AD3 KAPLJICE (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


anita4 -> AD3 KAPLJICE (11.1.2008 8:53:46)

žIVJO punce!
A mi lahko katere pove po kolikšnem času je opazila da je dojenček po kapljicah dobil krče.Mi smo danes začeli z kapljicami  in zdaj samo čakam kdaj se bo začel jok.Je pa res da je danes dobil samo 1 kapljico tako mi je P priporočal , da naj postopoma začnem in pri 7 kapljicah potem ostanem.
Prosim če  mi kaj več poveste o tem
Hvala





ona -> RE: AD3 KAPLJICE (11.1.2008 8:57:01)

Pri nas ni bilo problemov s krči po kapljicah,tako,da ni nujno,da bo tudi pri tebi kaj narobe.
Hočem samo povedat,da ne vsi dobijo krčev,tako,da se ne sekiraj!




anita4 -> RE: AD3 KAPLJICE (11.1.2008 9:10:54)

Ja sej zdaj je že ena ura mimo in naš Luka tako pridno spi  da mislim in srčno upam da jih ne bo dobil.
Hvala za odgovor .




gt -> RE: AD3 KAPLJICE (11.1.2008 9:25:04)

žIVJO punce!
A mi lahko katere pove po kolikšnem času je opazila da je dojenček po kapljicah dobil krče.Mi smo danes začeli z kapljicami in zdaj samo čakam kdaj se bo začel jok.Je pa res da je danes dobil samo 1 kapljico tako mi je P priporočal , da naj postopoma začnem in pri 7 kapljicah potem ostanem.
Prosim če mi kaj več poveste o tem
Hvala


Mi smo jih ob prvi priliki zamenjali z D3 iz lekarne vŠkofji loki. So pa mislim da avstrijske te.
Po AD3 so se dobesedno drli vsi trije in jih je zvijalo da jih je bilo prov mučno gledat kako trpijo. Sedaj je vse vredu.
Verjemi da vidiš kdaj se zvijajo zaradi kapljic...

Sploh ne vem zakaj naši zdravniki sploh predpisujejo te AD3 po katerih ima 90% otrok probleme....




Hans -> RE: AD3 KAPLJICE (11.1.2008 9:26:14)

Tudi mi imamo probleme s krči po kapljicah AD3, no sedaj imamo D3, pa se mi zdi, da je isto. Res pa je, da jih nimajo vsi in da mogoče vi ne boste imeli. 




kristinaj -> RE: AD3 KAPLJICE (11.1.2008 9:58:41)

mi smo ji najprej dali po 1, zjutraj in zvečer, nato smo dozo zvečali na 2, nato na 3 in ostali na 4 kapljicah dopoldne in popoldne. četrti dan jih je dobila že 8 skupaj. ker pa sem ji večkrat pozabila dat, sem se odločila, da ji bom dajala samo zjutraj po 8 kapljic.

krči se pojavijo takoj, če jih ima namen imet.




ROmama -> RE: AD3 KAPLJICE (11.1.2008 10:00:13)

Moj Luka je dobil danes dve kapljici in za enkrat izgleda da krčkov ni. Tudi mene zanima kdaj jih začnejo mučit, če že?




Anonimen -> RE: AD3 KAPLJICE (11.1.2008 12:32:11)

Nikdar.




NATAŠI -> RE: AD3 KAPLJICE (11.1.2008 13:27:24)

mi smo imeli krče že po 14.dnevu po rojstvu. ob kapljicah so se pa le še okrepiti tako da mu jih nisem dajala




jaša2 -> RE: AD3 KAPLJICE (11.1.2008 14:14:28)

ja vsi ne dobijo krčev - tak da upaj, da ste eni od tistih srečnežev. našo je začelo zvijat 2 uri zatem, ko sem ji jih dala - in to vsak dan isto. po 3 dneh smo nehali, ker je blo grooozno!![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/sad.gif[/image] vsi skup smo skor jokali!! sem čez kaka 2 tedna spet probala, da vidim, če bo isto in je bla ista reakcija.
sem šla v Avstrijo po Oleovit D3, ki je zakon!![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] dobiš brez recepta, dosti je samo 1 kapljica. finta je pa v tem, date kapljice zvijajo zaradi vitamina A - ta je tak "nevaren". otrok ga pa itak dobi s hrano, tak da... toplo priporočam Oleovit v primeru krčev.




Anonimen -> RE: AD3 KAPLJICE (11.1.2008 15:10:16)

Moja [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] je bila tisti dan, ko smo dodali eno kaplico več malo bolj sitna kot običajno.
Pa ne vem, če ravno zaradi tega.  Pač četrti trimester mora [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image], predvsem pa mamica, prebrodit pa je.
Moja 4,5M stara [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] jih sedaj prav z veseljem poliže z dude. Jih uporabljava za uspavanje.
Se mi pa zgodi, da bi ona kar še.




helena27 -> RE: AD3 KAPLJICE (12.1.2008 15:10:48)

Tudi pri nas po AD3 nismo imeli nobenih krčkov. Je pa res, da je kakšem mesec zeleno kakal - jaz mislim, da so bile krive te kapljice. Potem se je pa uredilo.

Že od začetka sem mu jih dajala po žlički. Tako, da je bil navajen na žličko preden sva začela z GH.





eya -> RE: AD3 KAPLJICE (12.1.2008 15:16:05)

Pri nas so se začeli krči, ko je dobil 4 kapljice, prej pa še ne. Potem sem z njimi za dva meseca prekinila in mu dajala D3 od Plivita, nato pa spet AD3 in je bilo ok, brez krčev.




Tanayya29 -> RE: AD3 KAPLJICE (12.1.2008 15:18:31)

Mi smo jih tudi zamenjali z oleovitom d3,prej smo imeli plivit d3.
Ad3 nam sploh predpisal niso.Meni so že v porodnišnici na odpustnici napisali,da naj uporabljam avstrijske oleovit.Verjetno so bolj prijazne za otročke prav slednje.Jaz nimam nobenih problemov...




urskas -> RE: AD3 KAPLJICE (12.1.2008 16:44:21)

Pri nas nismo opazili reakcij ...
Običajno je tako, da tisti otroci, ki imajo krče, jih imajo tudi brez kapljic.

Ne vem pa od kod podatek, da ima 90% otrok probleme zaradi kapljic.
Po moje tole ne drži.

Drugače pa mislim je predvsem narobe pričakovati reakcije že v naprej, najsi bodo zaradi kapjic, cepljenja ali hrane. vsak otrok je poseben in drugačen!




Bonnie_RR -> RE: AD3 KAPLJICE (12.1.2008 19:48:18)

Mi nismo imeli krčev, pa smo jemali AD3 kapljice.

Lp





Stran: [1]