ali spije preveč (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


biga -> ali spije preveč (4.2.2008 21:31:44)

Moj 8-mesečnik je vseskozi žejen. Podnevi spije približno tri flaške po 130 ml, pa tudi ponoči, ko se zbuja na 2 do 3 ure, je zelo žejen in bi spil celo flaško, če mu je ne bi vzela. Čez dan se uspava le ob čaju ali vodi, če mu flaško hočem vzeti, se krega. A je normalno, da je toliko star dojenček skoz žejen in da toliko spije? Naj povem, da sicer normalno pije tudi mleko in je gosto hrano.




Anonimen -> RE: ali spije preveč (4.2.2008 21:35:36)

Nevem, če je normalno. Moj pri 6 mesecih ogromno vode ali čaja spije, ni kaj. A žal mu ne morem tega preprečiti. Ga pa je pediater pohvalil, s tem, da je rekel, da ga veseli, da veliko pije, da je to dobro. Nevem.




ZmajTolovaj -> RE: ali spije preveč (4.2.2008 21:38:51)

Ne vem, ampak naša 6m stara tudi spije 2-3dcl nesladkanega čaja na dan, pa je večinoma še vedno samo na mleku, ker smo šele dobro začeli uvajat GH. Meni se ne zdi nič narobe, če je žejna, pije, sicer pa ne (včasih spije vsega skup 50ml). Si kaj vprašala P? Mislim, da če pije vodo ali nesladkan čaj, da ni nič narobe ...




biga -> RE: ali spije preveč (4.2.2008 21:54:00)

Hvala bogu pije tudi vodo ali nesladkan čaj, ne le sladki čaj ali sok, tako da vem, da je res žejen, če ne bi verjetno zavračal vse, kar je nesladko. Bom vprašala pediatra, če je v redu, da mu dam toliko za pit. Razmišljam, če je skoz žejen, ker imamo suh in topel zrak v stanovanju zaradi centralnega ogrevanja, in se mogoče tudi zato toliko zbuja ponoči.




januskica -> RE: ali spije preveč (4.2.2008 22:08:47)

eh ... lahko si vesela, da rad pije. naša je sedaj prehlajena in kašlja in spije ful premalo ... cca. 2 dcl na dan ... pa je reku pediater, da mormo čim bolj tekoče ji dat jest, saj jo očitno boli grlo in ji ne paše pijača. morala bi še kakšen dcl vsaj še spit. lp




Blejka26 -> RE: ali spije preveč (5.2.2008 9:43:07)

če je za odraslega dobro da spije veliko tekočine tudi za otroka pol ni nič narobe




urskas -> RE: ali spije preveč (5.2.2008 11:29:08)

če normalno napreduje v rasti in teži je vse OK.
Če bi zaostajal, bi to pomenilo, da preveč pije in zato premajo poje.

Drugače pa blagor vam, ki vam otročki radi pijejo....




sandra85 -> RE: ali spije preveč (5.2.2008 11:34:00)

očitno toliko rabi...




ThinkPink -> RE: ali spije preveč (5.2.2008 11:37:30)

Ne vem, kaj bi lahko bilo s tem narobe. Eni so pač bolj žejni kot drugi. saj tudi odrasli smo takšni, imaš ene ko v celem dnevu spijejo 2 kavici, drugi pa 5l vode.

Tekočina po mojem res ne škodi, bolj koristi...si lepo ledvičke čisti.




mami_miki -> RE: ali spije preveč (5.2.2008 12:20:33)

moj tud ne zaspi brez flaške v roki...spije na dan 2x po 100ml čaja...ko gre čez dan spat,,je 8 mesecev star...ponoči pa samo včasih spije 100 ml čaja...ponoči se ne zbuja in ne je sicer...

jaz mu naredim tolk, saj če bi mu več, bi še več spil...ko pa ni več, pa ima sam cucelj v ustih, pa zaspi...potem pa vzamem stran stekleničko...

mogoče je pa žejen...naš je včasih ful, po hrani sploh...tako kot mi...




sandra85 -> RE: ali spije preveč (5.2.2008 12:42:56)

moraš pa tudi vedet, da je sigurno suh zrak v stanovanju, saj imate ogrevanje...
js gledam po sebi-spijem  2l vode/dan minimalno




digi -> RE: ali spije preveč (5.2.2008 12:56:02)

Moj otrok je spil nekje v tak čas samo ponoči 2 litra vode pa še podnevi enkrat tolko in me je full skrbelo. So potem naredili vse preiskave in ugotovili, da je popolnoma zdrav.... nisem hotel verjeti, da je to samo razvajenost... no potem pa je en dan kar z lepega sam od sebe opustil navado....




tejcek19 -> RE: ali spije preveč (5.2.2008 23:03:26)

Tam pri ene pol leta smo bili s ta malim pri urologu in nam je naročil, da mora dobiti za cca 700 ml tekočine na dan, da se ledvička in sečne poti lepo čistijo. Od viška pa ne boli glava, po moje.




Stran: [1]