vročinski krči (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


mtd -> vročinski krči (20.1.2005 10:46:00)

hoj,
kako izgledajo? ker naš s je ponoči ful tulu, neutolažljivo:((.
hvala in lp:zaspan::kava:




Ro-La -> vročinski krči (20.1.2005 10:50:34)

Otrok ima krče (tresljaje:zmeden: ) po celem telesu. Zbijajte telesno temperaturo s svečkami, sirupi...otroka hladite, pa naj bo čimmanj oblečen, pa čimprej se pozdravite.




Lunca1 -> vročinski krči (20.1.2005 11:14:01)

Če je ful tulil, potem to ni to. Vročinski krči menda izgledajo kot epileptični napad. Moraš pa potem zbiti temperaturo, če ne drugače v bani z mrzlo vodo, ali mokro brisačo. Sem jih pa tudi jaz imela. Otrok takrat ni pri zavesti.

lp Lunca




Gina -> vročinski krči (20.1.2005 12:13:37)

Otrok se trese , je čisto odsoten, zavije z očmi, ni pri zavesti (v bistvu takrat sploh ne joka), ti je že Lunca fino napisala. Izgledajo menda grozljivo, tako da jih skoraj ne moreš zgrešit. Nastanejo, ko vročina na hitro zelo zraste iz normale, pa samo pri določenem procentu otrok. Če ste jih imeli v družini, je več možnosti, vendar ni nujno, da jih dobi.




Gina -> vročinski krči (20.1.2005 12:14:19)

Še to- zelo redko se pojavijo pred prvim letom.




Gina -> vročinski krči (20.1.2005 22:24:44)

A pa si ti zihr, da so to pravi vročinski krči? Ker kolikor sem se jaz pogovarjala s tistimi, ki so jih imeli, so bili otroci ponavadi v nezavesti, ali pa čisto odsotni, vsekakor so se pa tresli. Pa v bolnici so pristali vsaj prvič. Pa preiskave delajo, sploh če se ponavljajo, ker je to pa menda zelo nevarno. Kaj pa, če se mu samo blede?




Gina -> vročinski krči (21.1.2005 20:59:31)

Uf, to pa nisem vedela. No, vsekakor držim pesti da ne bi bilo nikoli slabše, oz. da bi sploh izginili. lp




Stran: [1]