Hiconcil (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Anonimen -> Hiconcil (23.1.2005 18:17:59)

Ana ima vneta ušesa in včeraj sva v dežurni dobili antibiotik hiconcil.
A mogoče veste, ali je kaj narobe, če se takoj po zaužitju antibiotika podoji? Tašča me je opozorila, da se naj antibiotikov ne bi dajalo z mlekom.

Pa še nekaj - dobila je majhne izpuščajčke po trebuhu. Mislim, da od antibiotika. Je imela še katera tak slučaj?




dory -> Hiconcil (23.1.2005 19:16:16)

Meni je rekla zdravnica,da ni panike,da lahko tudi po zauzitem hiconcilu je in pije...se pravi tudi ne bo narobe,ce popije mleko..moj pred vecerjo dobi antibiotik,po tem pa mlecni obrok..:zmeden:...zdej si me pa zmedla...

Glede pikic pa nimam pojma...moj ima edino reakcijo na antibiotik ta,da kaka se 1x vec kot obicajno ;)




Gina -> Hiconcil (23.1.2005 19:59:11)

Še nisem slišala, da ne bi smeli mleka....moji so vedno dobili vse....tudi mleko.




cinci -> Hiconcil (23.1.2005 20:03:44)

ja jst sem si pa tale hiconcil zapomnila od nosečnosti:( so se mi tud naredili srbeči izpuščaji:(




Anonimen -> Hiconcil (23.1.2005 22:14:02)

Ja, baje ni dobro sploh npr. tabelt jemat z mlekom. Samo ne vem zakaj, vem pa, da sem nekje brala!




Trebnje -> Hiconcil (24.1.2005 7:23:10)

Mislim,da tole o mleku ne bo držalo.Morda za kravje mleko,ne pa za materino.Za vsak slučaj preberi listek,ki je priložen zdravilu.:zmeden2:




Anonimen -> Hiconcil (24.1.2005 8:27:25)

Ja na listku prav nič ne piše... Potem najbrž hujšega ne bo.

Najlepša hvala VSEM za prijazne odgovore. Sem brez skrbi 9nebesa




viv_ -> Hiconcil (24.1.2005 8:30:30)

Ne ne... tole lahko z mlekom. Z mlekom ne sme tistih fluorovih tablet za zobke, ker se potem fluor veže na mleko in se izloči in ni efekta (nekej v tem smislu). Za antibiotik pa ni problema...

A ste že kej boljš?

Mirna tudi nekej kuha. Danes je šla z malo vročine v vrtec, tako da sem na stand-by če me pokličejo.

lp




Anonimen -> Hiconcil (24.1.2005 8:36:25)

Ja, vem za ziher, da se F tabletk in oglja nikakor ne sme jemat z mlekom. Pa tistih kalcijevih tablet med nosečnostjo tudi ne.

Ja ja, Ana je že OK. Kot si rekla so AB ful hitro prijeli. Včeraj smo bili že na 1. kratkem sprehodu... uf sva obe to pogrešali :love:

Mirna pa naj se le drži!




A. -> Hiconcil (24.1.2005 11:42:22)

Ojla!
Nasplošno se antibiotikov naj ne bi jemalo skupaj s hrano, še posebej z mlekom, ker le-to zmanjša absorpcijo zdravila in je zato manj učinkovito. Ampak to še starejšim težko dopoveš, kaj šele otrokom. Zato kar brez panike. Ni nič narobe!




Stran: [1]