dopust (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


Anonimen -> dopust (5.2.2008 21:08:30)

Oj
Mene pa zanima glede letošnjega dopusta.Rada bi pokoristila celega pred porodniško vendar mi delodajalec to ne dovoli in naj bi  koristila samo 2 tedna letošnjega, toliko kot mi pripada po zakonu. Ali mi res lahko zavrne, ali res nimam pravice celega porabit, če bi tako rada?

Hvala




urskas -> RE: dopust (5.2.2008 21:12:33)

ne lahko porabiš celega, ker ti pripada tudi celoten regres za dopust.

Po zakonu je omejeno le kontra: koristiti moraš vsaj 10 dni letošnjega dopusta v letošnjem letu, ostanek lahko koristiš naslednje leto do...




Anonimen -> RE: dopust (5.2.2008 21:26:32)

 A pol mi v bistvu ne smejo preprečit da bi koristila celega,ker mi hočejo, pravijo da po zakonu so mi dolžni dat samo 10 dni ne pa celega.Ostalo se mi pa  v naslednje leto prenese.




urskas -> RE: dopust (6.2.2008 8:31:19)

zako je zakon, vendar za vsako koriščenje dopusta le potrebuješ šefovo soglasje.




maruškaŠ -> RE: dopust (6.2.2008 8:36:25)

IZVIRNO SPOROČILO: urskas

zako je zakon, vendar za vsako koriščenje dopusta le potrebuješ šefovo soglasje.


Ja, vendar ti je tudi on po zakonu dolžan omogočit koriščenje dopusta - lahko te edino zafrkava kdaj ga lahko koristiš (recimo, da ne bi bilo povezano z nastopom porodniške) - ne more pa ti te pravice odreči. Pa še tko in tko moraš vsaj 10 dni dopusta pokoristit skupaj.




livia -> RE: dopust (6.2.2008 12:04:27)

Jaz ti iz osebnih izkušenj svetujem sedeče:
Porabi 10 dni, kolikor ga itak moreš, če ne ti propade, preostanek ti bo še kako prav prišel po porodniški, ko boš lahko ali podaljšala porodniško za ta čas dopusta, ali v tem času uvajala otroka k varuški, ali pa ga koristila kar tako zase.
Če zdaj ne zdržiš več v službi ti priporočam, da se raje poslužiš kake bolniške.




maruškaŠ -> RE: dopust (6.2.2008 12:17:19)

Dopust, ki ga letos ne boš porabila, boš morala porabiti do konca junija prihodnje leto - drugače ti bo propadel. Tko, da bodi pozorna tudi na to.....




Muklla -> RE: dopust (6.2.2008 18:16:46)

Če si zaposlena v šolstvu, moraš 10 dni koristit pred porodniško, ostalo moraš koristiti do 31. avgusta 2009.




Anonimen -> RE: dopust (6.2.2008 19:05:47)

V čem je pa fora da moraš neki pol leta delat  da lahko celega koristiš, a to bi mogla letos 6 mesecev delat al prejšnje leto?Ker lansko sem delala več kot pol leta, letos pa ne bom če ze aprila začnem porodniško.Sem pa zaposlena za nedoločen čas ima to kaj veze da sem bila do zdaj 3 mesece na bolniški zdaj pa spet normalno delam?




SpeliG -> RE: dopust (8.2.2008 10:01:54)

Da si bila prej na bolniški nima nobene veze s tem.
Imam zelo podobno situacijo kot ti, porodniško pa nastopim sredi marca. Pripada mi seveda cel dopust, katerega lahko koristim deset dni letos, ostalo se mi prenese v naslednje leto. Zakon je res zakon, ampak je pa odvisno tudi od delodajalca, ali ti dovoli porabiti celega še letos, ali pač samo teh deset dni.
Meni so izrecno povedali, da mi ga za letos dajo teh deset dni, kar mi je čist OK, ker mi bo naslednje leto po mojem veliko bolj prav prišel.
Če rabiš počitek že kaj prej, pa pač k zdravniku po bolniško, če bo šlo.




noe -> RE: dopust (12.2.2008 18:43:38)

Mene  pa zanima, ker nisem koristila  10 dni letošnjega in sem danes nastopila porodniško,če mi vseeno pripada cel dopust  in regres ali mi bodo vzeli 10 dni?? lp




Skabi -> RE: dopust (13.2.2008 18:49:36)

Regres dobiš, 10 dni dopusta pa ti je šlo.




Stran: [1]