po tem, da se ko leži na trebuhu sam dvigne na rokice in tako ostane nekaj časa. Prej ne sme v kengeruja, ampak žal starši dajejo otroke noter že prej (govorim o pokončnem položaju). Odsvetuje se otroka nosit v kengeruju tako,da gleda naprej.

Ne gledat samo na to kaj piše na embažai za uporabo, spremljajte motorični razvoj otroka in se ravnajte po tem. Nekateri otroci obvladajo te mišice pri 4 mesecih, spat drugi pa komaj pri 6, tako da...

Se pa strinjam, da je na tržišču več bolj primernih in uporabnih nosiljk kot kengeru.




Stran: [1]