Kako ji naj povem, da naj ne počne tega? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


janjja -> Kako ji naj povem, da naj ne počne tega? (17.1.2005 10:35:31)

Imam zame velik problem, moja tašča namreč naši punčki stari 5 mesecev vse govori v popačenih besedah. npr. če ji reče bova peli, to ona pove tako: "grema pojat?" ali bova hodili"grema hodat?" in potem še vrsto drugih popačenk, da še jaz pol ure mislim kaj je misla povedat. Nimam pojma zakaj se tako obnaša saj niti stara ni nevem kako, niti 50 jih še nima. imate kakšno idejo?
Če ji bom pa tako rekla pa bo ful ožaljena saj se takoj razjoče če ji kaj rečeš.:(




KIRA -> Kako ji naj povem, da naj ne počne tega? (17.1.2005 11:03:59)

jaz bi rekla, da ji probaj razložit, da se bo tako narobe naučila. čepra še ne ve govorit, si pa posamezne glasove zapomni, pol bo pa priblem. naj jo uči pravilno slovensko govorit, tako kot treba. nekaj takega si izmisli - ne da bi jo direkt kritizirala, bog ne daj, ampak tako, mal indirektno ji razloži kake so lahko posledice, če se otrok narobe izraža. bo tudi pozneje imela težave, ko bo večja.
sicer še ni nobene panike, ker je komaj 5 mesecev stara, pa vseeno. moja tašča je tud takoj užaljena, ker j zelo občutljiva. jaz če ji že moram kaj rečt, ji povem tko mal na hec. bolj tamali govorim ko njej, ampak kapira. ker če ji direkt kaj povem je takoj zamera, pa jok in stok, pol pa ne govori z mano. češ da sem jezna nanjo.:zmeden::grrr:




mehurčica -> Kako ji naj povem, da naj ne počne tega? (17.1.2005 11:28:36)

Joooj! Moja tašča je ista. Ampak jaz sem ji že 2x rekla pa je isto, kot da ji nebi rekla. Sedaj se pripravljam, da ji bom še tretjič rekla.

Včeraj je David namreč spet "pupkal". Plus kaj drugega "popačenega" še delal.:( Veš, on se namreč avtekom vozi in sobico se gre igrat! On se ne gre Z avtom vozit in se ne gre V sobico igrat.:grrr:
In včeraj sem mu doma dala krhelj jabolka. Vmes mu je na tla padel majhen košček. Ona ga je seveda pobrala in ga skrila v robček v roki. Ko mu je padel preostali kos, ga je spet pobrala in dala v robček. Davidu ni bilo jasno, kje je njegovo jabolko.:zmeden:In potem sem nalašč naglas rekla:eh, babica ti je pa zdaj hrano stran vzela.

...če bi ona vedela, kje se on vse plazi in kolikokrat mu je že kaj na tla padlo...itd. Uh...




Vidov ati -> Kako ji naj povem, da naj ne počne tega? (17.1.2005 11:49:55)

Problem s taščami smo mi rešili čisto enostavno. Z mojo se pogovoriva kaj nama ne paše pri babicah in potem vsak svoje starše uštima. Križem nikoli ne delujeva, ker je lahko hitro zamera tukaj. ;)

Vidov ati




KIRA -> Kako ji naj povem, da naj ne počne tega? (17.1.2005 11:59:17)

vidov ati, to bi že blo fajn, ampak pri nama to ne deluje. jaz moji mami povem kako in kaj, pa kapira. pa čeprav ji moram včasih dvakrat rečt. se nič ne muli in nič. on pa svoji ne upa, ker se bo baje spet jokala, itd. pa ji moram jaz. pol je pa užaljena in mulo kuha. on bi ji dosti bolje lahko povedal - na njega ne bi tako reagirala, tako "občutljivo". če ji pa jaz kaj povem, pa bognedaj da bi pri tem povzdignila glas ali pa brez prosim in hvala - pol je pa vse narobe in sem jaz kriva, ker se jezim nanjo.
ja. na cel svet se jezim. še najbolj pa na taščo, a ne? pa jaz sem kriva, da ona ne dela tako z mojo malo kot se ji pove. pa da jo nosi k šporgetu, pa z malo v rokaz meša vrože olje. pol bom pa še jaz kriva,ko ji bo le-to špricnilo v učke, pa bo slepa. seveda. vse so mame krive ker so tako zelooooo nesposobne, pa dajajo babicam otročke pazit.!!!!!




taj2004 -> Kako ji naj povem, da naj ne počne tega? (17.1.2005 12:04:00)

Mislim da bi ji morala povedat kaj si mislis. Ker je tvoj otrok in naj se obnasa z njim kot si si ti zamisenla da ga bos vzgajala..:bravo:


Jaz sem tudi alergicna ce mi kdo soli pamet ali pametuje kar se Taja tice... :hudicek:




Vidov ati -> Kako ji naj povem, da naj ne počne tega? (17.1.2005 12:17:24)

Kira: No iz postov res deluješ malo jezna na cel svet. :)-;)

Pri nas sistem zaenkrat deluje. Nimava zadržkov, da svojim staršem poveva kaj je narobe. Se pa zgodi, da moram jaz svoji mami večkrat povedati kako zadevo, ker dostikrat ne posluša kaj ji razlagam in potem se vedno znova čudi: "A to je pa zdej tako? Aha.". :)-;)




KIRA -> Kako ji naj povem, da naj ne počne tega? (17.1.2005 12:30:13)

no, ja včasih sem res jezna na cel svet. včasih pa bi najraje vse objela pa poljubčkala.
a se res tako grozno slišim v mojih postih? mogoče mal tko pišem robato, ker ne uporabljam tolk vseh tistih lubijev pa smajlijev pa tega tolko kot druge....
a res misliš?
sicer pa kaj si ti po poklicu - psihoanalitik ali kaj???
(to je namreč moj sanjski poklic 9nebesa )




Vidov ati -> Kako ji naj povem, da naj ne počne tega? (17.1.2005 12:33:59)

Kira: Dedca zbrcaj v rit in naj se spravi do svoje mame ter ji obzirno pove kaj vama ne štima. Naj ne izpostavlja komu ne štima, če pa že pa naj reče, da njemu ni kaj všeč. ;) To naj ponovi tolikokrat, da mama osvoji nove veščine. ;) Lažje bo, če bo na njega užaljena al pa mal zajokala, vendar, če ne trpi kakšnih psihoz, bo preživela. :) Dlje ko bosta odlašala bolj se bo tebi in njemu mešalo. tebi zaradi že znanih razlogov, njemu pa zaradi tvojega najedanja naj reče svoji mami to in ono. ;)

Tolko.

Vidov ati




Nogavička -> Kako ji naj povem, da naj ne počne tega? (17.1.2005 12:34:10)

Užaljena gor ali dol. Lepo ji povej, da se bo mala težko naučila govoriti prav, če se bo najprej naučila popačenke.

L.p.

Tea




Vidov ati -> Kako ji naj povem, da naj ne počne tega? (17.1.2005 12:37:18)

Kira: Znam brati med vrsticami in kar dobro preberem človeka, vendar te ne bom analiziral. ;) Moj poklic ni tvoj sanjski poklic, ker pol bi blo pa že vse skupi kičasto. :)-:)-;)




ZARA -> Kako ji naj povem, da naj ne počne tega? (17.1.2005 12:38:08)

...jst ji lepo povem kaj dogaja???
Tko je prvic...drugic sem ze TECNA!!!!
Janjja,mehurcica...sej to je pa cela drama...zakaj pa jokata?
...dej povejta recept jst bi jo pa 1 x rada v jok spravla...8)8)8)




KIRA -> Kako ji naj povem, da naj ne počne tega? (17.1.2005 12:43:02)

:)-:)-:)-:)-:)-sej nisem rekla da ne veš. sicer te pa čist zastopim, kaj misliš povedat. men zlo razumljivo pišeš, bol ko drugi očkoti tlele, zato pa sprašujem. ne vem pa, zakaj misliš da bi blo kičasto. ne vem kaj bi naj blo s tem poklicem narobe?! ( ;)9nebesa)
mojega bi pa že daven dan v rit nabrcala, če bi mislila da bo kaj pomagalo. ampak bi najbrž on mene nazaj. :)-:)9nebesa




Lenny -> Kako ji naj povem, da naj ne počne tega? (17.1.2005 13:53:03)

Pri naju tudi precej dobro deluje sistem, ki ga je opisal Vidov ati. Vsak rihta svoje! Tako sva se že na začetku zmenila in velja za oba. Je tudi kdaj kakšna zamera, ampak se da preživeti.
Moji v.d. tašči je kljub opominom prvič potegnilo, da otročje in popačeno govorjenje ni na mestu, ko jo je mali prav neumno gledal, kaj bi rada od njega. Potem mu je očka isto stvar normalno povedal, pa je mali seveda takoj skapiral. :)- Po tistem se je začela kontrolirati.
Lp




lin -> Kako ji naj povem, da naj ne počne tega? (17.1.2005 14:04:58)

Jaz bi ji probala tako mal v hecu rečt,ko reče recimo gremo hodat,ma ne babi!gremo hodit!
Ali pa če ji tvoj mož pove,ker mu je mama!No če ni preveč občutljiva,ampak mislim da je to tvoja pravica da zahtevaš da uči tvojega otroka kakor tebi vztreza!
jJ sem mela glih včeraj primer.Moja mama!Lin!kako je DOBO skuhala mama!
jaz pa:ne Lin kako je DOBRO skuhala mama!
In težva rešena.
Pa tudi če se bo tašča zjokala ji lepo razloži da bi rada da lepo govori s tvojim otrokom in ne s popačenkami!In naj ti nezameri!




lin -> Kako ji naj povem, da naj ne počne tega? (17.1.2005 14:06:32)

Ej Mehurčica!
ta pupkal mi gre tako na smeh!Ma kje pa je ta izraz pobrala!
Pravico imamo učiti svoje otroka tako kot same želimo!
A ne?




mehurčica -> Kako ji naj povem, da naj ne počne tega? (17.1.2005 16:49:26)

ZARA, sej moja tašča ne joka, ampak te popačenke!!!:grrr:

Ma ni mi jasno kje je pobrala "pupkanje".:zmeden:Jaz sem prvič gledala kot tele v nova vrata, ko je to rekla. Pol mi je pa moj dragi razložil zakaj se gre.

Pa finta je, da ko je David z nami, se še z nama pogovarja po otročje. Tako smo se zadnjič srečali in je NAMA(NE Davidu!) rekla: "bote bončeke papali?". Halooo???:zmeden:

Zdaj bom mojemu rekla, naj ji on reče pri naslednjih popačenkah ali neprimernih pomanjševalnicah, da je dovolj.

PS: Ampak drugače pa je vredu tašča. Sploh ko vidim, kakšne probleme imajo šele nekateri.:zmeden2:




KIRA -> Kako ji naj povem, da naj ne počne tega? (17.1.2005 16:52:43)

mehurčica - saj moja tudi nič slabega ne misli, pa me vseeno nervira. hvalabogu še samo d tega poletja. če bomo srečo imeli, se bomo selili,če pa ne - pol pa ne vem. bom začela jemat persen. :)-9nebesa




Anonimen -> Kako ji naj povem, da naj ne počne tega? (17.1.2005 18:04:27)

Moja tšča tudi to počne - pa kaj pol? Tako je govorila z obema svojima otrokoma in še z bataljonom drugih, pa danes noben od njih nima zaradi tega kakšnih težav. Zakaj se bi sekirala?

Je pa meni to noro smešno, od kod jih vleče... Res ne zna enega stavka skupaj spravit z normalnim besediščem... Potem pa imamo:

- Anika hodka... uuuu hodka... bavo! bavo!
- Anika gajala atatu... (Ana nagaja atu :)- )
- Bo mama pojala (pela :)- )
- Anika papikala čokiča (Ana bo jedla čokolešnik)
ipd.. :pujs:




Vidov ati -> Kako ji naj povem, da naj ne počne tega? (17.1.2005 18:15:58)

Meta: :)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-




ZARA -> Kako ji naj povem, da naj ne počne tega? (17.1.2005 18:18:16)

:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)- Meta.
Kaj pa ta:
Gremo nuni pa-pa ????




KIRA -> Kako ji naj povem, da naj ne počne tega? (17.1.2005 18:19:46)

katastrofa. tvoje zara in metino.:)-:)-:)-:)-




Anonimen -> Kako ji naj povem, da naj ne počne tega? (17.1.2005 18:23:54)

Ja res je katastrofa... zara tvoje tud... nič ne razumem :)-

No moram še dodat, da je danes tašča ko so zajtrkovali, jaz pa sem se zunaj obuvala ko sem šla v službo, Ani razlagala:

"Anika bo papikala čokiča, atu pa mama peka topliča..." :zmeden: In ko sem pogledala noter (nisem zdržala, ker me je tolk zanimal, kaj je to toplič)... TOPLI SENDVIČ :)-:)-:)-




ZARA -> Kako ji naj povem, da naj ne počne tega? (17.1.2005 18:27:29)

gemo nuni pa-pa... pomeni-da gremo ven!!!
Kristus...toplic je pa huda,da nau kdo narobe razumu pa mislu da je ata kej druzga ...:)-:)-:)-:)-:)-




Vidov ati -> Kako ji naj povem, da naj ne počne tega? (17.1.2005 18:27:43)

Meta: Dej dodaj slovar vseh popačenk, ker je za crknat smešno. :bravo::bravo::)-:)-:)-

Vidov ati




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>