kahlica (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


damjanab -> kahlica (24.1.2005 10:41:11)

POzdravljene !

Naša mala je stara 1 leto in 3 mesece. Malo po malo sem začela razmišljati kdaj bi jo začeli navajati na kahlico, pa sem mnenja da pred drugim letom ne. Mamice, kdaj ste pa ve začele navajati mladino na kahlico ?
Nekje sem slišala, da nekatere patronaže svetujejo že pri 9 mesecih, kar se mi zdi živa neumnost !
Povejte prosim svoje izkušnje.




malika -> kahlica (24.1.2005 10:44:52)

Jaz bom začela poleti.Se mi res zdi nesmisel prej, čeprav moram priznat, da smo že poskusili, ampak ni hotel niti minute sedet. Pred poletjem ne bom poskušala na novo.




kofetek2010 -> kahlica (24.1.2005 10:52:54)

Našega sem začela uvajat pri letu in pol (rojen je decembra), saj je, po moje, poletje boljši čas za te stvari (otroci so manj oblečeni (hitreje ga slečeš, ko mu je sila), če se že v hlačke polulajo ni nevarnosti, da bi se prehladili,...), do jeseni smo ga navadli, da je bil čez dan brez - ponoči je imel še pleničko, čisto čist pa je bil malo po drugem letu (mislim, da ena dva meseca po 2 RD). Nisem ga nikoli silila, od začetka se je bolj igral z njo (imel je avtokahlo) in ni bila najbolj udobna za njegovo velerito, potem pa sem kupila curverjevo, tako udobno in potem je brez problema sedel na njej :)-:)-:)- še raje pa je stal na pručki in po moško lulal v WC :)-:)-:)-

lp
jana73




Anonimen -> kahlica (24.1.2005 11:11:48)

Pri nas navajanja na kahlico sploh ni bilo, ker se na kahrlico niti slučajno ni hotel vsesti. Tako sem mu pri dveh letih in pol vzela pleničko, nekajkrat se je polulal v hlačke, kakšne trikrat tudi pokaka, pa je bilo. V enem tednu smo bili brez plenic. Po moje (pa tudi v knjigah piše tako), če začneš prej, nič ne profitiraš, samo dlje časa traja odvajanje. Je pa res bolje poleti, ko je toplo in je manj za preoblačiti (ko je mokro).




Anonimen -> kahlica (24.1.2005 11:11:56)

Ana je že pri 9 mesecih vedno, ko sem jo odvila, nadušeno lulala pa previjalni. Potem sem jo skozi igro (priznam, da nevede) navadila, da je počakala, da sem ji rekla "lužica".

Potem pa sem ji po nasvetu pediatrinje kupila kahlico, in že od prvega dne vsakič, ko jo postavim nanjo, lula. Brez da bi ji kdo kaj rekel. Na koncu si vedno zaploska :) Zadnji teden pa se vsak dan tudi pokaka.

Nikoli, res NIKOLI je nihče ni silil, da se polula v kahlico in tudi noben ne pričakuje od nje, da bo povedala, da jo tišči. Je čisto premajhna. Ampak tako, za štos in da se navadi, je pa prov super!




*maja -> kahlica (24.1.2005 11:15:00)

Mi smo naša starejšo pupo navajali na kahlico že pri 9 mesecih, in je bila pri 18 mesecih že čisto suha.
No mlajši pobalin, pa nam daje vetra... Star je 15 mesecev pa nam nekako niti ne uspe kaj dost časa presedeti na kahlici :hudicek:. Zgleda da bomo kar počakali na poletje...




kofetek2010 -> kahlica (24.1.2005 11:17:33)

aja, baje se fantki kasneje navadijo...




BokiMB -> kahlica (24.1.2005 11:26:16)

V literaturi piše, da je za ZAČETEK navajanja na kahlico pri dveh letih prepozno. Takrat otrok osvaja že druge razvojne mejnike, zato naj bi mu kahlico vsaj predstavili prej. Kolikor sem zasledila, večinoma trdijo, da je najboljši čas pri letu in pol.




damjanab -> kahlica (24.1.2005 11:55:35)

No mi bomo raje počakali do poletja, je res bolje. Pri 9 mesecih se meni resnično zdi zgodaj, drugo pa je če otrok sam hoče tako.

Hvala vsem za nasvete !




Anonimen -> kahlica (24.1.2005 13:36:06)

Zakaj se ti zdi pri 9 mesecih prezgodaj oz. neumnost? :zmeden:

Filip bo star 8 mesecev, pa že en mesec zjutraj kaka in lula na kahlico. Meni se ne zdi nobena neumnost. Ker vsak dan kaka zjutraj po zajtrku, mi ni težko potegnit pleničko dol in ga posadit na kahlico. In po nekaj minutah je že rezultat v kahlici.
Je pa treba sedet zraven, jasno in biti vztrajen :)

No, jaz sem mnenja, da je pri 2 letih absolutno prepozno. Mislim pa, da vsak starž zase in za svojega otroka najbolje ve.




mehurčica -> kahlica (24.1.2005 14:13:48)

David se je že kar dostikrat polulav v kahlico in enkrat pokakal. Ampak sedaj že en mesec štrajka. Pa ga nič ne silim. Enkrat na teden ga posedem gor, če noče, gre pač dol. Čakamo na poletje.:) Takrat bo star 17mesecev.




BokiMB -> kahlica (24.1.2005 16:57:44)

Jaz sem tudi že večkrat poskušala kaj ujeti v kahlico, pa mi ni uspelo, zato sem za zdaj to idejo opustila. Bomo začeli resneje trenirat poleti, čeprav takrat še ne bo star ravno leto in pol.




kofetek2010 -> kahlica (24.1.2005 18:54:40)

Saj ni poanta, da bo otrok čist, če si vstrajen - njegov organizem mora dozoret za te stvari. Otrok mora dobit samokontrolo nad tem, da ve kdaj ga lulat, da zna to pravočasno povedat, kdaj ga kakat,... In tudi, ko bo enkrat čist se bo še večkrat zgodilo, da bo posteljica mokra, ker se bo mogoče zvečer preveč napil in ne bo sposoben zdržat do jutra ali pa se bo odkril in ga bo zazeblo.
Vse ob svojem času, nikakor pa ni pri 2 letih absolutno prepozno - je čisto prav takrat nekje.

lp
jana73




ZARA -> kahlica (24.1.2005 18:58:19)

jst si ne predstavljam Zare na kahli,ker se sedi ne dobr...bomo prvo to porihtal,pa pol v kahlico lulal pa kakal...pomoje jo bom probala dat poleti,ko bo stara ene 15 mes...bomo vidl!!

Pa-Paaa:rozica:




damjanab -> kahlica (25.1.2005 11:21:58)

Živjo Kristina !

To je pač moje mnenje, res pa je da je lažje če veš kdaj otrok kaka. Jaz bi pač težko cel dan sedela z njo ob kahlici in čakala kdaj se bo pokakala, ker naša je kakala ali zjutraj ali zvečer, kakor kdaj. Mislim, da nismo čisto nič zamudili.


Damjana




Anonimen -> kahlica (25.1.2005 12:54:42)

Damjana, absolutno ni čisto nič prepozno pri dveh letih. Možgančki dozorijo za take stvari tam nekje enkrat. Pri tistih, ki jih mamice pri 9 mesecih lovijo na kahlico in če se otrok vedno ob isti uri podela, tudi uspe ujeti, se bo še vse spremenilo. To nič ne pomeni.




damjanab -> kahlica (25.1.2005 13:57:12)

Splišni, hvala za vzpodbudo.





Stran: [1]