suh kakec (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


anči13 -> suh kakec (10.1.2008 19:17:25)

lep pozdrav!
kako ste si pomagale pri težavah s prebavo? moja punčka malo kaka in kar kaka je zelo suho.pa napenja se tako,da me kr srce boli,ko jo gledam.hranim jo pa z aptamilom prematilom.kamelice ne pomagajo nič,zdaj bom probala še s komarčkom.




ursy78 -> RE: suh kakec (10.1.2008 20:11:48)

kaj pa če bi probala mleko zamenjati?če jo napenja pomaga čaj iz kumine,janeža ter kamilic.našega je novalac tek zapiral,poj smo pa beba1 probali pa je bilo ful boljše




buša -> RE: suh kakec (10.1.2008 20:33:28)

adaptirana mleka nasplošno sušijo blato važno je da ti dete veliko pije,če pa kje že dovolj star za gh pa ji daj slivovo kašico katera mehča blato




anči13 -> RE: suh kakec (10.1.2008 20:43:29)

moja pikica je stara komaj 20 dni.kaj pa je gh?




anči13 -> RE: suh kakec (10.1.2008 20:47:14)

gosto hrano si mislila a ne?




Kati81 -> RE: suh kakec (10.1.2008 21:36:39)

Jaz sem imela podobne težave in ko smo prešli na Novalac formulo(mleko= se je stvar uredila. Novalac ima formulo tudi za zaprtje tko da pomaga. Drugače pa res poskusi še s kakšnimi sirupki proti krčem, potem je možnost še glicerinskih svečk, če več dni nebi kakala, pa laktozni sladkor, ki ga daš v čaj. A si kamilice kaj sladkala? Res pa ji ponudi veliko čaja, jaz sem ji kar sama mešala, janež, majaron, kumino in kamilico, tko da je bolj naravno.




mucek1 -> RE: suh kakec (10.1.2008 21:45:15)

naš je tudi imel probleme z prebavo pa smo mu dali novalc it proti zaprtju pa je blo takoj ok. Če te zanima imamše doma 5 škalic hrane - prodam.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




december06 -> RE: suh kakec (10.1.2008 23:12:07)

Mi smo to težavo rešili tudi z Novalacom proti zaprtju.




zvezda01 -> RE: suh kakec (11.1.2008 14:04:15)

Mi imamo probleme s trdim kakcem že od začetka. Priporočam novolac proti zaprtju ali pa suhe slive namočene v prekuhani vodi pustimo čez noč in damo dojenčku nekaj žličk te tekočine (po četrem mesecu).




Paštetka -> RE: suh kakec (12.1.2008 5:16:11)

Mi smo tudi imeli probleme s kakanjem.

Pomaga nam,da ji v dcl kamiličnega čaja (kamilice samo naj poarvajo vodo,ne jih pustit noter), dam 2 veliki žlici sladkorja. To jih bi naj pognala ali vsaj omehčalo blato.

zjutraj ji slečem plenico,da malo brca z nogicamim nato ji pa nogice držim nekaj čaca na trebuščku pokrčene.In ko se, oz. vedno,ko se začne napenjati, ji pritisnem nogice k trebuščku in pomagam odpreti sfinkter tako,da ji s palcem vlečem narahlo narazen. Tudi med kakanjem ji moram narahlo vleči narazen,ker revica drugače ne spravi kakaeca ven.




Stran: [1]