sistematski pregled pri petih letih (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


African queen -> sistematski pregled pri petih letih (14.1.2005 11:10:34)

Oj punce,
A mi lahko katera pove kako zgleda sistematski pri petih letih.Moj starejši sinček bo kmalu dopolnil pet let in konec meseca imava pregled,upam,da bo vse v redu.A ve katera kaj bo zdravnica zahtevala od njega?Slišala sem,da mora nekaj narisat..a še kaj..da se malo pripravimo!
LP od LadyB.




ZARJA -> sistematski pregled pri petih letih (14.1.2005 13:48:16)

Pozdravljena!
Mi smo ga imeli ravno včeraj. Moral je narisat krog - v bistvu prerisat z lista. Sestra mu je rekla, naj nariše tale "znak" - ni ga imenovala krog, pa en kvadrat,plus pa še neki - pozabla. Potem ga je vprašaala, zakaj imamo žogo, zakaj imamo zavese, strop, mizo... Poimenovat je moral barve in na list položit 5 kock. Položit kocko na mizo, pod mizo, pred sebe, za nekoga... stat na eni nogi, hodit tako, da je polagal nogo pred nogo...
To je pa tut v bistvu vse. Javi, ko boste opravli, da bomo vidl, če je po vsej Sloveniji pribl. enako...
LP




TaRe* -> sistematski pregled pri petih letih (14.1.2005 14:08:58)

pri nas-pred dvemi leti,ni bilo nič od tega.Res,da je mogla nekaj narisat,že zunaj v čakalnici,vendar tega zdravnik ni nič komentiral,pogledal je se ji posmejal in jo vprašal če ima rada delfine(to je namreč narisala).Potem pa tehtanje,merjenje in podobne fore...Pa malo sta se pogovarjala o tem,da gre kmalu v šolo:sloncek:,pa če že zna kaj pisat itd...nič posebnega.:)




Janeja -> sistematski pregled pri petih letih (14.1.2005 21:02:10)

Zarja,
pri nas smo vse to delal že na sistematskem pri treh letih. A se to pol spet ponovi?

Janeja




jasna j. -> sistematski pregled pri petih letih (15.1.2005 1:18:18)

Najprej izmerijo višino, težo, pritisk, ... bla, bla, ...
Potem mora otrok hodit, da vidi, če ima noge na "iks" ali ploska stopala ("platfus"), pregleda hrbtenico, ...
Sledijo vaje s kockami: pod mizo, na, ob, pri,... , barve, štetje (do 4 ali 5), oblike,..
Narisat človeka.
Potem je bil pregledan pri logopedu (dobili smo napotnico zaradi r-ja).
Zraven smo mogli prinest blato in vzeli so mu kri.
To je vse.




Stran: [1]