kožica na lulčku (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


anita4 -> kožica na lulčku (13.1.2008 11:01:53)

Živjo punce!

V sredo smo imeli prvi sistematski pregled in na tem prgledu mi je P reku da naj pri vsakem kopanju "treniramo" kožico na lulčku.
Zdaj me pa zanima kako vem koliko mu lahko kožico potegnem gor in kako dolgo moram to počet.
Zanima me pa še kaj se naredi če ne bomo to prav počeli ali se mu potem lahko kožica zaraste in bo moral na operacijo, ker to sem že doživela pri kolegico ko so Tilenu obrezali in vem da je to za otroka zelo boleče.
Zato prosim poveje mi kako naj to delam da se nam kaj takšnega ne bo zgodilo.




ona -> RE: kožica na lulčku (13.1.2008 11:12:59)

Vsakič,ko ga npr.kopaš ali previjaš mu spotoma še malo kožico dol povlečeš,da počasi pride glavica ven,če si me razumela[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Z vajo se bo vse uredilo,čeprav sem imela isti problem in smo pristali na operaciji z sinom[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Bonnie_RR -> RE: kožica na lulčku (13.1.2008 12:48:52)

Mi tega ne počnemo, ker nam je P svetovala, da naj lulčka kar pri miru pustimo.

Lp




ursy78 -> RE: kožica na lulčku (13.1.2008 13:16:15)

Mi tega ne počnemo, ker nam je P svetovala, da naj lulčka kar pri miru pustimo.
enako




Strawberrie Cherrie -> RE: kožica na lulčku (13.1.2008 13:20:59)

pri nas ga je zdravnica okoli 9meseca kar sama dol na polno potegnila (kožico namreč)...mali je malo jokal, pa je hitro pozabil....




nana 27 -> RE: kožica na lulčku (13.1.2008 14:06:18)

Tudi nam je P svetovala, da kožice ne vlečemo dol - le toliko, da se umije.




jazz -> RE: kožica na lulčku (13.1.2008 14:23:30)

Mi smo trenirali na polno in vse je bilo kul, do pred mesecem, ko mu teden dni nisem, ker je imel vnetje...no, zdaj mu pa ne gre več gor in nas čaka operacija, aja tri leta je bilo v redu!




duhica -> RE: kožica na lulčku (13.1.2008 14:41:54)

Naša P tudi pravi, da do enega leta ni treba tega delat, po enem letu pa pri umivanju kolikor gre. No, pri starejšem sinu, ki je zdaj tri in pol , gre kožica že skoraj čisto dol, tamalega, ki ima pa 7 mesecev, pa še pri miru pustim.




nana 27 -> RE: kožica na lulčku (13.1.2008 14:51:13)

Jazz, ja nam pravi, da se ravno zaradi neredenga vlečenja, lahko zalima nazaj, ker v bistvu z vlečenjem delamo drobne brazgotinice. Če ne bi vlekli, bi bilo potrebno operirati le okrog 10% fantkov.




tasekk -> RE: kožica na lulčku (22.1.2008 21:13:17)

No, meni se je zgodilo, da sem zaradi strahu, da ne bo kaj narobe delala to bolj po redko in prepustila moškemu pri hiši. Ker pa njega ni vedno pri roki, ko otroka kopam.. kožica se je zarastla na glavico. Ni je možno več premakniti ne dol ne gor.Danes sem bila v posvetovalnici, pediatrinja je to opazila in edini komentar je bil, da dokler lahko še lula..

Kaj bo sedaj sledilo pa ne vem. Ali bo res potrebna operacija ? Na pop-ovih zdravnikih sem prebrala, da se to tudi samo uredi, vendar nisem sigurna, če gre za isto stvar. Opredeljeno je kot fimoza. Ali se bo, če bom nežno "trenirala" kožico odlepila od glavice ? Prosim za nasvet.




rožica81 -> RE: kožica na lulčku (22.1.2008 21:43:28)

Kožico na lulčku nežno povleci dol med kopanjem, ko se koža zmehča. Pač kolikor gre, nič na silo.

To je pa ena od tem, glede katere pediatri pravijo različno. Pa enim gre kožica sama dol, drugim ne.




mami_miki -> RE: kožica na lulčku (22.1.2008 23:11:49)

IZVIRNO SPOROČILO: Bonnie_RR

Mi tega ne počnemo, ker nam je P svetovala, da naj lulčka kar pri miru pustimo.

Lp



mene vedno vpraša, če kaj kožico gor in dol...pa rečem da ne,,,potem pa ona poskusi...

jaz tud pustim na miru, ni rekla da moram...




mami_miki -> RE: kožica na lulčku (22.1.2008 23:13:02)

IZVIRNO SPOROČILO: jazz

Mi smo trenirali na polno in vse je bilo kul, do pred mesecem, ko mu teden dni nisem, ker je imel vnetje...no, zdaj mu pa ne gre več gor in nas čaka operacija, aja tri leta je bilo v redu!


a res?

a lahko se zaraste? tega pa nisem vedela[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

hm...a naj raje poskušam..8 mesescev bo star




erna14 -> RE: kožica na lulčku (23.1.2008 14:03:17)

baje naj bi se vlekla nekak takole dol-z eno roko primes lulcka z drugo pa dol vleces tko kot da bi svalke z prsti delal,tako naj bi blo prav sam pr nas tud to ne pali v 10 mesecih ni se nikol glavca vn pogledala,sem pa enkrat p rekla da mi ne gre je prjela pimpija sam dol poteglna je slo vse vn,mene je pa skor na rit vrgl sem kar debelo pogledala WTF,kako[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image],  men ne rata




gasilec -> RE: kožica na lulčku (28.1.2008 10:38:16)

Jaz sem ga vedno pri previjanju dala v umivalnik, umila z toplo vodo in se nežno poigrala gor in dol in je brez bolečin, celo všeč mu je bilo, zlahkoto čez nekaj mesecov potegnila kožico dol (5-6mescih).  In še vedno ko se umivama kožico dol in lulčija umijeva.




Stran: [1]