zelen kakec (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Pilar -> zelen kakec (12.1.2005 18:20:42)

Verjetno že obdelana tema, ampak vseeno vas prosim za pmpč, nasvet.

Kaj pomeni ta zelen kakec pri $ tedne staremu dojenčku :zmeden:? Saj v glavnem je rumene barve, sedaj je pa že Dvakrat ( včeraj in danes) bil zelen. Vmes pa tud rumen...Aja, pokaka se mi tri krat( včasih več, včasih manj ) na dan. A bi me moralo vse to skrbet :( ?
No, lp vsem :muca:





Pilar -> zelen kakec (12.1.2005 18:21:26)

Ups, starost je 4 tedne in ne $:)-...




Pikca -> zelen kakec (12.1.2005 18:47:50)

A imate tudi krčke? Naša je imela občasno zelen kakec in takrat jo je bolj zvijalo.
Sicer pa se mi zdi, da jih ima večina včasih zelen kakec in ti ni treba skrbeti.
Lp, Pikca




BONI* -> zelen kakec (12.1.2005 19:12:30)

Kot jaz vem je zelen in rumen kakec čisto normalen kakec pri dojenčku dokler ne začneš še z drugo hrano.

Lp Boni




taj2004 -> zelen kakec (12.1.2005 19:17:52)

Mi smo tudi tako kakali obcasno seveda do enega mesca... Mislim da ni nic narobere sam cisti se...:zmeden2:




Maxica -> zelen kakec (12.1.2005 19:23:48)

Ojla, kakor je meni znano, zeleni kakec pomeni, da je otrok dobil večinoma prednje mleko, ki samo odžeja, ne pa nasiti. Ni pa z otrokom nič narobe, brez skrbaj;).




Anonimen -> zelen kakec (12.1.2005 20:47:11)

Pravijo, da če otrok kaka zeleno, potem naj bi imel krče. Ampak ti bi to vedela, a ne?




Pilar -> zelen kakec (12.1.2005 20:50:01)

Ja , ful hvala za odgovore.... v bistvu ga res kar dobro napenja, ko malega :hudicek:.

No, upam, na čim manj zelenih kakcev :).

pa pa :rozica:




jasna j. -> zelen kakec (12.1.2005 23:15:57)

Nekje sem prebrala, da če ima otrok zeleno blato, pomeni, da ima mama ful dosti mleka. To nekako paše s tistim mnenjem, da popije prednje mleko. Ni panike. To je normalno.




Miško -> zelen kakec (13.1.2005 9:33:52)

Hi

Mi imamo tudi vsake toliko časa zelen kakec, pa sem povprašala patronažno in mi je rekla, da ni panike, da je to odvisno od tega, koliko časa se kakec zadržuje v črevesju. Smo stari 3 mesece, krčkov pa nimamo.


Lp

Miško&Matija




Vidov ati -> zelen kakec (13.1.2005 9:47:40)

Zelen kakec je posledica vrenja v črevesju, kar lahko povzroči krče, vetrove, pa tudi zaprtje. Zaželena je masaža trebuščka s celo dlanjo, in sicer da je sredina dlani na popku, potem pa masiraš kot da krožno v smeri urnega kazalca mesiš testo. Masaža mora biti konkretna oz. pritisk na trebušček in ne božanje trebuščka. Mali ponavadi začne prdeti, prav tako pa se mu pospeši odvajanje blata. Mi to počnemo dokaj redno in nimamo več zelenega blata. Ko pa ga je imel, ga je pa fajn matralo (krči, vetrovi). vetrove še vedno ima, krčke pa smo odpravili. Pomagajo tudi kapljice Sab Simplex, pa čajček Hipp (Komarček, janež, kumina,..skupaj mešano) ali pa Plantex.

Poleg masaže pomaga tudi voziti kolo z njegovimi nogicami.

Vidov ati




asso -> zelen kakec (13.1.2005 11:48:54)

Zelen kakec pride tudi, ko mamica je kaj zelenega: špinačo...




cinci -> zelen kakec (13.1.2005 13:26:11)

ja kukr pa sem jst obveščena pa je zelen kakec da otročka boli trebušček




Stran: [1]