na morje z 1,5 mesečnikom?? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


jana81 -> na morje z 1,5 mesečnikom?? (26.1.2008 22:58:04)

živjo,
zanima me kaj ve mislite ,ali je pametno iti na morje z 1,5 mesečnikom konec junija (ko še ni tako vroče),in to na kar dolgo pot (Hvar-7 ur vožnje)??
Kako otrok prestaja pot v avtu ?
Prosim vas svetujte mi.
 
hvala




petra a -> RE: na morje z 1,5 mesečnikom?? (26.1.2008 23:02:03)

na morje,ja valda,tud mi smo šli...sam 7 ur vožnje,jaz ne bi...naj ti še kdo odpiše




muki1 -> RE: na morje z 1,5 mesečnikom?? (26.1.2008 23:10:48)

Mi smo šli na Mali Lošinj. Tudi več kot 6 ur vožnje, pa še avto brez klime smo imeli.
Potovali smo ponoči, ko je bilo koliko toliko hladno.
Hčerka je vse prenašala brez problemov. Jaz sem komplicirala, sem nesla s sabo en kovček pripomočkov. Tudi če bi mi slučajno mleko zmanjkalo sem mela vse od A do Ž s sabo, me je kar malo sram če se spomnim. Ampak zizaland je rulal, imeli smo se fantastično. Morski zrak ji je dobro del, ne samo njej, tudi meni. Uživali smo v druženju in crkljanju . Ni nama bilo žal niti sekundo.

Kar pogumno.




kai1 -> RE: na morje z 1,5 mesečnikom?? (27.1.2008 10:07:30)

Seveda lahko greš. Mi smo šli lani maja, ko je bil mali star 2 tedne. Sem se prej vse posvetovala, že v porodnišnici in potem še s patronažo. Bili smo, pa v Savudriji, tako, da če je kaj narobe ni daleč do pediatra v Sloveniji.

Moram, pa reči, da potem poleti nismo imeli nobenih težav, saj se bila z malim, kar 1,5 meseca na morju in je zelo užival. Ostale kolegice so, pa imele kar malo težav, klima.




dskubin -> RE: na morje z 1,5 mesečnikom?? (27.1.2008 10:28:20)

Mi smo šli lani s 3 mesečnico še malo dalje od Dubrovnika. Pa pol še malo v Črno Goro. Brez problema - itak se moraš večkrat ustavit zaradi zizilanda, pa šli smo zvečer, da smo bili zjutraj tam (pa da je 1,5 letnik celo pot prespal, pa da nismo vozili po tahujši vročini). Nobenih problemov.




jana81 -> RE: na morje z 1,5 mesečnikom?? (27.1.2008 10:44:24)

hvala vam za nasvete, bomo tudi mi verjetno krenili na pot.




lelaval -> RE: na morje z 1,5 mesečnikom?? (27.1.2008 11:33:26)

Komot pojdite. Naša najmlajša je bila stara 1,5 mesec, ko smo šli - pa še proti koncu julija. Pot je prenašala BP, tam pa tudi. Sem samo dojila, pa sploh ni bilo težav.




cmrucek -> RE: na morje z 1,5 mesečnikom?? (27.1.2008 12:39:32)

Še malo drugačen pogled... Če je vse v redu, ni problema. Samo tako majhni otroci  zbolijo čez noč, kaj pa potem? Sploh če si na kakšnem otoku, zna to biti kar problem, preden prideš do prave pomoči ...  Moje mnenje je, da raje ne. Saj bo še dovolj priložnosti za takšne in še večje razdalje, ko bodo otroci malce večji. Sicer pa bomo tudi mi šli na morje letos z dvoletnikom in cca 3-mesečnikom, vendar kam blizu, tako da smo lahko, če bi bilo kaj narobe, lahko dokaj hitro doma. 




lilija* -> RE: na morje z 1,5 mesečnikom?? (27.1.2008 15:35:19)

Mislim, da je v vsakem malo večjem turističnem kraju poskrbljeno za zdravstveno oskrbo, tako da.... Jaz bi (oz. bom) šla. Če boš razmišljal na to, da se lahko kaj naredi, še iz postelje ne smeš, pa še tam lahko kaj pride....




Ajvy -> RE: na morje z 1,5 mesečnikom?? (27.1.2008 15:47:20)

jst ne bi šla.....




MAŠKA -> RE: na morje z 1,5 mesečnikom?? (27.1.2008 16:53:22)

Naša je bila stara 2 meseca, ko smo šlo prvič na morje (Pula). Vso pot je prespala, na morju brez vsakih problemov. Je bolj zahteven npr. enoletnik, kot pa tako majhen otrok, ki še v bistvo samo spi in pije mleko. Je pa dobro, da izberete takšen kraj, da je zdravniška pomoč pri roki. Pa srečno pot vam želim!




Anonimen -> RE: na morje z 1,5 mesečnikom? (27.1.2008 17:33:11)

Pred in po glavni sezoni ne vidim ovire.....je pa lažje potovati z dojenčkom (če je seveda zdrav) kot kasneje z večjim otrokom, ki zna že imeti svoje potovalne načrte.

Vi le pogumno na pot in vzemite si dovolj časa, tudi za daljše postanke :).




Stran: [1]