meso (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


buči -> meso (22.1.2005 15:56:12)

Prosim, če mi poveste, kako pripravite otroku meso. Mi ga še nismo jedli, bomo pa počasi morali začeti tudi s tem. Količina, čas kuhanja, kombinacija z drugimi živili?

Tina :sloncek:




NinaŠ -> meso (22.1.2005 17:10:39)

Jaz sem mu ga na začetku kuhala (narezano na majhne končke ca pol ure) in mu ga zmiksala skupaj z zelenjavo. Od 8 meseca (prebližno) pa mu ga včasih prepražim na čebuli ali česnu - ima boljši okus in ga tud več poje. Sedaj pri dobrih 10 mesecih pa itak je kar jeva midva z atijem, tko da ni treba več tuhtat kaj in kako ...




BARBARA R. -> meso (22.1.2005 21:34:32)

Z mesom sem začela pri sedmih mesecih.Na majhne koščke narezano skupaj z zelenjavo popražim na parih kapljicah olivnega olja,zalijem z nekaj vode in dušim.Vse skupaj zmiksam z paličnim mešalnikom.Pričeli sva s piščančjim mesom,jedla je tudi že govejo juho brez mesa.Danes pa sem ji prvič pripravila zajčka.Na en obrok cca. žlica narezanega mesa.

:muca:




frutka_ -> meso (23.1.2005 14:13:00)

Podobno kot Barbara. Začela pa sem mu ga dajati pri 6,5 mesecev. Do zdaj še samo belo piščančje meso, prekuhano, malo broklija, nato prepražim na maslu in čebuli,podušim in zmiksam s paličnim pa dodam malo žličko KS. Mmmmmm!!!




buči -> meso (23.1.2005 17:40:01)

Hvala vsem za nasvete, bomo poskusili, ampak še prej moramo probat brokoli in krompir. Sva malo bolj počasi nadaljevala, ker je imel manjšo al na blitvo.




Stran: [1]