[Brisano sporočilo] (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (23.1.2005 12:58:57)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Anonimen -> Kako naučiti pihniti skozi nos? (23.1.2005 13:06:50)

Jaz sem mu vedno dala robček na nos in rekla: pihni. Pa je pihnil skozi usta. Kljub temu se rekla bravo in se mu je zdelo blazno fino. Kar naj se najprej navadi pihati skozi usta, ti ga kar lepo pohvali. Tibor je potem nekaj čaka pihal skozi usta, potem pa mu je kar naenkrat kapnilo in je začel pihati skozi nos. Mogoče, ko večkrat začuti robček na nosu takrat, ko pihne, pa mu počasi klikne.




Anonimen -> Kako naučiti pihniti skozi nos? (23.1.2005 13:55:47)

Bagi, na MONu je bila pred kratkim debata, mislim, da je sk rbna spraševala!
lp,:fis:




Anonimen -> Kako naučiti pihniti skozi nos? (23.1.2005 14:03:04)

Aja, sem še malo premišljevala, pa se se spomnila, da sem mu potem začela govoriti, ko je pihnil skozi usta: pa ne skozi usta, skozi nos!




ZARA -> Kako naučiti pihniti skozi nos? (23.1.2005 14:43:45)

:)-:)-:)-:)-o,joj...vem da uziva...... ne vem,midve z Zaro sva se nekej igrali pa hecali, pa se je naucila pihat skoz nos...sam zdej jo morm skoz trenirat,da ne pozab,za vsak slucaj...;)
Njej je to full hecno,ce se greva to 'igrico'...ma sej njej je vse hecno...:zmeden2:




niki5 -> Kako naučiti pihniti skozi nos? (23.1.2005 14:54:24)

ribica, mislim da sem se ravno tam razpisala :)
bom pogledala če bom našla, ker nas je logopedinja učila pravilno tehniko..




niki5 -> Kako naučiti pihniti skozi nos? (23.1.2005 15:00:57)

evo našla

Od zadaj ga primi z eno roko za glavo in sicer tako da jo objameš, kazalec položiš pod spodnjo ustnico, s palcem pa držiš zgornjo, z ostali prsti pa brado. Pred otroka postaviš vato (v banji pa peno) in rečeš naj jo pihne. Ko se tako učita je zelo pomembno, da ni prehlajen, nosek mora biti prost!! Taka navodila smo mi dobili pri logopedu in nam je uspelo.

Je pa res to pravi način, ker nekateri otroci zares ne znajo pihniti skozi nos in jih je potrebno naučiti. Naš je vedno pihal skozi usta, od takrat naprej pa brez težav skozi nos, ko bi nam vsaj kdo prej povedal in bi tako imeli veliko manj težav! Ko že zna in si čisti nos je pomembno da vsako nosnico posebej, zaradi pritiska v glavi ki lahko posledično nastane če delaš z obema h krati, kar pa ni dobro.




Anonimen -> Kako naučiti pihniti skozi nos? (23.1.2005 16:01:20)

Ja, se mi je zdel, da si bla ti, Niki;)

lp,:fis:




Stran: [1]