pregled v 9. mesecu (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


biga -> pregled v 9. mesecu (4.2.2008 15:22:02)

Živjo, zanima me, kakšne preiskave opravi pediater pri dojenčku v 9. mesecu. A se da voda, kri, kaj pa cepljenje? Kaj ugotavljajo?




TONČI. -> RE: pregled v 9. mesecu (4.2.2008 16:24:07)

A se da voda, kri, kaj pa cepljenje?


Jaz vode in krvi nikoli na pregledih nisem dajala. Ceplen je bil pa samo, če je bil prej zdrav cel mesec.




lunca77 -> RE: pregled v 9. mesecu (4.2.2008 18:10:29)

Pri nas je tako, da cepljenje ni predvideno (če imaš pa še od prej kaj za cepit pa verjetno takrat, ne vem). Pregledajo otročička kako se razvija, kaj zna, mu vzamejo kri, ga stehtajo in zmerijo. Če je vse ok je to to.




sandra80 -> RE: pregled v 9. mesecu (4.2.2008 20:42:30)

biga a vi imate pregled pri 9 mesecu mi jaz pri najini P imam ko bo star 1leto in potem je mi rekla da grejo nazaj na tisti pregled ki bi moral biti pri 9 mesecih in takrat je tudi ceplen 




biga -> RE: pregled v 9. mesecu (4.2.2008 20:55:13)

sandra80, ja mi imamo pregled 15.2., ko bo moj sin star skoraj 9 mesecev. Vzeli mu bodo kri in vodo, testirali, če je slučajno slabokrven, kaj drugega še preverijo, pa ne vem. Seveda ga bodo tudi tehtali in izmerili višino ter preverili, kako gibalno napreduje. Potem pri enem letu je pa spet cepljenje. Pediatra imamo v Krškem.




januskica -> RE: pregled v 9. mesecu (4.2.2008 21:53:28)

mi smo imeli par dni nazaj pregled pri 9 m. (jutri jih bo pa imeli). sem bla kar malo razočarana, ker zdravnika ni ravnoo kaj dosti zanimalo ... bolj je sestro ... se mi je zdel kar ekspresen pregled.
tehtanje, dolžina, velikost glave ...potem so me vprašali če zna naredit pa-pa in če že reče ma-ma (denverjet test)... pogledu je če sedi, poslušu srce in to je bilo to. cca. 3 minute. potem, ko sem tamalo oblačla me je sestra še malo vprašala kaj je in kaj še ne ter predlagala par stvari glede hrane ... opazla je, da je tamala kar živahna in že vstaja in mi zato predlagala naj čimveč plazi ter da nimamo rabit hojice. to je to. kri in vodo smo dali mi že pri 6 m. 




Stran: [1]