RE: Ponočevanje pri 8 mesecih (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


tančica -> RE: Ponočevanje pri 8 mesecih (7.1.2008 22:00:39)

Tudi mi smo na istem. Mali je spal do 7 meseca brez problema, zaspal sam v posteljici tako podnevi kot ponoči, se ni zbujal nikoli. Sedaj pa že 2 meseca noče zaspati ne da bi bil v naročju, drugače se joka, vstaja, brca v posteljici, skratka ni da ni. Sem ga že pustila nekajkrat pa kar ni nehaj jokati, zgleda nism bla dosti vztrajna, pa še to moram prakticirati ko moža ni doma...saj veste kakšni so moški glede joka njihovih scrkljančkov. Prebrala sem tudi knjigo Brez joka v spanje, pa mi ni prav kaj preveč všeč....preostane mi samo še to da ga pustim da se zjoka in upam da bo čimprej dojel da pač zaspati more sam.




picola1 -> RE: Ponočevanje pri 8 mesecih (10.1.2008 23:29:49)

Zakaj pa ti knjiga ni všeč?

Mi sicer niamo teh problemov hvalabogu...Če pa bi jih imeli pa ne bi uporabila metode, ko otroka pustiš, da se razjoka do onemoglosti (jst mislim, da otroku s tem povemo samo to, da nas ne bo tam, ko nas bo rabil in ko mu bo hudo...se strinjam s tem, da otrok joka 10 minut, se ga gre potolažit, joka še dvakrat po deset minut,samo potem pa ne več) Avtorica knjige Brez joka v sanje se je spraševala, kako pač uspet otroka naučit spat brez joka. In meni se zdi, da bi metoda morala delovati (nekatere od njih sem sprobala in delujejo-morda pa zato kar lepo spimo ponoči). Sicer je res, da nikoli nismo prišli do tega, da ne bi in ne bi hotla spat...Jst verjamem, da tudi po zaslugi te knjige (morda pa še pridemo...že trkam...:-)) Štos je v tem (glavni), da je treba vztrajat. Ker vsi bi radi rezultate takoj, oziroma vsaj par dni zatem, tukaj pa je treba vztrajat mal dlje, jokat pa vseeno ne bi smel (vsaj ne preveč).
Moje mnenje...(res pa je, da samo po prebrani knjigi, ki mi je bila zelo všeč in z nekaj malega izkušnjami)




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]